Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 22:38


dve AP na jednu antenu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
goose
Post subject: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 20:13 #9677
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

mno,,dotaz jedno AP na dve anteny tu zu bol,,,ale co tak dve APcka dat na jednu vsesmerku ? ako by sa to znieslo ,keby boli signaly na inych kanaloch ? aky utlm by to malo ,,,,,a ci by to vlastne slo..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 22:16 #9679
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
jeden z mojich oblúbených typov prípspevkov )))

hovorí ti niečo slovo skrat ??

tak presne to sa udeje keď to spraviš, možes sa rozlúčiť so svojimi wireless častami na rádiách !!!

další komentár asi netreba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 22:45 #9684
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mathew: no budes sa mozno divit, ale ono to funguje, tiez na mna v netlabe cumeli blbo ked som takto skaredo pozapajal v ramci nudy neake breezove AP, ale fungovalo to a v pohode zdielali 2 jednu antenu Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 22:54 #9685
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Skrat je nieco ine ko si myslis mathew ... ale to co si spravil SI je odvaha a este ktomu haluz ... no keby to malo o torcha vacsie vykony opdecies si tie zariadenia ani nebudes vediet ako Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 22:57 #9686
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
prosim ťa, čo za bordel to bude robiť ?

a hlavne tie taiwanské shity pomaly za pár stovák ?

no určite by som to z D-comami určite neriskoval ))

Totiž mne sa už len nesprávnou manipuláciou s káblami podarilo takmer do kitek poslať avayu, (nejak proste divno v poslednej dobe meria)

no proste aj tak nechápem ako to može ísť ??

veď keď sa sekneš vo vlnovej dlžke káblov tak to musí dokazovať zázraky. Ja proste neviem. Ale skúšať to určite nejdem )))

for goose:

tak sorry to mi nejak v mojej makovici nedoslo, čo už ))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 16.06.2004 - 23:37 #9688
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

no skusat to po tychto prispevkoch nejdem Surprised))..
dik moc za prispevky...



btw: kupim sektorky, ohlaste sa obcania ;o))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 30.07.2004 - 21:31 #10480
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

no..uz som tu haluz videl na vlastne oci... dve AP Sparklan 1590 zapojene cez spliter na jednu smerovu antenu...a obe funguju.....
takze sa bat nemusim ? :O)).. videl som to spravene na smerovke,,ale v podstate by to malo bezat taktiez aj na vsesmerke . dve siete.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mBUBU
Post subject: no a ?  PostPosted: 03.08.2004 - 12:26 #10536
Basic


Joined: Júl 29, 2004
Posts: 10
Location: Martin
sorry pani, ja v tom naozaj problem nevidim, do kabla na vystup naozaj nejde tolko stavi ze by sa to malo odpalit, takze ak su rozne frekvecie malo by to bezat. Ved softwarove(virtualne) AP mas take ze ti spravia to iste akurat softovo Wink

Caffa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubino2000
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 05.08.2004 - 01:44 #10577
Basic


Joined: Aug 05, 2004
Posts: 28
Location: Martin, Bratislava
Chalosi dam vam par rad z branze, ako matfyzak som sa o mikrovnnych vedeniach naucil, ze v nich netecu realne prudy, preto hovorit s krate je preukazovanim tejto nevedomosti. Koax. vedenim je prenasany vykon pomocou tranzverzalnej elektromagnetickej vlny (cosi velmi podobne ako svetlo, len ina energia fotonov, preto to ma aj podobne vlastnosti, skin efekt, ...). Pri spajani vedeni je dvolezite chapat ze vedenim netecie prud a preto poskodenie izolacneho materialu kabla zapricini pokles prenasaneho vykonu, nakolko sa vykon prenasa prave cez IZOLANT nie VODIC. Vodic je tam len na "splnenie okrajovych podmienok maxwelovych rovnic". Na kazdom centimetri je v kazdom casovom okamziku ina faza vlny, a preto jedine co je skutocne dvolecite je spajat kable v mieste, kde bude mat vlna rovnaku fazu, a spoje urobit tak aby boli splnene "okrajove podmienky", inak dojde k strate signalu. Este je dobre spoje realizovat tak, aby vedenia boli impedancne prisposobene, aby bol vyzarovany vykon na vystupe co najvyzsi.
Kable mozete pokojne spajat, nic tam zhoret nemoze, lebo tam realne prudy netecu. Dajte ale pozor aby sa vam vodivo nespojil vnutorny vodic koaxu s vonkajsim, lebo mozu byt na rozdielnych potencialoch, a to jedine moze poskodit zariadenie.

