Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.06.2024 - 02:26


STASTNE A VESELE VIANOCE

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
kiwi
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 20:26 #102151
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ozaj, krasne vianoce aj tym co to nakablovali za 1000e, aj misovi a vela chuti do novych vyziev v novom roku, kde budu narodni kvicat a my sa o to viac budeme musiet snazit Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 21:21 #102153
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›mam rad ked tu miso prispieva, lebo sa to tu potom ozivi Smile, ale paci sa mi, ako ohodnotil vsetkych ktori stoja v zapche, ako idiotov, ktori tam stoja preto ze snezi a nie preto ze je cesta zablokovana a on jediny sa nebal a presiel po 5cm snehu az domov do zaveja Smile

a paci sa mi aj, ked tu niekto napise, ze mu urvalo dropa a ze sa cuduje ze mu neurvalo aj ostatne, lebo za 1000e nakabloval cele sidlisko, ze ho miso zjebe ze mal investovat 2000e do projektanta, ktory by mu povedal, ze za normalnych okolnosti, ak to co pise vyrobca, to nebude problem, jedine zeby prisla ladova kalamita, tak sa mu to otrha, ale nevie kolko, ci vsetko, alebo jeden drop za zimu a ze aby si bol isty, nech da na stol 150000e a zakope to


nehodnotil som nikoho v zapche, ale to ze ked v blave napadne par centimetrov, cele slovensko pocuva z medii, aka je tam kalamita. pritom skoro cela krajina je polozena severnejsie a vyssie ako hlavne mesto a ma tuhsie zimy, a ked je v blave 5 centi, vsade inde je viac, akurat sa okolo toho nerobi take halo.

projektant nie je len od toho, aby precital datasheet, ale aj od toho aby povedal, kolko kilogramov namrazy sa na previs dokaze nazberat, ake sily tam budu pri akom vetre posobit, atd. to je cele o matematike, nie o odhadoch. projektant je naviac aj od toho, ze podla konstrukcie budovy musi vediet, kam a ako to mozes zavesit, aby pri zimnej vichrici neposkodil stavbu, neutrhol kotvu, atd. niektore tehly ci panely su na budove iba polozene a nemaju skoro ziadnu unosnost. na niektore panely mozes posobit v jednom smere kludne mnohymi tonami, v inom smere nie. od toho je projektant, aby to zohladnil. btw na kabel a kotvu posobiace sily musi za hodinu dve zratat aj absolvent stavebnej fakulty za flasu vina alebo za dakujem pekne, na to netreba ziadnych par tisic eur, len by o taketo odbornejsie riesenie niekto musel javit zaujem. uplne staci zratat najdlhsi previs, lebo ak vyhovie ten, vyhoveju aj kratsie. na to fakt netreba ani tisice eur, ani stovky. ked si zoberies cenu prace na vesani kabla, cenu kabla, cenu zvarania, atd, tak to ci sa pouzije samsing drop, alebo nieco poriadne, ti na prevese spravi len par percent ceny naviac - s malym rozdielom, ze jedno musis ist opravovat po vichrici a druhe nie. extremy su skodlive, aj tie prilis drahe, aj tie prilis lacne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 21:38 #102154
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Btw ked tu uz mate niektori vesele Vianoce s prevesmi, chcem sa spytat, kedze moje malo optiky je od zaciatku v zemi. Ako je to s prevesom z panelaka na panelak, treba na to uzemko (ktore aj tak nedaju) alebo staci suhlas z bytoviek??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 21:45 #102155
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neos wrote: ›Btw ked tu uz mate niektori vesele Vianoce s prevesmi, chcem sa spytat, kedze moje malo optiky je od zaciatku v zemi. Ako je to s prevesom z panelaka na panelak, treba na to uzemko (ktore aj tak nedaju) alebo staci suhlas z bytoviek??


na elekktronicku komunikacnu siet treba uzemko. a kedze v zastavanom uzemi obce sa telekomuniacne vedenia zriaduju pod povrchom zeme (vyhlaska 532/2002) tak sa taketo uzemko vydat neda.

