Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 19:38


AP antena(y)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mXHX
Post subject: AP antena(y)  PostPosted: 29.09.2004 - 10:47 #12025
Basic


Joined: Sep 29, 2004
Posts: 2

Zdravim,

ako je to s AP ktore maju dve antenky? Preco su dve a ako ich mozem vymenit za nieco externe s lepsim prijmom? Pocul som nieco o nejakom splitteri, ale nikde som nenasiel co to vlastne je. Musel by som namiesto oboch anten tam dat DVE externe? trochu pridrahe Sad Poradte nieco.

PS: ked som rozobral ten AP tak na PCB bolo pri jednej napsiane "MAIN" a pri druhej "AUX" ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 29.09.2004 - 10:55 #12027
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

mXHX: no niektore to maju tak,ze ta druha nieje vobec priletovana o dosku :O)).. vacsinou tie starsie..

ale normalne to byva tak,ze si na AP mozes prepnut ktoru antenu ma pouzivat, resp. prepnut na diversity, kedy same AP urci na ktorej antene ma lepsi signal a tu pouziva...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 29.09.2004 - 11:03 #12029
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ale vleka vacsina APeciek to ma tak ze ta druha akoby bola pripojena cez nejaky utlmovy clanok... SMC,ZYXEL,...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 29.09.2004 - 12:12 #12033
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
1) jedna nepripojena
2) jedna ma 10-20dB utlm
3) su rovnake a funguje diverzity ...

prave moznost 3 je najhorsia v pripade ze sa tato funkcia neda vypat. Je potom castou pricinou vypadkov a inych neprijemnosti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mXHX
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 30.09.2004 - 10:51 #12047
Basic


Joined: Sep 29, 2004
Posts: 2

No deverzidebilitu na tom AP praveze nemozem nastavovat Sad Ale odpojil som tu antenu pri ktorej bolo napsiane AUX a fungovalo az na jeden big problem. Akosi nemozem data sifrovat ani na tom majslabsom shared WEP. Spojenie vykazuje obrovske vypadky, prejdu tak 3 pingy zo 100 a robi to aj s oboma zapojenymi antenami, tie na to zjavne nemaju vplyv...

PS: kde sa da najlepsie v BA kupit SMA konektor samec, teda ten aky je na sietovke? kludne moze byt aj verzia na PCB, potrebujem tom tam spravit nech to nie na pevno na tom AP. Vo wifishope to nemaju, v GME tiez pochybujem aj ked som tam nebol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 30.09.2004 - 10:55 #12048
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
skus v ASM na racianskej, ja som tam kupil uz vselico, vcetne konektorov ktore byvaju na strane karty Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Krigel
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 27.10.2004 - 19:41 #12473
Basic


Joined: Feb 16, 2004
Posts: 12
Location: Brezova pod Bradlom
mam ten isty problem-ako pripojit na AP s dvoma antenkami bez SMA konetora jednu vsesmerovku?tiez som ju pripojil na MAIN a ide to dost zle-vysoky paket check sum error a o 1/3 slabsi signal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 28.10.2004 - 00:59 #12487
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Takze 2 antenky su tam z dovodu riesenia viaccestneho sirenia signalu, teda vybera sa ta ktora ma lepsi prijem, ale toto sa da este dalej vyuzit Smile Dodam este ze vacsina 2antenkovych APcok ma jednu antenu "ako keby slabsiu", to nie je celkom pravda Smile ona nie je slabsia ale sluzi viac menej len na prijem, druha sluzi aj na vysielanie aj na prijem.

Riesenie ako vyuzit diverzity mod je taketo - na kazdu z anten na zariadeni dame antenu (smerovu) ale s roznou polarizaciou, na druhej strane spoja spravime to iste. Aku to bude mat cele vyhodu ? no v diverzity mode sa vyberie antena vzdy s lepsim signalom, teda pri tomto zapojeni s rovnakou polarizaciou Wink tym padom bude vysielanie a prijem na tomto spoji na inej polarizacii coz moze celkom slusne zvysit kvalitu spoja. Da sa to spravit aj v point-to-multipoint, teda so vsesmerkami H a V, ale to uz je kusok haluz Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Krigel
Post subject: RE: AP antena(y)  PostPosted: 28.10.2004 - 14:06 #12493
Basic


Joined: Feb 16, 2004
Posts: 12
Location: Brezova pod Bradlom
Chcem nato AP pripojit iba jednu OMNI V12ku preto diverzita a multipath vypadaju.na AP sa tiez neda vypnut diverzity mod.skusim spojit MAIN a AUX dokopy?mate s tym niekto nejaku skusenost?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)