Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.06.2024 - 02:30


Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?

Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
JOFO
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 26.01.2013 - 15:51 #102508
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Veru, toto by nebolo najstastnejsie riesenie... To, ze mam niekde konkurenciu este nemusi znamenat, ze nevychadzame dobre. Tymto pravidlom by sa docielilo len to, zeby sa odfiltrovala mozno tretina dalsich ISP ak nie viac. Pravidlo "Kto prv pride, ten prv melie." nie je velmi dobre riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 26.01.2013 - 17:19 #102510
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

odpilit konkurenciu len preto, ze som prisiel niekde prvy, mi pride scestne. konkurenciou sa maju sluzby skvalitnovat a nie monopolizovat.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 26.01.2013 - 17:22 #102511
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

odkaz na upload suboru -> obrazku je ked das edit post. v klasickom rezime [quick edit] to neukazuje.

Zatial su povolene obrazky, do velkosti 1mb. Firmware si myslim, ze je lepsie riesit priamym odkazom na miesto, kde su uvedene.

Ak by si chcel zverejnovat nejake vase lokalne, tak mi posli ich priponu a velkost, povolim to.

Co sa tyka hladania tem, nie som si vedomy toho ze by bol niekedy povoleny pruning. Skusim pozriet, co sa stalo s touto temou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pmaster
Post subject: PostPosted: 26.01.2013 - 19:36 #102512
Basic


Joined: Nov 25, 2006
Posts: 92
Location: ZEM
suhlas preco branit konkurencii do fora a uplatnovat, kto skor pride..


takze verejne prehlaste ze bez problemov ummoznite konkurencii umiestovat antenz a zariadenia na strechu kde su aj vase!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: PostPosted: 26.01.2013 - 19:40 #102513
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pmaster wrote: ›suhlas preco branit konkurencii do fora a uplatnovat, kto skor pride..


takze verejne prehlaste ze bez problemov ummoznite konkurencii umiestovat antenz a zariadenia na strechu kde su aj vase!

Nevidim dovod branit konkurencii vo vstupe na nejake forum...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: PostPosted: 26.01.2013 - 20:25 #102514
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pmaster wrote: ›takze verejne prehlaste ze bez problemov ummoznite konkurencii umiestovat antenz a zariadenia na strechu kde su aj vase!


pri dodrzani odstupov a noriem kludne. inak to snad ani nemoze byt. tazko si viem predstavit monopolizovanie nejakej strechy niekym. ci uz orange alebo niektori vlastnici sa o to sice snazia, ale to je podobna snaha ako ked firma xy sama predlzuje zakanzikom viazanost... to tiez stoji na trochu vratkych nohach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: PostPosted: 26.01.2013 - 20:27 #102516
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pixall wrote: ›tazko si viem predstavit monopolizovanie nejakej strechy niekym. ci uz orange alebo niektori vlastnici sa o to sice snazia..

Prid sa pozriet do RK, osobne ti taku strechu ukazem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 26.01.2013 - 20:30 #102517
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mgx wrote: ›odkaz na upload suboru -> obrazku je ked das edit post. v klasickom rezime [quick edit] to neukazuje.

Zatial su povolene obrazky, do velkosti 1mb. Firmware si myslim, ze je lepsie riesit priamym odkazom na miesto, kde su uvedene.

Ak by si chcel zverejnovat nejake vase lokalne, tak mi posli ich priponu a velkost, povolim to.

Co sa tyka hladania tem, nie som si vedomy toho ze by bol niekedy povoleny pruning. Skusim pozriet, co sa stalo s touto temou...


vkladanie obrazku neviem najst ani v edit mode.... Sad zeby nedostatocne prava?

vkladanie firmware alebo inych suborov nalinkovanim priamo na miesto kde su ulozene, ma taku chybu, ze casom sa odkaz stane neplatnym (uz to tak v zivote chodi). ked obcas prechadzam archiv tohto fora, presne to sa deje aj s nalinkovanymi obrazkami, atd. ked to nie je ulozene loklane, tak to casom vezme cert.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 10:17 #102520
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›Veru, toto by nebolo najstastnejsie riesenie... To, ze mam niekde konkurenciu este nemusi znamenat, ze nevychadzame dobre. Tymto pravidlom by sa docielilo len to, zeby sa odfiltrovala mozno tretina dalsich ISP ak nie viac. Pravidlo "Kto prv pride, ten prv melie." nie je velmi dobre riesenie.


To ma len napadlo, kedze prevazne to je tak ze vela ludi sa nechce podelit so svojimi materialmi, postrehmi s jeho konkurenciou....
Takze vam nevadi, keby v tom privatnom fore bola vasa konkurencia? kludne by ste sa podelili s materialmi tak isto ako by tam nebola?

