Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 00:48


Newbie: Wlan Calculator

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Loki12
Post subject: Newbie: Wlan Calculator  PostPosted: 04.04.2005 - 11:46 #18349
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
ahoj

viem ze tento soft nieje vsevediaci ale pre ilustraciu by mi to mohlo pomoct.
http://www.*REKLAMA*.sk/shop.php?result=SK-CalculatorMain.html
otazka

na mojejs strane bude LEN ovislinks 1120 s tou malou antenou ktora je vbaleni polozeny na okne s priamom viditelnostou na AP

na druhej strane je tak isto 1120 ale je tam 19 antena, pig, a kabel - presne parametre neviem ale mozem vychadzat zo standardu.

ako to mam ponastavovat?

to tam mam nechat ten papierovy vysielaci vykon alebo ho mam nejeko bajocko znizit kedze idem len na tu antenku?

dik

PS:
vie mi niekto poradit ako to vlastne funguje, pretoze nikde na skfree neviem najst popis - a mozno som len nechapavy

skatulka ma vysielaci vykon 18dB
co to realne pre mna znamena ked:
a/ dam tam antenku ktora ma 2 dB
b/ dam tam antenku ktora ma 5 dB
c/ dam tam antenu Micro 8, ktora ma 8 dB
d/ dam tam antenu PW15, ktora ma 15 dB

ako sa vlastne bude menit zisk? sa to spocitava? ked su body medzi sebou cca 300 metrov bude mi stacit .......?, jednoducho tomu nerozumiem. Elektrika je pre mna len polozka na fakture a o tychto divnostiah viem len tak co mi niekto povie/precitam si.

Dik za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Newbie: Wlan Calculator  PostPosted: 04.04.2005 - 12:20 #18350
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ponastavovat to mas asi tak ze jeden das ako ap a druhy ako klient...samozrejme ip musia byt z rovnakeho rozsahu a musis mat spravne nastavenu gw ale to snad uz zvladas.
vykon sa scitava cize na 18db ap by si mal napojit max 2db antenu pretoze 20db sa priblizne rovna 100mw ale...ale ako vsetci vieme to je toeoria a prax je ina. dalsia vec je ze pokial prekrocis vykon na uzkosmerovom spoji je min riziko ze niekoho tym budes rusit ako ked das napr na 12db vsemserku 1w zosilovac (nieco podbne mi tu asi robi konkurenica lebo chytam ich vsesmerky aj 15km od mesta co nie je pri sucasnom stave pasma mozne).
inak si samozrejme musis zaratat straty cize pigtal ma 1db (?) jeden N konektor 1db (?) a straty na kabloch mas udane vyrobcom
? - odhadujem
takze suma sumarum to ze prekrocis 100mw a vysielas 120mw napr nikoho nezaujima a netrapi ale keby si uz siel napr na 500mw (co sa bezne deje;o)) tak uz ta niekto udat moze (najcastejsie konkurencia;o))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Newbie: Wlan Calculator  PostPosted: 04.04.2005 - 12:25 #18351
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
takze od konca:
na 300 metrov ti mozno ta mala pribalena antenka stacit bude, aj ked vzhladom na lokalitu kde sa nachadzas mam obavy ze to nebude take lahke (v cistom prostredi by to stacilo, v BA su ale dost vysoke rusenia)

vyziareny vykon zratas tak, ze spocitas vykon radia, zisk anteny a odratas od toho straty na kabloch a koncovkach; t.j. pre ilustraciu - ak tam das 2 dBi antenku priamo na zariadenia majuce 18 dBm vysielaci vykon, tak yziareny vykon 20 dBm; pokial tam primontujes Micro 8 s tym dlhym pigtailom co predavaju ako bundle, tak tam budes mat 18 dBm + 8 dBi - 6 dBi (priblizna strata toho pigtailu) a ziskas tiez 20 dBm, teda vysledok +- ten isty (akurat rozdiel bude trocha v sume, ktory bude nizsi, kedze charakteristika tej micro8 je trocha uzsia ako tej malej vsesmerky)

nastaveny vysielaci vykon zariadenia by som nemenil a nechal ho na tych defaultnych hodnotach (ak si ho znizis, ublizis iba sebe)

nastavenia:
essid, mod (klient), mozno transmit rate, IP, maska, gw, pripadne dhcp relay (ak su IP pre klientske stanice pridelovane cez dhcp) a heslo
[dufam ze som na nic nezabudol, zariadenie teraz nemam po ruke aby som sa na to pozrel a overil....]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Loki12
Post subject: Newbie: Wlan Calculator  PostPosted: 04.04.2005 - 13:31 #18352
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
OK

sice o programe nic - ale odpovedali ste mi na otazku co mi hutala v hlavne

stacit by to teda malo, ak nebude a viac mi to nepojde ako pojde tak si kupim nejaku 12dB alebo 15dB - smerofku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Newbie: Wlan Calculator  PostPosted: 04.04.2005 - 13:45 #18353
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
program je len ozaj priblizny a nezohladnuje vplyv prostredia a pod cize moc by som sa on neopieral
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)