Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:40


shaping a filtering P2P sieti

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 10.11.2004 - 11:00 #12775
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to ti nikto nespravi a hend ti vysvetlim preco.
za prve ludia su lenivy. jak ty studovat howto k shapingu tag aj ti ostatni co to uz vedia ti to napisat.
za druhe nepises na kolk ch rozhranich mas klientov ale da sa predpokladat ze na jednom
za tretie podla poctu klientov usudzujem ze si zdielas adsl linku a tam ti shaping fungovat nebude. nemozes totizto garantovat sucet rate a tym padom sa ti to cele rozpadne.
vsetko ostatne je na webe;O).
odporucam ti pouzit cbq.init je velmi jednoduchy a pre tvoje otreby ti postaci. navyse sa lahko nastavuje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 10.11.2004 - 14:47 #12778
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
no neviem ci sa cbq-init lahko nastavuje, lebo casto nerobi to co po nom chces, ale radsej by som odporucal vcetko pekne cez tc. uz aj do buducna. a ludia niesu lenivy, len im uz lezie na city, ze oni si to museli nastudovat a potom pride lama co sa popyta a bude sa pytat donekonecna, lebo stale mu nieco bude chybat na co sa nespytal, lebo o tom nevedel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 10.11.2004 - 15:21 #12779
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
mne osobne sa zda cbq.int lahsi na pochopenie a konfiguraciu ako htb.int. min ma uvedene lepsie exapmles na ktorych sa da vsetko pochopit. a nie je vsetko o lenivosti niektore veci proste nepochopis pokial ti ich dakto nevysvetli. co si myslis preco chodia ludia do skolya neucia sa doma sami? proste nieco bez pomoci ineho nezvladnes a ked aj trva ti to velmi velmi dlho
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 10.11.2004 - 15:30 #12780
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
no tie examples boli pre mna sko zavadzajuce ako smerodatne, az po urcitych znalostiach, ktore mi nikto nepovedal, ale som googlil mi priniesli poznatky, ze vela veci sa da spravit jednoduchsie. A prave preto hovorim, ze rada je namieste ked sa niekto pyta nieco konkretne co mu nieje jasne a nie ked nieco nevie, alebo nema o tom ani paru ako to funguje. Potom mu mozes rovno zacat davat hodiny, lebo sa ta bude pytat donekonecna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 10.11.2004 - 22:31 #12796
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

jasne, ale dnes je blbost a lenivost oblubenou kombinaciou Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 11.11.2004 - 01:27 #12799
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ja som zacal na navode na HTB, a ten je fakt super .. clovek raz precita za 30 minut a zrazu je svet krajsi
http://luxik.cdi.cz/~devik/qos/htb/manual/userg.htm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 27.01.2005 - 12:50 #15116
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
hi,

no čitam čitam ale nejak som sa k tomu blockingu nedopátral. Tak ako na to ? htb mi nič nevyrieši tam si každý kalí ako sa dá hlavne keď nepoužívam agregáciu ale fair-use delenie pásma.
MGX hoď sem niečo čo by mi pri filtráciu mohlo nejak pomôcť. Vy ostatní možte samozrejme tiež )).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 27.01.2005 - 14:36 #15125
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

prispejem aj ja.. nedavno som dal do prevadzky script,ktory sice rozdeluje podla portov..ale mne staci bloknut porty a P2P traffic je v cudu.

najlepsie na HFSC je ,ze dokaze na urcity cas zobrat linku vsetkym a dat jednemu a po case (v mojom pripade 5,3,1 sekundy) klesne rychlost bud na pevnu rychlost,alebo na sharovanu volnu,,alebo sa da nastavit zasa urcity cas kolko ma tahat a tak dalej.. je velmi variabilny.

v tomto pripade moze byt linka akokolvek vytazena (P2P) , ale vzdy ak uzivatel klikne na www stranku,tak spojenie dostane na 5 sekund polovicu celej linky, cim sa zabezpeci okamzite nacitanie stranky. a P2P moze veselo pokraovat.. ak spojenie trva dlhsie ako 5 (3,1) sekundy ,klesne rychlost na volne dostupnu. este sa pohram s prioritami.

chyba tu vetva na upload.

