Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:18


torrenty - bordel na wifine

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 07.03.2010 - 20:09 #81054
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
cobain wrote: ›
s riadenim media prislo UBNT a ich airmaxom ale ci to vyriesi aj tento problem neviem.


nepravdu vravíš , ubnt len prišlo s propagandou že vynašli koleso .


Aman wrote: ›
asi zacnem dalsich klientov stavat cisto na MK a uvidime co s tym...



tiež sa stou myšlienkou pohrávam , nové body už pôjdu čisto s mk klientami , jadnak nstreme a jednak pooling
je to síce o cca 15 € viac na klienta , ale ked budem môcť pripojiť viac ludí na sektor ono sa to nejak vykompenzuje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 07.03.2010 - 20:25 #81056
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
realne u nas dostupne som mal na mysli okrem motoroly to thomas

aman chces pobedat ze ked spravis bod na MK za danych podmienok nstrem polling a neviem co vseko kazdy z 20 klientov na nom pripojeny realne prenesie 35mbps?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 07.03.2010 - 20:30 #81057
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›realne u nas dostupne som mal na mysli okrem motoroly to thomas

aman chces pobedat ze ked spravis bod na MK za danych podmienok nstrem polling a neviem co vseko kazdy z 20 klientov na nom pripojeny realne prenesie 35mbps?

dokopy cez sektor dostaneš 35 mbit. Jak to už rozdelí medzi nich je na tebe. Ale samozrejme aj jeden jediný klient dokáže preniesť spomínaných 35 mbit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 07.03.2010 - 20:36 #81058
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
realbne hladam riesenie asi takehoto charakteru... jeden sektor a na nom cca 30-40 ludi a abu sa dalo kazdemu pustit do 5-6mbps max preto tu pisem o UBNT ale to som uz off topic tak sry
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 07.03.2010 - 20:53 #81059
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zelmar wrote: ›No lebo mu torrent vie hocikto poslat cez skype , icq, zabeaene, zahonene , uchylne.....zakazte rovno net.
Jasne ze to nepouzivas ved by ti neostal ani jeden zakaznik.

Jasneze je to drasticke riesenie a zopar ludi by kvoli tomu mohlo odist, ale pokial by mi odislo tych 5% stahovacov tak je na sieti ovela kludnejsie... ale nie som za blokovanie cohokolvek pokial to nie je nutne a inak sa neda.. spominanu metodu som len raz skusal a bolo to vcelku efektivne, ale nebolo mojim zamerom realne to pouzivat... mne zatial funguje klasika v podobe FUP... na 2,4ke sa medzi sebou 2 stahovaci efektivne pobiju a je s nimi pokoj... a 5ka tym az tak netrpi a nove ubnt s airmaxom uz vobec nie, tam nie je potrebne obmedovat nic, kedze data tecu v casovych multiplexoch..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
FlaTron
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 15:14 #81075
Basic


Joined: Nov 08, 2009
Posts: 32
Location: Space
a skusit upozornit ludi aby si samy obmedzili v torrent kliente pocet spojeni a v pripade ak to neurobia tak potom znizit rychlost ? je to velmi nerealne ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 15:25 #81076
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

FlaTron wrote: ›a skusit upozornit ludi aby si samy obmedzili v torrent kliente pocet spojeni a v pripade ak to neurobia tak potom znizit rychlost ? je to velmi nerealne ?


to budeme obehavat zhruba 300-400 ludi? a kazdy novy clovek, ktory "objavi" torrenty, tak toho tiez pred tym upozornit? to by som musel zamestnat dalsieho cloveka a na mobil a benzin mesacne obetovat nemale peniaze.
to sa da riesit pri mensich sietiach, ale pri vacsich je to nerealna moznost...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 16:13 #81077
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
FlaTron wrote: ›a skusit upozornit ludi aby si samy obmedzili v torrent kliente pocet spojeni a v pripade ak to neurobia tak potom znizit rychlost ? je to velmi nerealne ?

