Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.06.2024 - 02:36


ALPI forum

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
mirecnet
Post subject: ALPI forum  PostPosted: 22.01.2013 - 21:22 #102373
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Na Alpi fore teraz bezi velmi zaujimava a ziva debata. Odporucam sa prist pozriet a zapojit.
Nutna registracia
http://www.alpi.sk/registracia
http://www.alpi.sk/stanovy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 22.01.2013 - 22:42 #102374
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

rad by so msa zaregistroval ale 300e sa mi zda vysoky poplatok... vsak ked je to zaujimave hodte to aj sem moze to aj nam pomoct a mozme aj mi podebatovat...Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 22.01.2013 - 23:17 #102375
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Tým že sa sem niečo hodí môže naopak nielen členom ALPI ale aj ostatným lokálnym len uškodiť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 22.01.2013 - 23:43 #102376
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Big brother is watching....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 08:42 #102377
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

vhladom na moju velkost siete je 300 eur vela, hlavne ked ani neviem, o co ide.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 09:30 #102378
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ved presne ten poplatok keby ste trocha znizili by bolo viac clenov. Som ochotny zaplatit nejaky ten poplatok ale 300e je fakt dost... a v pohode by sme mohli debatovat o com by sme chceli a bolo by nas viac, cize viac hlav viac rozumu Smile)))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 11:57 #102381
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nie je cielom porozpravat sa, ale mat vysledky. aktualna debata ktoru mali na mysli kolegovia vyssie, je o niecom, do coho aj kazdy jednotlivo bude musiet vrazit tisice EUR, aby sa to vobec nastartovalo, takze kto neprelezie cez tri stovky rocne (= 25 eur mesacne), neprelezie uz urcite ani cez to dalsie, to je jednoducha a neuprosna matematika.

prosim ALPI kolegov aby tu (nepriek tomu ze by to urcite mnohych zaujimalo) nekonkretizovali co riesime, nie je vhodne vytahovat to na verejnost, resp rozhodne nie v tomto stadiu. jedlo sa ma z kuchyne vynasat az ked je kompletne dovarene Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 12:07 #102383
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: ›
prosim ALPI kolegov aby tu (nepriek tomu ze by to urcite mnohych zaujimalo) nekonkretizovali co riesime, nie je vhodne vytahovat to na verejnost, resp rozhodne nie v tomto stadiu. jedlo sa ma z kuchyne vynasat az ked je kompletne dovarene Wink


Predpokladam ze sa jedna o frekvencie x.xx Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 13:05 #102385
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixal investicia anten je uplne nieco ine... ako ked budem kupovat airfiber tam to nie je problem dat dokopy taku sumu....je to v pohode cena za take nieco, lebo uz mi to za chvilu bude treba a viem ze to zaplatim raz a splni si to svoj ucel.. ale vyhadzvoat 300e este navyse to uz by bol dalsi naklad.. Ja si myslim ze keby ste dali poplatok 150e bolo pri to pre viacerych prijatelna suma a tym padom by bolo aj viac penazi dokopy kedze by sa urcite prihlasilo dva krat viac poskytovatelov....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 23.01.2013 - 13:34 #102386
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Som tiez za 150e Smile

Inak tipujem, ze sa tam riesi nove buzerativno-vypalnicke opatrenie tusr.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 24.01.2013 - 08:29 #102406
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Faktura sa posiela raz za polrok v sume 150 € - co je asi 25 € mesacne. Zda sa, ze tam beru uplne kazdeho - bez prieskumu o koho ide. Teda toho kto samozrejme zaplati. Su tam aj ludia co maju 40 zakaznikov (co viem) a mudruju ako keby mali roztahanych 500 km optiky a siete vo vsetkych krajskych mestach. Miestami je to komedia na zasmiatie. Ale zase na druhu stranu su tam aj velky ISP. Takze sa to v konecnom dosledku oplati. Clovek ma prehlad vo veciach co na nete nenajde a snat s toho aj nieco bude...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 24.01.2013 - 11:27 #102414
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pozdravujem ALPI, uvazujem ze by bolo dobre urobit dalsie zdruzenie na podporu ALPI. Prvou aktivitou zdruzenia " ProALPI" by mal byt lobbing, nech vsetci clenovia ALPI dostanu zdarma pridel od 3700 do 3800MHz. Ved viedli siahodlhe debaty a frekvenciu spravne navrhli preto by mali mat nejaky benefit. Takze pozdravujem vsetkych ktori do pridelu pojdu, som rad, ze standart 802.16e sa rozvija aj na slovensku. Inak Gabo spominal na jednom sedeni skfree ci sa nebude pre ISP dat riesit nejake pasmo pre telefony, cize pre mobilnu sluzbu. Myslim, ze sa prave dostavame do bodu, kde toto pasmo nie je uz jasne stanovene ako pevne a je teda mozne zacat poskytovat aj LTE technologiu. Takze ako cestou pojde ALPI? ide investovat do wimax ci do LTE technologii? Ak budem dalej rozvijat svoje uvahy, ktore vedenie ALPI teda onemanshow nema moc rad, dalsim krokom po zavedeni platenia clenskeho bude podmienka, kto pouziva ubnt nema co medzi nami robit, spravny provider vali wimax a ALPI urobi vsetko preto aby spravne skoordinovala pasmo.......pani drzim vam palec, ste naozaj najlepsi, aj ked druhy v okrese ale najlepsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 24.01.2013 - 13:50 #102423
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ked sa teda clenovia APLI rozhodli stavat tie zakladnovky, xcem ich este potesit, technologia sa da kupit aj na ebay-i, napriklad airspan, ktory testuje Slovanet pre tento ucel sa da kupit tu:

http://www.ebay.com/itm/Airspan-WiMAX-3 ... 3cc77abe8c

je to vratane klientskych stanic....inak dobra cena ja by som nevahal
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 25.01.2013 - 21:16 #102484
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 vo vedlajsom threade tuzil aby som tu zareagoval... plnim mu prianie...

co sa tyka 421, jeho prispevky vypovedaju viac o nom samom, ako o ALPI, vsetci v ALPI dobre vedia ako sa veci maju, takze k tomuto to komentujem tak, ze taketo veci pre mna fakt nema zmysel komentovat...

co by skor stalo za zmienku, je clenske... k tomu by som dodal ze ja osobne ( = ten koho 421 nazyva onemanshow co rozhoduje o vsetkom) som navrhoval aby bolo clenske ALPI odstupnovane od poctu ucastnikov alebo obratu. drviva vacsina clenov ale bola za to, ze to ma byt pausal, bez ohladu na pocet ucastnikov ci velkost firmy. upozornoval som ze to bude viest k vyluceniu malych ISP, a zbytocne nizkemu poplatku pre velkych ISP, a ze si myslim ze to nie je najvhodnejsie riesenie - vacsina ale rozhodla ze to bude pausal, a tak je to pausal. ta komunikacia je zaznamenana, archivovana, kto bude chciet, moze si ju najst. takto ako to clenovia odsuhlasili, to bolo zaradene do stanov, a takto to plati. aj napriek tomu ze ujo onemanshow to navrhoval inak, a prave preto, ze to nie je a nema byt onemanshow. ak chcete inu vysku clenskeho, napriklad odstupnovanu od velkosti, v prvom rade bude treba presvedcit asi 80-90% tych, ktori povedali ze to bude pausal...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: ALPI forum  PostPosted: 25.01.2013 - 23:25 #102489
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

Smile mam rad tieto debaty ked sem pride 421 aspon sa tu nieco deje Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)