Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:49


ochrana proti zasahu bleskom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
popo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 11:08 #8470
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
No to je dobra sprava ze TP kable takto fajn reaguju. Ak to bol ten koax tak uz presvedcim tych zadubencov a nech to stoji co to stoji a menim ho hned. Uz jedna sietovka posla. Dokonca su combo sietovky drahsie ako 100vkove.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 12:35 #8471
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Ako to tak citam, tak tu zatial nikto nepovedal nic poriadne a podstatne.
Chcem vediet, ci je mozne pripojit antenu priamo k blezkozvodu, alebo musi mat zvlast zemnenie. Neviem presne ako je to v norme - musim si to nastudovat ....
Som toho nazoru, ze bleskoistky pomozu len pri nepriamom zasahu bleskom a preto by sa mali pouzivat. Ked do toho slahne priamo blesk, tak nemopomoze absolutne nic.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 13:31 #8473
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Sak si si na vsetko odpovedal. ale antenu k bleskozvodu nepripajaj radsej Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: aktualne msg  PostPosted: 04.05.2004 - 13:48 #8474
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

no, mam tu nejake novinky:

asi 20m od nasej anteny v dedine Nova Lesna vcera rachol blesk. Anteny vedla boli na srot (skrutene drotiky s.k),

na nasom AP bola jedna antena s bleskoistkou, jedna bez.
Karta chranena bezi, karta bez bleskoistky vcera odisla (podla merania poskodene koncove stupne).

Linux to neprezil, blesk (alebo indukcia) kompletne zrusil zavadzac a dajake logovacie ini skripty (ani reiserfs to uz nerozchodil).

momentalne tam kopcime ghost image (disk facha) a nova karta uz veselo blika zelenym okom.

takze, bleskoistka sa urcite oplati.

Inak, mam tu 20ks s ultranizkym utlmom 0.19-0.25 db (asi 25% oproti u nas predavanym kusom ) za uvadzaciu cenu 990 Sk s dph.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: Re: aktualne msg  PostPosted: 04.05.2004 - 14:55 #8478
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

mgx wrote: ›Inak, mam tu 20ks s ultranizkym utlmom 0.19-0.25 db (asi 25% oproti u nas predavanym kusom ) za uvadzaciu cenu 990 Sk s dph.


naspis mi pleas aspon typ a vyrobcu tych bleskoistiek, prip. nejaky link
Rozmyslam, ze zobriem 2ks.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: typ  PostPosted: 04.05.2004 - 16:54 #8484
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

parametre su tutola:

http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... &t=155
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 19:26 #8487
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
mgx, vies mi na to dat papier ?
sú plynové ?
ako sa tam mení tá hlavica a čo stojí ?

dík za info.

ak hej tak to berem (cca. 10 ks)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 19:42 #8488
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

kua keby sa mi kcelo liezt na strechy hned by som to namontoval... ps kde to uzemnujete to akoze tahate nejaky kabel do zeme??? pokial viem tak na streche ma byt vsetko vodive pripojene na bleskozvod...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 04.05.2004 - 19:45 #8489
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
správne na bleskozvod.
ja napriklád mám antény vonku a zariadenia(poklia sa nedá tak vonku) dnu. tým pádom bleskoistky idu do vnútra k zariadeniam tam sú takané až do stupačky na nulu.

samozrejme antény a konzoly sú uzemnené na bleskozvod.

v podstate ide o to aby si eliminoval pred zaridením ten zbytok čo sa rozhodne tiec po kábli.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 05.05.2004 - 01:59 #8493
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
gyro: mozes napisat cenovu relaciu revizie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: bleskoistka  PostPosted: 05.05.2004 - 09:36 #8496
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Bleskoistka je bezudrzbova so skratovanym stvrtvlnnym vedenim. ZIadnu hlavicu nepotrebujes a nic sa nemeni.


Cena je taka nizka preto, nakolko sa osobne poznam s jej vyrobcom. Blesky pouzivame uz viac ako rok aj na takych AP, ako su SKALNATE PLESO a pod, takze su overene aj v tatranskych burkach.

Samozrejme dostanes k nej doklad (fakturu).

Vyrobca mi pre vysvetlenie rozdielu medzi plynovou a skratovou bleskoistkou napisal toto:

Rozdíl v ochranném účinku obou druhů KPO je na první pohled tak markantní, že snad netřeba komentáře.

