Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:43


akú všesmerovku ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
mathew
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 12:59 #30
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Cafte, vizerá to tak že v dohladnom čase budem potrebovať všesmerovku pre AP sparklan. Potreboval by som poradiť akú a kde by som ju mal kúpiť. Najvačší potrebný dosah je cca. 3.5 km.



Dalej by ma zaujímalo ako s pripade , že na všesmerovku bude pripojený AP a chcel by som pripojiť Internet ?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 14:05 #33
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Pokial mozes, pouzi radsej smerovku (pripadne viacej smeroviek a zlucovac), vsesmerovkou totiz ty zapracas nekulturne pasmo a okrem toho na nu aj chytis daleko viacej sumov ako na smerovku.

Pokial chces robit seriozny uplink do netu, je vhodnejsie mat to ako zlvast linku na bod ktory je k tebe nadradeny (APcko na nadradenom bode a u teba WBcko, za tym router a potom APcko pre tvoj bezdrotovy segment), pokial ale chces za kazdu cenu setrit, tak sa da na stranu uplinku umiestnit rovnaky bezdrotovy klient ako o tych co budu napojeni k tebe na AP a tento ethernetom prepojit dalej. Nevyhody: klienti napojeny na tvoj AP ti spravia na radiovej urovni pri prenose niecoho z netu prenost 2x (najprv z uplinku na AP a nasledne z AP k nim), teda dvojnasobne zatazia pasmo. (pokles prenosovej kapacity je viac nez 50%), umiestnenie svojho radia na pristupovy bod niekoho ineho moze byt teoreticky problem, je vhodne oddelovat radiove prepoje routrami (tieto odfiltruju jalovy traffic generovany bezne napriklad window$ami alebo traffic ktory do danej casti siete nepatri (radia su zvycajne bridge, ak je medzi nimi switch, tak prelezu vsetky broadcasty, ak je tam HUB alebo je to spojene priamo kablom, prelieza tadial vsetko. Zdielanie diskov medzi win napriklad v zasade pokial moze, komunikuje cez broadcasty:-))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 14:21 #34
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Takže ak som to dobre pochopil:

Kúpiť klientsku kartu dať ju do PC, napojiť na smerovku pripojiť na net, z PC spraviť router , ten pomocou sieťovej karty spojiť s AP. Može to fungovať aj tak ???

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 18:04 #36
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

dobra vsesmerovka je OMNI V15 od CSAT (15.000 SK), inak videl som uz aj nejaku inu za 8000 Sk, ale mala elipticku polarizaciu, tusi dakto aka to je a aky je utlm na nu?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 18:21 #37
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Sakra 15.000 je vela tolko nedám. Sú aj nejaké lacnejšie ? Prípadne ako si povedal skúcim sektorovku prípadne dve.





A ešte otázka ako je to z anbténnym splitrom na 2.4 Ghz ? možem ho bez problémov použiť ?? Je potrebné dodržať rovnakú dlžku káblov na antény ?





dík[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 22.01.2003 - 21:23 #42
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
ano, pochopil si to spravne. Inac ja z vlastnej praxe mam v PC radsej iba sietove karty a radia mam ako zvlast kus HW majuci ethernetovy vystup. Vyhody: ethernet rozchodis kdekolvek pod cimkolvek, ethernetovy kabel mozes tahat relativne dost daleko a radia mat hned pri antennom systeme (usetris utlm na koaxialnom kabli medzi antenou a zariadenim). Nevyhodou je cena. Na router v ziadnom pripade neodporucam produkty m$ (nespolahlivost, jalovy traffic, a pod.)

S tym splitrom: mozes ho kludne pouzit, nezabudaj vsak ze to sposobi tiez utlm signalu a cim viac anten bude napojenych na zariadeni tym vacsi sum bude zariadenie z tychto anten dostavat (a tym horsia bude kvalita spoja(ov)) Dlzka kablov k antenam nemusi byt rovnaka, mala by byt podla moznosti co najkratsia a mala by byt nasobkom vlnovej dlzky (kvoli odrazom)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 09.03.2003 - 21:48 #679
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no uz to tu odznelo ale opytam sa este raz. potrebujem sirit signal do okolia na vsetky strany cca max 3 km. mam pouzit vsesmerovku ci dve sektorove a nejaky spliter ci nieco podobne? ide mi o dobry pomer cena vykon takze nieco v cene do cca 10000 sk?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 09.03.2003 - 23:56 #682
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

gentlemani, ziadna vsesmerovka od CSAT nie je a nebude. CSAT vsesmerovkz nevyraba. ja viem zohnat vsesmerovku 10db za 4000 Sk, ale ci to bude stacit na 3km je otazkou prislusneho prostredia.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Sleyo
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 14.05.2003 - 18:55 #1836
Basic


