Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 16:00


Sietovy kabel po streche budovy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
broli99
Post subject: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 12:42 #85584
Basic


Joined: Mar 01, 2009
Posts: 107
Location: PD
Ahoj.

Potrebujem natahat priblizne 70 metrov sietoveho kabla z jednej casti budovy budovy na druhu cast.
Priblizne 6 metrov kabla bude vo vzduchu kvoli vyskovemu rozdielu medzi castami budovi. Vacsina kabla pojde po streche druhej casti budovy . Strechy su ploche.

Vsetky casti budovy su samozrejme vybavene hromozvodom.

Chcem sa opytat ci hrozi realne nejake riziko pri burkach. Ze udre blesk do sietoveho kabla.


(dakedy som mal siet s kamosom a to sietovy kabel bol 50 metrovy a isiel popri stenam panelaku z vonka aj cez strechu a nebol ziadny problem za 3 roky)

Tu vsak ma najviac trapy to ze 6 m kabla bude priamo vo vzduchu medzi 2 castami budovy...
Dakujem za odpovede.

PS : Optika alebo wifi asi nepripada v uvahe lebo je to drahe riesenie.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 13:13 #85585
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

blesk hrozi... ale tak isto hrozi aj na ulici alebo na prechadzke..

priami zasah bleskom je rarita.. problemy skor robi indukcia od EMP ktory sprevadza blesk...

kup si FTP s PE plastom a zaves to na zinkovany drot alebo si rovno kup kabel s nosnym lankom...

alebo si daj vyrobit presne dlhy opticky kabel aj s konektormi a mozes kludne spat..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 13:18 #85587
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
broli99: ak ti do toho prdne blesk tak sa nemusis nicoho bat, kabel sa vypari skor ako by preniesol nejaky vyboj, ALE to neznamena ze ti taketo riesenie nebude odpadlovat sietovky/porty na switchoch dokonca aj pri peknom pocasi. Dovodom je rozdiel potencialov zeme v roznych budovach, ked sa blizi burka tak tento rozdielovy potencial este narastie, potom cez kabel medzi budovami bude tiect prud ktory odvali sietovku/port. Tienenie kablu, zemnenie a pod vobec nepomoze, pretoze ten prud nie je naindukovany.

Ak sa da priplat si a daj tam optiku - kup si samonosny optokabel a nechaj si ho nakonektorovat alebo navarit pigtaily priamo u dodavatela kablu (kabel ti zaroven aj zmeraju). Vobec to nie je zasadne drahsie ako metalika, no stabilita bude neporovnatelna ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 13:27 #85588
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

no aj ja som mal medi barakmi lan kable ale vsetko som zrusil a dal tam optiku lebo som nestihal menit switche a to som tam mal aj ochrany a ani to nepomohlo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 13:28 #85589
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Kolko by to vyslo pri 6m so vsetkym co k tomu treba(sietovky do pc, kabel, krimpovanie...komplet)?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 13:44 #85591
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

kupis si napr tento kabel http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=1779 za cca 0,4E/meter, zmeraj vzdialenost, priradaj pre istotu 10%, odnesies ho k niekomu kto ti na to spravi koncovky, napr ( http://www.sylex.sk/ ) alebo si ich nechas niekde navarit, ale taky kabel uz cez drierku v stene neprepchas (kazety) , teoreticky ti staci na kazdu stranu jeden konektro (+- 10E) . Take riesenie je podla mna zanedbatelne drahie ako metalika. WDM prevodniky TPLINK a ides Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 15:46 #85593
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
azda pixall alebo neviem kto to tu pisal ze najlepsia ochrana pred bleskom je nedavat to von. Ak mas moznost, nasekaj listy do pivnice a tahaj to odspodu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Sietovy kabel po streche budovy  PostPosted: 17.10.2010 - 16:14 #85594
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

jj to je ideal... ked som zacal robit telku vsetky koaxi idu spodom a popri nich aj FTPko alebo optika.. a klud najvacsi...

jedine ze pivnica vyhori Smile co sa stalo u nas... kable pomarancu aj telekomunistov sa nadherne roztopil Smile a roztiekol.. ale zasa za 3 tyzdne to mali opravene Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)