Další nevýhodou KPO s bleskojistkou je nutnost periodické kontroly její funkčnosti. Plynová bleskojistka má omezenou životnost. Ta je dána určitým maximálním dovoleným počtem aktivací, který udává výrobce v TP. Po překročení tohoto počtu aktivací je nutné bleskojistku vyměnit. Protože ale počet aktivací se prakticky nedá zjistit (= bleskojistka nemá žádné "počitadlo aktivací"), kontroluje se technický stav bleskojistky měřením. Měření se provádí speciálním měřicím přístrojem, který zjištuje zda napětí na aktivované bleskojistce leží v dovoleném intervalu dle TP výrobce. Pokud zjištěná hodnota napětí leží vně tohoto intervalu, je nutné bleskojistku vyměnit!

Pokud je nám známo, tato periodická měření nikdo nedělá! A tak se může opravdu stát, že zařízení je sice vybaveno koaxiální přepěťovou ochranou s plynovou bleskojistkou, ale ta, pokud není periodicky kontrolována může být už dávno nefunkční.

Podstatnou výhodou KPO se zkratovaným čtvrtvlnným vedením je její neomezená životnost a vysoký ochranný účinek. Proto doporučujeme nasazení tohoto typu moderních KPO všude tam, kde to je možné.

Použití KPO s plynovou bleskojistkou má smysl pouze v případech ochrany širokopásmových přenosů, např. u TV, SAT a R přijímačů a v případech ochrany koaxiálních svodů od jednotek, které jsou spolu s integrovanou anténou umístěny na střeše objektu a mezifrekvenční nebo demodulovaný datový signál je veden do chráněného prostředí k dalšímu zpracování.

Ze zcela nepochopitelných důvodů je vžitým zvykem používat KPO s bleskojistkou i v případech, ve kterých lze výhodněji použít KPO se zkratovaným čtvrtvlnným vedením (např. bezdrátové připojení k Internetu). Dokonce ceny levných variant těchto ochran jsou nižší než ochran s bleskojistkou. Odhadujeme, že nejméně 50% aplikací KPO je realizováno tímto nevýhodným způsobem. Co se s tím ale dá dělat? Zvyk je totiž železná košile.

Na poziadanie som schopny dodat graf porovnania jednej aj druhej bleskoistky.

PS: co je dolezite, je aj to ze utlm tychto bleskoistiek je len 0.2db, na rozdiel od "konkurencnych lowcost" 0.8db.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
meco
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 05.05.2004 - 09:37 #8497
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 19

Mozno som uz off-top. ale proti priamemu zasahu blesku nie je ochrana. Je lepsie ako nic bleskoistka a montaz anteny na stoziar, nad ktory trci bleskozvod. Ale ani toto nie je 100%. Vyssie postaveny bleskozvod ma vyssiu sancu dostat zasah, ale zazil som ked blesk tresol do komina, ktory bol asi 7-8 metrov pod urovnou bleskozvodu vzdieleneho od bleskozvodu asi 10m. Vtedy odisli komplet televizory v celej ulici (asi 10ks) vsetko zapojene na kablovku. Odisli tak, ze neboli v nich viditelne zhorene komponenty - to bol argument poistovne preco nechceli preplatit nic, no nakoniec podla vyjadrenia technika na televizory to uznali.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 05.05.2004 - 10:01 #8498
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Mozno som uz off-top. ale proti priamemu zasahu blesku nie je ochrana = suhlasim.

#Vyssie postaveny bleskozvod ma vyssiu sancu dostat zasah, ale zazil som ked blesk tresol do komina, #ktory bol asi 7-8 metrov pod urovnou bleskozvodu vzdieleneho od bleskozvodu asi 10m. Vtedy odisli #komplet televizory v celej ulici (asi 10ks) vsetko zapojene na kablovku.

nie vsetky instalacie bleskozvodov su dobre, ani vyskovy rozdiel nehra rolu. dolezity je uchranna zona bleskozvodu a instalacia bleskoistiek, ktore sice nemusia zabranit priamemu uderu blesku, ale pred statickymi nabojmi indukovanymi bleskom ochrania spolahlivo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 05.05.2004 - 12:56 #8501
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Ak by chcel niekto vediet rozdiely medzi jednotlivymi typmi bleskoistiek a k tomu prislusny pokec, tak odpozucam pozriet tento link: http://www.saltek.sk/download/BLESKOJISTKY.PDF
Snad to pomoze do objasnenia problematiky ...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 06.05.2004 - 14:57 #8510
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ako mam zistit typ bleskositky (ci je plynova) ked to na nej nie je napisane ? alebo je ? Very Happy je na nej napisane lambda-2,4G-BCD nemam ju teraz pri sebe takze som to mozno napisal zle.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)