suhlas vlastnika je na zavesenie kabla platny asi tolko, ako ked ti vlastnik odsuhlasi ze nemusis platit dan z prijmu. Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 22:12 #102156
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

dik za odpoved, strucne a jasne napisane, takto so to pochopil aj ja.
stastilivci co to potahali kable pred touto vyhlaskou a teraz mozu v ramci "rekonstrukcie" zavesit hociho.. pekne diskriminacne Sad
Neexistuju nejake vynimky? Pred 2 rokmi nemenovana firma A.. spravila stavbu na zelenej luke (zltych stlpoch) a dostala na to uzemko, s tym ze max na 10 rokov. Da sa vydane uzemko nejak napadnut ci uz su za vodou?

Ked priebezne zistujem, co vsetko treba ku kopaniu v zastavanom uzemi tak cena za AF je skoro zanedbatelna to nehovorim o usetrenych nervoch. Toz rok 2013 bude zaujimavy co sa tyka novych bezdrat. technologii aj narodnej konkurencie. Tak PF 2013. Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 23:03 #102157
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Sa tu stazujete na par centimetrov a trocha mrazu. A moja babka sedi v -45 pri peci aby sa ohriala. Rano povymeta 2metre snehu z dvora aby si spravila vobec cesticku na ulicu aby mohla ist o par ulic dalej vobec po vodu(je tam akasik pumpa-nema tam kazdy vodu do domu).. Ale aj ta vie zamrznut a ked zamrzne tak to tam rozohrievaju zapalenymi pneumatikami od aut aby vobec mali vodu. Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 25.12.2012 - 23:11 #102158
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pixal v Ba posobi skoro 200000-300000 CPckarov ktory tu nemaju trvaly pobyt...cize ohanat sa niakou statistikou tvalych pobytov je dost scestne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 00:39 #102159
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Kotol ne tam je uz len drot 3,15ka, ktory ne a ne sam zliest dole.. Very Happy jj ale logishe bolo to blizko nas.

Tak tu mame tusim jediny samsung previs, ktory je pre nemenovanu firmu z ba aby s.e im dali okruh za ktory aj tak riade vecne neplatia. Smile Ma uz aj peknych p ar rokov ta sa ani nem cudujem ze raz dozrel cas.. no ta sa zajtra opravi a bude.. ...naklad do 50 e zza matros..

Co sa snehu tyka ta ja raaaaad ked tu nasnezi.. vtedy najradsej lezem autom... ...co ma ozaj vytaca su amateri no na tych cestach... ....najhorsi vodici PK MA DS... ...to je nieco strasne... ..mysli si to ze ma oktafku, rychly laket z okna a pustenu naplno madonu tak je kraal silnic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 00:40 #102160
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Kotol ne tam je uz len drot 3,15ka, ktory ne a ne sam zliest dole.. Very Happy jj ale logishe bolo to blizko nas.

Tak tu mame tusim jediny samsung previs, ktory je pre nemenovanu firmu z ba aby s.e im dali okruh za ktory aj tak riade vecne neplatia. Smile Ma uz aj peknych p ar rokov ta sa ani nem cudujem ze raz dozrel cas.. no ta sa zajtra opravi a bude.. ...naklad do 50 e zza matros..

Co sa snehu tyka ta ja raaaaad ked tu nasnezi.. vtedy najradsej lezem autom... ...co ma ozaj vytaca su amateri no na tych cestach... ....najhorsi vodici PK MA DS... ...to je nieco strasne... ..mysli si to ze ma oktafku, rychly laket z okna a pustenu naplno madonu tak je kraal silnic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 10:07 #102162
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ste-ve wrote: ›....najhorsi vodici PK MA DS... ...to je nieco strasne... ..mysli si to ze ma oktafku, rychly laket z okna a pustenu naplno madonu tak je kraal silnic...


Ty ten sneh priam vyhladávaš....

