Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:22


Keybola

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
DeF
Post subject: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 13:00 #13484
Basic


Joined: Dec 10, 2004
Posts: 12
Location: Bratislava
Kto uz pouzil tuto vecicku napiste mi ako ste s nou spokojni pls.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 13:20 #13486
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Neviem. Ale ak chces nieco na USB so 6dB smerovou antenou, tak si kup ASUS WL-140. Este aj teraz to mam na balkone a ide velmi dobre. Je to PRISM 3.0
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
DeF
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 13:36 #13487
Basic


Joined: Dec 10, 2004
Posts: 12
Location: Bratislava
Este uvidim mozno vyskusam obidve varianty. thanks
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 15:01 #13496
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
mam asusa 140b...400m zaoknom...ide spolahlivo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Piti
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 18:52 #13508
Basic


Joined: Aug 07, 2004
Posts: 105
Location: Gelnica
Ja ju mam. Ide zatial perfektne. Nemam priamy vyhlad na AP (stromy a budovy) a mam 40% sygnal s kvalitou 70-100%. Ak to skusim bez nej (len USB WIFI) na kabel tak nechitim nič. Podľa mojho nazoru je to dobra vec.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 19:05 #13510
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

no mna by to tiez zaujimalo kdo to uz vsetko ma realne asi to kupim len tak v prce... zatial som to videl iba na jednom dome
skoda je ze to ma iba 5 metrov kabla mohli to spravit na 10m a potom by to bolo fajn
predlzovacka 1port hub to cele predrazi
btw keybola co to ma vnutri za chipset .....
zatial som to videl len na wfcentre ... ale zatial som nemal odvahu to od nich kupit.... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
blister
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 10.12.2004 - 20:23 #13514
Basic


Joined: Jan 07, 2004
Posts: 198
Location: Banská Bystrica / UK
keybola nema v sebe ziaden chipset.
je to len antena + kryt na USB stick vo vnutri s USB konektorom a 5 m USB kablom. nic aktivne v tom nie je. ked to chces pouzit, musis tam kupit nejakeho USB klienta, ktoreho napojis na ten USB konektor vo vnutri. udajne ti to potom z toho USB klienta, ktoreho dosah je bezne mizerny, spravi komplet porovnatelny zo ziskom 19 db anteny, co je zjavne konina. mozno to trocha pomoze, ale urcite to nevytiahne 19 db Smile to je podla mna nerealne. celkova cena riesenia sa takto pri pouziti najlacnejsich (wline) USB klientov pohybuje okolo 2000 sk.

za tu cenu mas overenu Micro8 s 8 db a nejaku kartu so shit chipsetom, ktora by ale pod windowsom mohla slapat celkom dopohody.

z porovnania je zjavne, ze riesenie s keybolou nie je zdaleka take genialne a cenovo vyhodne, ledaze by to ozaj islo tych 19 db. USB sticky su urcite rychlejsie na pripajanie jednotlivych klientov ako PCI karty a keby ten komplet siel viac ako tych 8 db, stalo by to za uvahu. ibaze asi skor nejde... niekto by to mohol testnut, aj mna by to celkom zaujimalo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
snakan
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 20.12.2004 - 05:29 #13756
Basic


Joined: Jún 08, 2004
Posts: 17

blister wrote: ›keybola nema v sebe ziaden chipset.
je to len antena + kryt na USB stick vo vnutri s USB konektorom a 5 m USB kablom. nic aktivne v tom nie je. ked to chces pouzit, musis tam kupit nejakeho USB klienta, ktoreho napojis na ten USB konektor vo vnutri. udajne ti to potom z toho USB klienta, ktoreho dosah je bezne mizerny, spravi komplet porovnatelny zo ziskom 19 db anteny, co je zjavne konina. mozno to trocha pomoze, ale urcite to nevytiahne 19 db Smile to je podla mna nerealne. celkova cena riesenia sa takto pri pouziti najlacnejsich (wline) USB klientov pohybuje okolo 2000 sk.

za tu cenu mas overenu Micro8 s 8 db a nejaku kartu so shit chipsetom, ktora by ale pod windowsom mohla slapat celkom dopohody.

z porovnania je zjavne, ze riesenie s keybolou nie je zdaleka take genialne a cenovo vyhodne, ledaze by to ozaj islo tych 19 db. USB sticky su urcite rychlejsie na pripajanie jednotlivych klientov ako PCI karty a keby ten komplet siel viac ako tych 8 db, stalo by to za uvahu. ibaze asi skor nejde... niekto by to mohol testnut, aj mna by to celkom zaujimalo.