Na fore bezi tapatalk, takze kto vyuziva moze skusit...
taktiez pridane:
- rozne profily: facebook, twitter, jabber....
- podakovanie za prispevok
- zvyraznovanie neprecitanych topicov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 15:52 #102529
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›To ma len napadlo, kedze prevazne to je tak ze vela ludi sa nechce podelit so svojimi materialmi, postrehmi s jeho konkurenciou....
Takze vam nevadi, keby v tom privatnom fore bola vasa konkurencia? kludne by ste sa podelili s materialmi tak isto ako by tam nebola?


ja to vidim tak, ze skutocna konkurencia (= nepriatel nasho podnikania) su velki operatori, ktori maju k dispozicii velke prostriedky, ktore castokrat nezarabaju relevantnym podnikanim, ale dostavaju ich od materskych firiem, alebo od nasho statneho rozpoctu skrze kamaratksefty. druhym nepratelom nasho podnikania je stat, ktory podporuje netrhove spravanie, a ktory svojimi zasahmi trh nezdravo deformuje, a nedokaze (a ani nechce) vytvarat transparetne a rovnopravne podmienky pre podnikanie. toto su tie veci ktore loklanych ohrozuju v dlhodobom horizonte najviac - okrem vlastnej zadubenosti, ktora je este horsia. ked sa budu dvaja lokalni ISP medzi sebou bit, v dlhodobom horizonte zvitazi treti, (nad)narodny.

mozno to na prvy pohlad vyzera ako blaznovstvo, ale ja nemam problem spolupracovat s loklanou konkurenciou, pokial je to na slusnej a serioznej urovni na oboch stranach. viaceri moji konkurenti chodia ku nam nakupovat zariadenia a ked treba, dostanu ich aj po pracovnej dobe, cez vikend, atd. uz sa stava pomaly pravidlom, ze na uzloch kde sa vyskytuje konkurencia aj ja, si navzajom dohadujeme frekvencie, upozornujeme sa navzajom na mozne poruchy, pripadne si navzajom zabezpecujeme zakladnu udrzbu a servis. ja ciastocne vyuzivam siete a zariadenia svojej konkurencie, a zaroven tiez poskytjem svoje siete konkurencii. ked som vystaval na sidlisku modernu opticku siet, jedna z prvych ponuk bola loklanemu konkurentovi, ci ju nechce tiez za primeranu uhradu vyuzivat, radsej nez by mal investovat do stavby paralalnej siete. teraz uplne realne s konkurencou firmou riesime spolocnu vystavbu dalsich casti infrastruktury, pretoze je to v konecnom dosledku vyhodnejsie, nez ked si ma kazdy stavat vlastnu. a ked sa pozriem na viacere miesta SR, nie je vobec neobvykle ked dvaja loklani konkurenti nakupuju spolu konekt, alebo riesia spolocne pripokladky. myslim ze iba velmi efektivnym sposobom podnikania, aj za cenu takychto mozno "nestandardnych" krokov, mame sancu v dlhodobom horizonte konkurovat velkym hracom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: PostPosted: 27.01.2013 - 16:07 #102530
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›
pixall wrote: ›tazko si viem predstavit monopolizovanie nejakej strechy niekym. ci uz orange alebo niektori vlastnici sa o to sice snazia..

Prid sa pozriet do RK, osobne ti taku strechu ukazem.


to je vyhoda najomnych zmluv s vysokym najmom - ze sa do nich da zahrnut aj pravo vyjadrovat sa k dalsim najmom a pripadne s nimi nesuhlasit. avsak ak by islo o hranicnu situaciu a nebolo by to mozne riesit inak a musel by si tam zariadenia umiestnit aj ty, existuju pravne prostriedky ako taketo obmedzujuce podmienky obist. taketo zmluvne podmienky su predovsetkym urcene pre 95% protivnikov ktori maju chabe pravne vzdelanie a chaby prehlad. podobne ako napriklad jednostranne predlzovanie viazanosti zo strany operatora... jedno aj druhe su podmienky ktore stoja tak trochu na vode a kym ovca nevie, ze to nemusi byt celkom tak, tak je druhej strane sveta zit. orange ma v zmluvach kde-jake vymysly, pisat si tam mozu cokolvek. a cas od casu im sudy tie nezmysly zo zmluv vyhadzuju.... nemozes verit ze vsetko co je v zmluve orange, je pismo svate. oni chcu aby si tomu veril, budu ta presviedcat ze je to tak, pretoze im to je vyhodne, ale skutocnost moze byt uplne ina. nemaju povinnost spravat sa k tebe korektne a poskytovat ti pravne rady... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 16:20 #102531
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Ano ale...kazda konkurencia je ina, su blazni ktori si navzajom skodia, strihaju kable, strielaju do anten....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 16:25 #102533
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ano v oboch pripadoch mas pravdu. To s tou konkurenciou je pravda...z toho co si napisal mam ale trochu pocit ze tam zijete v inom svete... Sú ľudia s ktorými sa dá spolupracovať ale máš takých kde ani najlepšia vôla nepomôže. To je na dlhú diskusiu.... a rozhodne to nie je na Slovensku jednoduché.

K tej streche, keby šlo o život a nebola by iná možnosť zrejme by tvrdou argumentáciou a právnikom šlo dosiahnuť nakoniec osadenie antén.

Chcel som len podotknúť fakt, ako má nemenovaný operátor konštruované zmluvy a čo v nich je. Na prvy pohlad ta vo dverach vykopnu s tym ze oni uz maju.... a 4 miestny nájom bla bla bla.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 16:32 #102534
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Rado pripadne si hadzu klincove bomby do serverovni...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nove forum pre lokalnych ISP, kto ma zaujem?  PostPosted: 27.01.2013 - 17:32 #102540
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Ano preto, myslim ze moznost ze tam bude nejaky poskytovatel a bude chciet vstupit jeho konkurencia, ktora mu robila zle alebo opacne.....tak nemozu tam byt obaja....

Dalsie veci pridane:
- moznost uploadnut subor do 5MB
- podakovanie za prispevky
- mchat(live chat, moze byt zakazany ak bude vadit, popripade presunuty do dolnej casti)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)