Inak neviem čo všetci máte proti šoférovoaní v paštekárni . Nahodou sa tam super jazdí , v iných mestách pri polovičnom počte áut na kilometer cesty narazíte na podstatne väčšiu koncentráciu blbcov. A uplne najsamlepšie je to tam teraz ked tam narazíte poväčšinou len na pravých nefalšovaných čistokrvných blavákov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 11:07 #102163
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Juuuj ano.... ....teraz su cesty ako panensky ranny vanok... ...len domorodcov tu najdes... ...teraz su ozaj sviatky radosti (na cestach)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 19:46 #102168
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neos wrote: ›dik za odpoved, strucne a jasne napisane, takto so to pochopil aj ja.
stastilivci co to potahali kable pred touto vyhlaskou a teraz mozu v ramci "rekonstrukcie" zavesit hociho.. pekne diskriminacne Sad
Neexistuju nejake vynimky? Pred 2 rokmi nemenovana firma A.. spravila stavbu na zelenej luke (zltych stlpoch) a dostala na to uzemko, s tym ze max na 10 rokov. Da sa vydane uzemko nejak napadnut ci uz su za vodou?

Ked priebezne zistujem, co vsetko treba ku kopaniu v zastavanom uzemi tak cena za AF je skoro zanedbatelna to nehovorim o usetrenych nervoch. Toz rok 2013 bude zaujimavy co sa tyka novych bezdrat. technologii aj narodnej konkurencie. Tak PF 2013. Razz


vynimky neexistuju a existovat nemozu, pretoze podla zakona o spravnom konani (spravny poriadok), urad musi v podobnych pripadoch postupovat rovnako, takze ak by dal vynimku jednemu, musi kazdemu.

zaroven je priamo v stavebnom zakone napisane ze uzemne rozhodnutie musi vyhovovat aj vyhlaske, takze staveny urad nemoze vydat uzemko, ktore je v rozpore s vyhlaskou.

vynimka na 10 rokov atd, je v rozpore so zakonom, taketo uzemko je teda nezakonne. v ramci odvolacej lehoty ho je mozne napadnut odvolanim. po nadobudnuti pravoplatnosti sa da zrusit uz len cez cez prokuraturu, poznam aj takyto pripad, a zaroven prokuratura zacala aj trestne stihanie (zneuzitie ucasti na hospodarskej sutazi) pricom hlavne maslo na hlave ma ten kto to vydal. neodporucam tento postup.

ano, cena za airfiber je prijemna, ale vlakno je vlakno.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 21:05 #102169
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

tak porovnavat vlakno s AF je viac než scestné....mna skor zaujima kedy budu slovensky ISP kopat optiku z mesta do mesta, popri nových cestách, dialniciach...alebo budeme naveky platit miliony za transporty zahraničným firmám?...Veď je to choré!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 26.12.2012 - 23:46 #102171
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
stastne a vesele Vam prajem vsetkym, vela platiacich zakaznikov....len tych pixalovych zvastov o tom co sa neda neubuda. Len ked pozriem okolite mesta tak v Povazskej Bystrici mesto vybudovalo kamerovy system na optike, ani centimeter nie je v zemi. V Ziline, staci pozriet na stranku mesta, vybudovali niekolko dalsich okruhov pre kamery a internet pre mestske zariadenia za 100tis Eur, uplne vsetko na kandelabroch. Momentalne je moznost pre obce a mesta cerpat eurace v tzv. bezpecna obec....vsetko sa kabluje vzduchom. Jediny siroko daleko co nieco kope je moja malickost, teraz nemyslim, ze kopem do pixala, ten je odolny ale myslim optiku do zeme.
Takze este raz stastne a vesele, len si davajte pozor na poradcov, v niektorych pripadoch to nie je od slova radit ale od slova poradovy, cize mat aspon poradovy prispevok, ked uz nie prispevok, v ktorom je dobra rada Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: STASTNE A VESELE VIANOCE  PostPosted: 27.12.2012 - 10:17 #102174
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

my mame skoro 15km zemnych tras ale aj tak sa clovek proste nemoze vyhnut prepojom vzduchom


tie mam momentalne ''docasne'' a za rok za dva chcem poziadat o uzemko v ktorom budu vsetky prepoje a pojdu zo strechy do zeme.. samozrejme cim dlhsie pockam tym to bude ucelenejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)