Je to naozaj "tych 19dB" ba myslim si ze aj trochu viacej. Mam to zapojene u klienta kde sa nedalo pripojit beznym sposobom (antena + karta) lebo by musel byt aspon 20m kabel. Tak som len predlzil USB kabel a ide to bez problemov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 20.12.2004 - 07:14 #13759
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
/topic off
snakan: teda neda mi to aj ked to je k tomuto OT, ale pre mna a aj mnohych inych ludi je "bezny sposob" pripojenia ethernetovy klient + antena a tam by si ten problem s 20metrovym kablom nemal Very Happy (nehovoriac o tom, ze ked si ten clovek rozjebabre woknousy tak sa bude tebe stazovat ze mu to chodi na ... a nemas ako rozumne zistit ze to je problem v rozjebabranych woknousoch a nie v radiovej linke )
/topic on
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 20.12.2004 - 08:42 #13760
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
snakan wrote: ›
blister wrote: ›keybola nema v sebe ziaden chipset.
je to len antena + kryt na USB stick vo vnutri s USB konektorom a 5 m USB kablom. nic aktivne v tom nie je. ked to chces pouzit, musis tam kupit nejakeho USB klienta, ktoreho napojis na ten USB konektor vo vnutri. udajne ti to potom z toho USB klienta, ktoreho dosah je bezne mizerny, spravi komplet porovnatelny zo ziskom 19 db anteny, co je zjavne konina. mozno to trocha pomoze, ale urcite to nevytiahne 19 db Smile to je podla mna nerealne. celkova cena riesenia sa takto pri pouziti najlacnejsich (wline) USB klientov pohybuje okolo 2000 sk.

za tu cenu mas overenu Micro8 s 8 db a nejaku kartu so shit chipsetom, ktora by ale pod windowsom mohla slapat celkom dopohody.

z porovnania je zjavne, ze riesenie s keybolou nie je zdaleka take genialne a cenovo vyhodne, ledaze by to ozaj islo tych 19 db. USB sticky su urcite rychlejsie na pripajanie jednotlivych klientov ako PCI karty a keby ten komplet siel viac ako tych 8 db, stalo by to za uvahu. ibaze asi skor nejde... niekto by to mohol testnut, aj mna by to celkom zaujimalo.


Je to naozaj "tych 19dB" ba myslim si ze aj trochu viacej. Mam to zapojene u klienta kde sa nedalo pripojit beznym sposobom (antena + karta) lebo by musel byt aspon 20m kabel. Tak som len predlzil USB kabel a ide to bez problemov.

skusal som to a porovnaval s antenou a kablom (zisk sustavy 19 dB) a rozdiel je znacny. skutocny zisk celej tej srandy odhadujem na 8- 10dB (aj to asi prehanam). ked niekto spekulativne uvadza pri keybole zisk 19dB, tak klame. to uz mozem tvrdit, ze ethernet client + micro 8 antena sa vyrovna 26dB sustave (26 csat + 100m RLA kablu).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 21.12.2004 - 10:34 #13785
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

Podla mojho nazoru ta vacicka ked ma povedyme 5dB, nemozevzyarovat viac ako jej urcil vzrobca. Figel v keybole spociva v tom, ze antena co je v nutri je vsesmerova a tzm ze sa to uzavrie do tej banky s parabolou sa vlastne s toho spravy smerova antena s takym istym ziskom. To je asi cela zahada keyboly....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 21.12.2004 - 10:35 #13786
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

Podla mojho nazoru ta vacicka ked ma povedyme 5dB, nemozevzyarovat viac ako jej urcil vzrobca. Figel v keybole spociva v tom, ze antena co je v nutri je vsesmerova a tzm ze sa to uzavrie do tej banky s parabolou sa vlastne s toho spravy smerova antena s takym istym ziskom. To je asi cela zahada keyboly....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 22.12.2004 - 00:29 #13796
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
andreas4all wrote: ›Podla mojho nazoru ta vacicka ked ma povedyme 5dB, nemozevzyarovat viac ako jej urcil vzrobca. Figel v keybole spociva v tom, ze antena co je v nutri je vsesmerova a tzm ze sa to uzavrie do tej banky s parabolou sa vlastne s toho spravy smerova antena s takym istym ziskom. To je asi cela zahada keyboly....

v suvislost si keybolou by som nehovoril o zahade ale o zavadzani. (fyzika nepusti, parabola o priemere 15 cm moze mat zisk 8-9dB ale nie 19 )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 22.12.2004 - 14:38 #13805
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

stab_ ja som to myslel, ze ta parabola upravy len smer sirenia tych vln. zo vsesmerovych spravy smerovy. Ale ten zisk zostava, co vyzaruje. takze ak ma napr. 5dB pred "upravou", ma aj 5dB po "uprave". Zmeni sa tam len ten smer sirenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Keybola  PostPosted: 22.12.2004 - 16:15 #13808
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
proste uzavrime temu...je to shit;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)