#queueing
altq on $int hfsc bandwidth 2Mb queue {dnu, zbyt}

queue dnu hfsc { vnut_net_in, von_in }
queue vnut_net_in bandwidth 1Mb hfsc (ecn, upperlimit 1Mb)

queue von_in bandwidth 1Mb hfsc (ecn, upperlimit 480Kb) {spec_ip_in, i_in }

queue spec_ip_in bandwidth 480Kb hfsc(linkshare (80% 60000 50%))

queue i_in hfsc { top_in, special_port_in, normal_port_in, block_port_in, stupid_pc_in }
queue top_in hfsc (linkshare (10% 5000 32Kb))
queue special_port_in hfsc (linkshare (10% 5000 32Kb))
queue normal_port_in hfsc (linkshare (50% 3000 16Kb))
queue block_port_in hfsc (linkshare (1% 1000 1Kb))
queue stupid_pc_in hfsc (linkshare (1% 1000 1Kb))

queue zbyt bandwidth 1Kb hfsc(default)

pass out quick on $int proto {tcp udp} from any port {22 23} to any keep state queue top_in
pass in quick on $int proto {tcp udp} from any to any port {22 23} keep state queue top_out
pass out quick on $int proto {tcp udp} from any to any port {redirektnute porty} keep state queue special_port_in
pass in quick on $int proto {tcp udp} from any port {redirektnute porty} to any keep state queue special_port_out
pass out quick on $int proto {tcp udp} from any port {80 5190 21 25 110 443 465 993 995 9000 27030} to any keep state queue normal_port_in
pass in quick on $int proto {tcp udp} from any to any port {80 5190 21 25 110 443 465 993 995 9000 27030} keep state queue normal_port_out
pass out quick on $int proto {tcp udp} from any to any keep state queue block_port_in
pass in quick on $int proto {tcp udp} from any to any keep state queue block_port_out
pass out quick on $int proto {tcp udp} from any to 10.1.1.40 keep state queue stupid_pc_in
pass in quick on $int proto {tcp udp} from 10.1.1.40 to any keep state queue stupid_pc_out
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 27.01.2005 - 14:44 #15126
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
este jedna otázka, ktorú som zabudol :

bolo by mi vodnejšie p2p magorov hodiť do jednej triedy nech sa tam hrizú, je to vobec možné ? napr markovaním packetov ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: omarkovat a orezat  PostPosted: 27.01.2005 - 15:42 #15131
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
aspon podla mna je omarkovanie a nasledne orezanie najlepsi sposob... ten script je sice pekny ale co s ludmi co tahaju zo servra cez klasicke ftp? bud zakazovat p2p cez den, alebo ho orezavat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: omarkovat a orezat  PostPosted: 27.01.2005 - 18:56 #15139
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

zimors: urcite mas pravdu,, a keby som to vedel spravit lepsie,,tak to spravim,..... btw: aj keby tahal cez http, tak po tych 5 sekundach jeho session klesne na sharovanu rychlost.. az nove spojenie dostane opat na 5 sekund polovicu linky... je to idealne pre ludi,ktory netahaju a len pozeraju www stranky..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 28.01.2005 - 00:22 #15150
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
goose: a pokial niekto pouziva ssh, tak si po tych 5tich sekundach asi moze uz len okusavat nechty...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 28.01.2005 - 03:17 #15153
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

ako hovori mathew, nebolo by lepsie hodit p2p do jednej spolocnej classy s nejakym rozumnym stropom a najnizsou prioritou, ktoru budu zdielat vsetky p2p spojenia(defaultne, vsetky spojenia na vsetkych portoch) a potom spravit pre kazdeho usera jednu triedu (s vyssou prioritou a s rate napr. parent rate/n, ceil-podla toho aku ma zaplatenu max rychlost) a do tychto tried davat napr. www, ftp atd. a nakoniec spravit 1 spolocnu triedu s najvyssou prioritou (pre ssh, dns) s takisto nejakym rozumnym stropom.
tymto by bolo vsetko okrem vymenovanych vynimiek trash a malo by nizsiu prioritu, cize p2p sracky pojdu pomalsie na ukor www,atd. nie naopak

samozrejme bola by to kopa tried, nie pre slabie masiny..
co vy na to? (nekamenovat, som v tom este lama..)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 28.01.2005 - 08:24 #15155
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

No a este mu obmedzit pocet TCP spojeni a ostatne reject-nut on si potom pouvazuje ci bude pouzivat p2p alebo webovat. Aj tak si myslim ze najvacsim problemom je pocet connections ktore p2p sluzby navazuju. Mam tu jedneho klienta ktory ma 64 linku ale ked zacne tahat tak to znatelne citit takze nie vzdy to bute len tym traficom. Ved jeho radio vlastne v jednom kuse vysiela a zopar takychto ludi na sieti je hotova smrt.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 28.01.2005 - 08:38 #15156
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
suhlasim s bakulom...moje cbq zvlada v pohode bezny traffic a rozdeluje konektivitu spravodlivo podla priorit ale akonahle tam vstupi p2p so svojimi desiatkami connections cely system sa rozsype
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)