Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 00:49


shaping a filtering P2P sieti

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
goose
Post subject: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 09.08.2004 - 14:52 #10698
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

aku metodu pouzivate na analyzu dat pre shaping resp. filtering P2P sieti ?

metoda podla portov zacina byt zastarala. Mate niekto funkcny list portov ? Lebo vytvarat ho od zaciatku je pekna fuska..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: shaping  PostPosted: 09.08.2004 - 21:07 #10702
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

porty sa uz nepouzivaju asi tak rok.

novi p2p klienti totiz detekuju, ktore porty idu najrychlejsie a kludne pouzivaju aj port 80 Smile.

preto je nutne sledovat paketovym filtrom p2p headere pri vytvarani connection a takuto connection si zamarkovat a priradit do prislusnej triedy alebo rovno dropovat.

mozes pouzit ipp2p modul do jadra, alebo upravene kernely. Jeden moj 2.6.x navod tu dokonca vysiel Smile

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 09.08.2004 - 22:43 #10703
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

mgx: nepouzivam linux, mam freeBSD,, a v robote mame shaper od firmy packeteer ale to je nenormalne drahe.. prave tam sa da nastavit od kazzy cez DC az po neviem aky p2p program , len niekde nieje akym sposobom zistuje co to je za paket. preto sa pytam na metody. idem pozriet co to je za modul..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 12.10.2004 - 09:58 #12256
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
p2p sa da celkom pekne filtrovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 12.10.2004 - 17:06 #12263
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
zimors ty si sa myslim minule stazoval ze uz davno si tu necital nic rozumneho...zda sa ti ze tento tvoj posledny prispevok ma nejaku vypovedaciu hodnotu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 12.10.2004 - 17:50 #12264
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

rozsiril rady prispevkov ktore su nerozumne
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 23.10.2004 - 16:52 #12402
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

a da sa to nejako riesit bez toho modulu na nejakych zariadeniach
zatial to riesim tak ze BAGRISTOM dam 8kbit/up 48kbit/dnl a
ked sa umudria tak potm sa to zmeni

mezdi 02:00 - do 6:00 mau full link...ale ale je to blble lebo bagrista nikedy nieje doma s rodina nieco xce a neda sa lebo je to pomale
(ale je to jednoduchsie ... rodina bagristu vyriesi Smile))


Last edited by slonik on 04.11.2004 - 06:00; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 02.11.2004 - 23:28 #12614
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

ach ta slovencina juuj, vsak to sa ani citat neda - mi robi problem pochopit tvoj posledny prispevok slonik Smile

idem kuknut to ipp2p - dakujem za radu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 03.11.2004 - 01:03 #12616
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Modul ipp2p je uplne neucinny voci softom ako Strong DC, SoulSeek, WinMX a dalsie, nahodil som to a bloklo to tak 5% trafficu, tadialto cesta nevedie... Jedina moznost je shaping, alebo nasadenie nejakeho sofistikovanejsieho filtra / detektora (asi by sa dal pouzit aj vhodne nastaveny SNORT Smile )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 04.11.2004 - 06:11 #12654
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

maco wrote: ›ach ta slovencina juuj, vsak to sa ani citat neda - mi robi problem pochopit tvoj posledny prispevok slonik Smile
dakujem za radu


opravil som prispevok Smile) ale ja niesom sLOVAK,... to bude asi tym
budem sa musiet polepsit ..;-( ale DIAKRITIKU odomna nečakaj..


to>explorer,..
este ktomu SNORTU a bude to riesenie ked zablokujes skoro vsetko ono si to aj tak zase nieco najde...
osobne si myslim ze ono P2P su vyvijane tak aby sa dostali von aj ked to filtrujes tym padom je to
hra na macku a mys ,..
chvilu vytazis apotom opat musis vymysliet ako to riesit
ja vidim jedine riesenie v dynamickom filteringu
urobit si prehlad kolko asi ktory user standardnou kounikaciou prenesie
a potom ak tuto hodnotu prelezie tak brutal shaping a ako prve upload limity dat

ono niektore P2P systemy riesia aj to ked malo uploadujes mozes pomaly downloadovat co bagristu nepotesi ,...

ale najst hotove dyn shaping riesenie ... na kazdeho situaciu asi nieje mozne okrem toho sa to moze zmenit a budes musiet do dopisat/prepisat
sam
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 04.11.2004 - 10:54 #12658
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Dynamicky shaping mam (napisal som si sam), ale to nestaci, lebo "bagristi" tam visia stale a stale to zahlcuju (staci ze ich je cca 10) takze DYNAMICKY shaping ANO ale aj s FUP ... a to uz napisane nemam Smile V CZfree.NETe nieco taketo uz napisali - automatizovany soft na generovanie HTB tried na zaklade FUP - vola sa prometheus, ale zatial som nemal cas to skusat.

S tym filtrovanim mas pravdu, asi neni sanca to odstavit, teda pokial ma fungovat NATko tak ako funguje, pokial to pustim cez nejaky proxy server tak tam uz toho odfiltrujem dost ... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 05.11.2004 - 06:02 #12671
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

ked odskusas ten prometeus daj vediet co to dokaze...
nexcem sa stym teraz zaoberat ...mam dost inej prace ..

ale viem ze to estestuje na arachne.cz
tak by ma to zaujimalo co to riesi ...vyhody/nevyhody
predpokladam ze aj inych ..

umna zatial stacia denne limity na upload na pootm shape az na 8kbit cize zatial si to niektory rozmysleli/rozmyslaju ..

ale skusaju co sa da.... takze ja zatial mam klud ked si vycerpa limit tak ma cely den smolu nexcem davat tvrdy limit na mesiac to neriesi situaciu aspon u mna bol by problem
takto mu to ide ale cim viacej uploaduje to je tu najvasci problem slaby uplink potom aj ostatny vratane mna maju smolu donwload je tak 10% ale aj tak sa nepohnem tak ze som to urobil cez limit na upload za den ,..
a tvarim sa ze ja nic ja muzikant "sak ti to ide ostatny tahaju chod im vynadat a aspon vidis co robi ten upload asi take vysvetlenie mam " Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 05.11.2004 - 10:22 #12677
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to mas preto ze pouzivas na konektivitu adsl;oP (inak si neviem vysvetlit ten slaby upload)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 06.11.2004 - 06:05 #12696
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

fleg wrote: ›to mas preto ze pouzivas na konektivitu adsl;oP (inak si neviem vysvetlit ten slaby upload)



si ty clovek chytri ,... a co mam pouzivat optiku az do domu aj tak nedostanem za slusnypeniaz symetricku linku ,...
alebo poznas nejakeho ISP ktory ti da 512/512(flat a nesomre ked robis pol roka 50gb mesacne ) za cca 1500 sk mesacne .
ja ale keby som poznal tak sa tym niec nevyriesi "bagrista" vybragruje akukolvek linku
murphyho zakon plati
nech mas aku kolvek linku je len otazkou casu ze to useri zistia bez shapingu sa nepohnes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: shaping a filtering P2P sieti  PostPosted: 07.11.2004 - 13:30 #12719
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
chytry ked uz. ked chces byt serizony provider a garantovat ludom nejaku konektivitu nemozes predsa pouzit ako zdroj adsl.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)