PS: mathew skor ako povies alebo napises slovo skrat v akejkolvek diskusii alebo dobrej rade kamaratovi, mal by si si pozriet v slovniku co to slovo znamena.
PPS: Viac info za docitate napriklad v Elektronike velmi vysokych frekvencii, ktoru napisal Andrej Tirpak, je naozaj pekne pisana a rozumie ju aj lajk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 09:10 #10629
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
teda ak prilozim na koniec vodica ampermeter nenameriam nic? toto by mohol niekto otestovat. kym neuvidim neuverim Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 11:07 #10634
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
lubino2000: FEIkar tvrdi ze ta vlna sa prenasa v priestore medzi dvomi vodicmi, takze nie na povrchu - izolaciu mozete kludne dosekat Smile) Koax v tomto pripade sluzi ako "vlnovod" a izolacia je tam len na to aby sa neposkodil vonkajsi vodic, potom by uz straty ozaj nastali.

popo: nieco tam namerias urcite, vsak ked sa ta vlna prijme na prijmaci sa indukuje prud a napatie, ten ampermeter by mohol za istych okolnosti sluzit ako prijmac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubino2000
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 11:07 #10635
Basic


Joined: Aug 05, 2004
Posts: 28
Location: Martin, Bratislava
eXplorer: FEIkari chodia na prednasky o mikrovnach ku mne na katedru, lebo oni nikoho odborneho nemaju Sad a ani prednasky nemaju, a nehovoril som o vonkajsej izolacii ale vnutornej Smile , myslel som ze to budu citat ludia co tomu aspon trochu rozumeju

popo: asi si ma nepochopil, alebo nerozumies elektrike. Vnutornim vodicom netecie prur pokial ne je porucha na zariadeni pripadne vedeni. Vodivi spoj vonkajsieho vodica s vnutornym je poruchou na vedeni, a preto v niektorych pripadoch (ak su vodice z istych pricin na rozdielnom potencialy(tych pricin moze byt viac)) mozes namerat prur i napetie. Avsak ak je zariadenie OK (tak sa da aj kontrolovat APcko) a merias to v interiery bez striedavych mag. poli, tak nenamerias nic ani voltmetrom ani ampermetrom. No keby sa ti podarilo na vedeni prerusit vnutorny vodic a prepojit ho ampermeter (jeden preruseny koniec s druhym) tak urcite nic nenamerias (ak nemas brutalnu poruchu). Pouzivam rozne prespojky a prepojky aby som mohol taketo merania robit, je to najjednoduchsie ako v terene overit funkcnost. Vecsinou po domacky urobene (no nie ani tak po domacky ako na katedre radiofyziky FMFI UK v BA).
Vecsinou ma volaju az ked uz kazdy vycerpal vsetky moznosti a stale to nechodi,
poruchy ktore som uz zazil: zlomeny vnutorny vodic (odhalany meranim PSV), vodive spojenie vnut. a vonk. vodicou uprostred kabla (odhaleny meranim PSV), poskodena vnutorna izolacia vedenia (tiez PSV)
poskodenim vnut. izolacie sa mysli aj zmena jej permitivity alebo permeability posobenim tepla alebo mrazu.
Brutalne poruchy: kabel 240V rozvodu vodivo spojeny s vonkajsim vodicom vedenia, indukovanie napetia vo vnutornom vodici vedenia sposobene striedavym mag. polom v blizkosti vedenia, ktore je namotane "ako cievka"

neviem ake je tvoje vzdelanie, ale nie je dvolezite ci veris alebo nie, dvolezite je ze to tak v prirode chodi a "na stastie" sa to neriadi tym co si kto mysli, a kto comu veri.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 11:30 #10638
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
lubino2000: trochu tomu rozumiem Very Happy ale na matfyz nemam Embarassed
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 12:38 #10640
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

kua ludia tak ako mi toto moze fungovat... je to zazrak "prirody" Smile

spoj cca 1km cez kadejake stromy:
http://www.mgubani.host.sk/2.jpg
http://www.mgubani.host.sk/1.jpg

... ak to vyhodi ze ste neautorizovany ... tak refresh

s tym skratom a spojenym vnutornym a vonkajsim vodicom suhlasim ale myslim ze tu z toho netreba robit vedu ! velakrat staci obycajny multimeter aby si si zdiagnostikoval chybu.
a velakrat aj pomerias a vsetko je v poriadku a klienti sa aj tak nepripoja...vtedy asi aladin tieni pred antenou na to vymyslite uz nejake meracie pristroje Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: dve AP na jednu antenu  PostPosted: 06.08.2004 - 14:00 #10642
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
lubino2000: sak nejde o moje vzdelanie. mne len nie je jasne o ake deje tam ide. to by si mohol objasnit. napriklad preco je nebezpecne odpajat antenu ked je AP zapnute? toto upozornenie je hadam na kazdom zariadeni na ktore sa da pripojit externa antena. co moze zapricinit poruchu zariadenia?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)