Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:15


monitoring zapnutych pc po celej sieti

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
goose
Post subject: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2004 - 11:09 #9134
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

priklad je v tomto ceskom fore:

http://www.czfree.net/forum/showthread. ... eadid=4596

priklad php sciptu je

http://www.mobilnews.cz/honza/en_pr...ux_calstats.php

Co pouzivate vy na zobrazenie a kontrolu funkcnosti celej siete ? mate vlastne scripty,alebo pouzivate vymyslene riesenia? ake mate skusenosti s takymito softami?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2004 - 11:15 #9135
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Ja osobne, u nas v praci a myslim, ze aj Si, pouzivame Nagios. Ma to kopu vlastnosti, ktore sa mi nechce vymenovavat. Na druhej strane na zistenie, ktory pocitac prave teraz bezi, je to trosku "kanon na vrabce", ked vsak chces byt upozorneny po vypadku, mat historiu atd. atd., tak doporucujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2004 - 13:14 #9143
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

uz citam manual.. ale chcel by som sa spytat kolko pamate,, casu procesoru a aky bandwidth potrebuje na sledovanie... .. zatial som sa nedostal akym sposobom sleduje siet,,,iba pingami ? (k tomu som sa uz dostal :O)) ).. potrebujem mat rozbehane iba cgi s apachom..?

inak vyzera to dost dobre... diky za tip..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2004 - 13:30 #9146
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

kokos sak to je zlozite jak svina...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2004 - 13:37 #9147
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Pamat+cas procesoru - zavisi od poctu hostov a sluzieb. Bandwidth - len uzitocny. Sleduje siet sposobom, aky mu nadefinujes, moze monitorovat prakticky cokolvek. WWW server potrebujes iba na WWW rozhranie, samotny vie bezat aj bez toho. Zlozite to je. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
iwik
Post subject: apinger  PostPosted: 28.05.2004 - 01:07 #9177
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 118
Location: Bratislava
apinger poznate ? vie monitorovat ci dana ip "zije" a tiez packet loss. a dokaze priamo generovat rrd databazy (aj z nich kreslit grafy, ale na to mam uz vlastny skript) a posiela maily. tie je vhodne si dat presmerovat na mobil ako sms a clovek ma prehlad ak daco vypadne.

nagios mi fakt pripada moc zlozity...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 28.05.2004 - 01:10 #9178
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
He keď cheš byť prerfekcionalista.... HP OpenView

Wink Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 20.06.2004 - 00:16 #9754
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Skusal som je f poho ten apinger
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 20.06.2004 - 18:21 #9758
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
ani Argus alebo Zabbix nie je odveci Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 12.10.2004 - 09:59 #12257
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
ale ani nagios
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 03.11.2004 - 01:44 #12617
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

mathew HP OpenView aka OVIS - v zivote by som si to nechcel nasadit do siete. Mal som tu cet s tym softom pracovat vyse mesiaca a neviem si predstavit co by som s nim robil Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 03.11.2004 - 09:15 #12623
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
maco minule si pindal na slonika ze sa to neda citat ale ty si tiez spravil dost chyb v tak kratkej vete...co pisete potme ci co;o)?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 26.05.2005 - 20:48 #19915
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

chcem sa iba spýtat ci niekto nema jednoduchy skriptik na monitorovanie PC on/off najlepsie v php a bez mysql ale ak aj s mysql neva. keby sa dala linka sem supnut na download Smile nie calstats
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 26.05.2005 - 21:29 #19922
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Pod Win som nasiel take nieco: http://www.kilievich.com/
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: monitoring zapnutych pc po celej sieti  PostPosted: 27.05.2005 - 13:23 #19933
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Mno vyzera to zaujimavo idem to checknut inak to php ? Cool ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)