Joined: Apr 28, 2003
Posts: 117

kde odporucate kupit anteny ? Ja tiez potrebujem vsesmerovku na AP - bude to jediny AP na okoli 5 km tak nech to riadne ziari. Radsej by som teda vsesmerovu ako 2x sektorova. Odporucte mi kde je daky prehlad dobry cennik alebo pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 14.05.2003 - 21:33 #1846
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

vsesmerovku 8.5 db predavame aj my momentalne za 3000 Sk. Kukni do sekcie bazar, doporuceny HW
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 05.02.2004 - 00:07 #5821
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Caute, potreboval by som vsesmerku s H polarizaciou. Bohuzial, jedine, co som nasiel, je od fy Data (http://www.wlan.sk), co je 10 dB (40 stupnov vertikalne) za vyse 6k Sk. Vertikalne stoja o kus menej, tak by som sa chcel spytat, ci vie niekto o lacnych, ale kvalitnych horizontalnych omni antenach so ziskom 10-12 dB (viac radsej nie, lebo to moze ist na ukor vyzarovacieho uhlu, co nechcem). Dik za odpoved. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 19.02.2004 - 15:14 #6116
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Ak me niekdo zaujem o Všesmerovu antenu z obchodu tak o jednej by som vedel na stranke www.Atec.sk -(Piešťany) sietové konponrnty - EDIMAX EW-7608O ANTENNI KIT 8 Antenni kit pro konstrukci WLAN. Kabel redukce, bleskojistka, externi vsesmerova antena 8,5dBi, max. 1,3km (2Mb/s), 1km (11Mb/s) to všetko za cca 4200,- to by mala byť nová cena. A po odstranení bleskoistky ma ta anténa cca 10dB. (Tak mi bolo povedané)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 19.02.2004 - 16:34 #6119
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

hmm.. podla fotiek od atec anten su to anteny ,ktore ma wifishop ako CSAT.. ale preco sa atec nechvali ,ze predava CSAT anteny je dost divne... .. AP a clienty nema vo wifi produktoch ,,, ma tam iba anteny a po anglicky wifi riesenia... ale v cenniku uz AP ma. len skoda ,ze sa neda zistit co su to zac... je cela ta firma nejaka divna....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 19.02.2004 - 22:08 #6135
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
OK, takze som kupil v Date, lebo som zistil, ze pre obchodnych partnerov maju trosku lepsie ceny. V kazdom pripade niekde pri tej Atecackej nevidim vyzarovaci diagram ani aspon uhol a dokonca ani polarizaciu. Macku vo vreci nechcem. V kazdom pripade Ti ale dakujem (uprimne).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: akú všesmerovku ?  PostPosted: 20.02.2004 - 09:21 #6142
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
cavte!
ja som v predajni Atec bol a môj názor je taký, že na požiadanie by ti dali aj parametre tej anteny. No ale keď si už kupil tak ti to je asi jedno.
Ten Wireless Lan cenník je určite z minulého roku lebo tam má 20% DPH .Ale ja som pozeral cenník sietových komponentov (To by mal byť už nový cenník) - a tam je aj tá anténa 8,5( KIT). Keď som do tej firmy telefonoval tak ohladom antén z cenníka Wireless Lan tak tam tie ceny boli nižšie len neviem prečo nespravili nový cenník na nete!

Jedna vec ma tam zaujala a to AP od EDIMAX ktorý môže byť aj klientom. A podporuje aj komunikaciu medzi dvoma AP.(cena sa mi zdá byť nízka za to čo dokáže!)no ale možno už aj druhý výrobcovia majú takéto AP-čka.

Ale vydel so aj na WWW.wifishop.sk všesmerovku 12dB za 3600,-skk
(Len či ma naozaj tolko dB)a bohužiaľ nemá k tomu káble ani bleskoistku .Jeden maňoš meral takéto antény z obchodu a vravel že máloktorá ma také parametre ako uvádza výrobca.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)