My to tak robime. Ak prekroci uricty pocet spojeni, firewall ho zakiluje a potom ked vola tak sa mu vysvetli nech si torrent zreguluje-pocet spojeni a upload. Ak to neurobi, urobi sa natvrdo cez SQ na 64k a hotovo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
FlaTron
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 18:36 #81083
Basic


Joined: Nov 08, 2009
Posts: 32
Location: Space
Aman to zas nie, myslim ze dost ludi ma v zmluve uvedene ze je uzivatel povinny sledovat webstranku firmy takze by mohlo static to tam uviest alebo ako pise m-tec ak zavolaju tak im povies ako sa vec ma
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 19:43 #81090
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cobain wrote: ›pixall.
riesenim je wimax ? na5ghz? mas aj nieco viac konkretnejsie ?
s riadenim media prislo UBNT a ich airmaxom ale ci to vyriesi aj tento problem neviem.

skus nas trosku viacej usmernit


Wimax na 5ghz robi napriklad firma WaveIP, mam, pouzivam. bod-bod spoj stoji cca 1500 euro, nakolko su zariadenia ap/klient viacmenej identicke tak si dovolim odhadnut ze to bude okolo 750 EUR za AP a okolo dalsich 750 EUR za klienta. ale chodi to vyborne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 20:40 #81092
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
pixall wrote: ›
cobain wrote: ›pixall.
riesenim je wimax ? na5ghz? mas aj nieco viac konkretnejsie ?
s riadenim media prislo UBNT a ich airmaxom ale ci to vyriesi aj tento problem neviem.

skus nas trosku viacej usmernit


Wimax na 5ghz robi napriklad firma WaveIP, mam, pouzivam. bod-bod spoj stoji cca 1500 euro, nakolko su zariadenia ap/klient viacmenej identicke tak si dovolim odhadnut ze to bude okolo 750 EUR za AP a okolo dalsich 750 EUR za klienta. ale chodi to vyborne.


Jop a pixal myslis si ze je realne toto masovo nasadzat klientom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.03.2010 - 21:24 #81093
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

Quote: › Pixall - WiMax

Neviem, ci si to pletiem ale asi ano, i ked som priamo s poslednymi verziami sa ani nestretol.. Ale neviete ci neexistuju aj nejake karticky a podpora v Mikrotiku pre WiMax? Pokial viem v 2,4 a 5 GHz to bez priamej viditelnosti nefunguje, ale by mi to asi tiez bodlo.... zatial ako bod bod... Ale ak by existovali karticky pre MT asi by to bolo lacnejsie a realnejsie nasaditelne aj pre klientov... keby, teda Smile bolo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 09.03.2010 - 02:07 #81100
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cobain wrote: ›Jop a pixal myslis si ze je realne toto masovo nasadzat klientom?


urcite ano, ale iba tym s pausalom 500 eur mesacne a viac Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 16:50 #81910
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no uz sami stazoval prvy vasnivy hrac na LAN pripojenej cez 5G wifi.
ked si jeho sused zapne nejaky torrentovac svojim uploadom to svaca riadne.
ked som si to pozrel, jedna sa o to, ze sam vygeneruje teraz 500+paketov/s

rozmyslam kolko mu dat maximalne vo FW pravidle na MT, ked tak prepocitavam...
uvidime dam mu 300p/sek, ci sa bude sused stazovat po dnesku....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: torrenty - bordel na wifine  PostPosted: 08.04.2010 - 18:17 #81913
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›no uz sami stazoval prvy vasnivy hrac na LAN pripojenej cez 5G wifi.
ked si jeho sused zapne nejaky torrentovac svojim uploadom to svaca riadne.
ked som si to pozrel, jedna sa o to, ze sam vygeneruje teraz 500+paketov/s

rozmyslam kolko mu dat maximalne vo FW pravidle na MT, ked tak prepocitavam...
uvidime dam mu 300p/sek, ci sa bude sused stazovat po dnesku....

Aaaaa kubicek ma problemy. Kto ich nema? Ja som najvacsim sosakom stiahol upload na 128k surovo cez SQ a zatial je klud. Problemy su na radiach vsade len prides na to zial ked ta niekto upozorni. Na 2,4G co mam na par dedinach je to uplne katastrofa, to ti zlozi jeden clovek a pokial nemas na 5G vela ludi tak sem tam toho jedneho to utiahne s tym, ze samozrejme narastaju latencie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)