Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.05.2024 - 15:42


Siklu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 9 < 1...3456789 >
Author Message
421
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 30.04.2011 - 14:45 #90687
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no urcite by to malo vypovednu hodnotu keby si porovnaval 24CFIP, ta 13tka je uplne niekde inde a este k tomu na 13km.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 11:33 #90696
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
421 wrote: ›zelmar ako vzdy sa mylis....je to polsky predajca a ma pobocku par km od hranice, okrem ebandu ponuka aj spoje ericsson ale kedze tu kazdy nahana cenu, nevidim dovod to tu ponukat, alcoma je rovnako ako aj SAF lacnejsia, ved su to aj radia o 2 kategorie nizsie ako ericson.


Ako vzdy trepes...

To, ze TVOJ NEJAKY predajca je AJ z polska nevylucuje moznost , ze som s ceskym predajcom stal pri stole drzal tie devajsi v ruke a diskutoval o nich a ze vyrobok je made in USA...
Taktiez som nikde netvrdil , ze to radio je v kategorii alcoma , saf (ano je o par kategorii vyssie)... ALE to nevylucuje zasa to , ze ked sa ti pojebe(zariadenei o 2 ktegorie vyssie) mas smolu a nikto ti zo dna na den neposle druhy spoj je proste fakt , ktory bol verejne odprezentovany ...
Taktiez cenu 12.500e som dostal priamo od CZ obchodaka (aj na splatky aj prenajom je mozny) a to zase nevylucuje , ze tvoj oblubeny polsky predajca ti nemoze ponuknut to iste....

A PODSTATNY rozdiel medzi SIKLU a ostatkom 80GHz spojov je , ze tie osoatne nepouzivaju casovy multiplex ako siklu(netvrdim ja bolo mi povedane), ale frekvencny(full duplex)...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 13:01 #90697
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zelmar ty sa mi pacis ked chces svojimi vyjadreniami ohurit ostanych, hlavne tych co nevedia o co go.....skus si este raz precitat co si o siklu napisal! co sa tyka predaja tych ebandov o ktorych diskutujeme tak mne sa zatial stalo iba pri milanovi mockovi, ze rovno ako predajca ponukol aj splatky. Ostatny ich ponukaju ale musis si ich ist vybavit do leasingovky. Ano este som sa stretol pri nere, ze na 3 splatky ti to vedia dat aj oni. Take preto som zverejnil, ze je tu moznost si zobrat spoj od vyrobcu a on ho aj odfinancuje. V pripade leasingovky som cakal mesiac, kym spekulovali ci sa im to oplati a co s tym ked to prestanem splacat a xceli garanciu od predajcu, ze to spatne odkupi, ked nebudem slacat a pod....preto som si dovolil tu zverejnit tuto informaciu. Myslel som ze toto forum je aj o tom, ze si niekedy jeden druhemu poradime??? takze ak si nasiel lepsie podmienky a lepsi zdroj tak porad a nevyskakuj jak dva mesiace nepripusteny byk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 17:33 #90702
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
421 wrote: ›zelmar ty sa mi pacis ked chces svojimi vyjadreniami ohurit ostanych, hlavne tych co nevedia o co go.....skus si este raz precitat co si o siklu napisal! co sa tyka predaja tych ebandov o ktorych diskutujeme tak mne sa zatial stalo iba pri milanovi mockovi, ze rovno ako predajca ponukol aj splatky. Ostatny ich ponukaju ale musis si ich ist vybavit do leasingovky. Ano este som sa stretol pri nere, ze na 3 splatky ti to vedia dat aj oni. Take preto som zverejnil, ze je tu moznost si zobrat spoj od vyrobcu a on ho aj odfinancuje. V pripade leasingovky som cakal mesiac, kym spekulovali ci sa im to oplati a co s tym ked to prestanem splacat a xceli garanciu od predajcu, ze to spatne odkupi, ked nebudem slacat a pod....preto som si dovolil tu zverejnit tuto informaciu. Myslel som ze toto forum je aj o tom, ze si niekedy jeden druhemu poradime??? takze ak si nasiel lepsie podmienky a lepsi zdroj tak porad a nevyskakuj jak dva mesiace nepripusteny byk.


NIC som ja o SIKLU nenapisal iba to co povedali iny..ja siklu nezatracujem som rad ze existuje . A splatky neriesim iba reprodukujem co mi bolo prezentovane ... co znamena ze posuvam info ktore mi bolo dodane dalej(ved o tom je toto forum nie? ty co boli na morave potvrdia ty si asi tvrdo rokoval v polsku) a iba ty si si musel so svojim nejakym polskym bratom zarypat. Mne je fuk kto co zaco kde ja napisem co iny povedia a rozhodnutie je na kazdom.
Taktiez netusim ako je to ohlasom poruch - servisu , ale ked takuto info ze to stoji za hovno vypustila velka firma verejne asi na tom nieco bude. Ano ja viem to sa polskemu bratovi nemoze stat , lebo on ma v zasobe 88 spojov prichystanych len pre teba keby daco (co keby je pravda tak kupim tie radia urcite)

Ja som to po sebe cital a nevidim zadne zajebavanie. Skus po sebe citat ty a zbadasa kto z nas dvoch je demagog...

12*1200=14400e co je proti cene 12500 chutny urok za rok splacania iba preto som reagoval pre nic ine...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 19:14 #90706
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

tak pri silnejsej burke spoj cez siklu na 1,8km lahol na 2-3 minuty.. najhorsi namenrany signal bol -62, potom sa to rozpadlo. Normalne je cca -49 (+-2dB). Iny spoj na tom istom mieste ale na 900m prezil, signal z normalnych -44 (+-2dB) zisiel na -54.

Takze Siklu do 1km moze byt, ale nad 1km by som to nenasadzoval. Ak leje, tak za tym vsetci sedia a o to je ten vypadok horsi.

Horsie je, ze cena siklu vs. 1km optiky hovori jednoznacne pre optiku, ak teda niekto uvazuje s upgradom do buducna. A cim kratsi spoj tym viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 19:20 #90708
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lukic wrote: ›Horsie je, ze cena siklu vs. 1km optiky hovori jednoznacne pre optiku, ak teda niekto uvazuje s upgradom do buducna. A cim kratsi spoj tym viac.


nikto kto robi ISP viac ako rok nemoze ziadne radio povazovat za konecne riesenie. (lebo objem trafficu neustale narasta.)

freeband ako siklu je vyborne riesenie ked potrebujes prekonat polrok az rok, ktory trva uzemne konanie a nasledujuca vystavba. potom sprevadzkujes vlakno a siklu polozis do skladu alebo rovno do inej lokality, kde mas v plane zacat pracovat na vystavbe optiky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 19:40 #90709
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
lukic wrote: ›tak pri silnejsej burke spoj cez siklu na 1,8km lahol na 2-3 minuty.. najhorsi namenrany signal bol -62, potom sa to rozpadlo. Normalne je cca -49 (+-2dB). Iny spoj na tom istom mieste ale na 900m prezil, signal z normalnych -44 (+-2dB) zisiel na -54.

Takze Siklu do 1km moze byt, ale nad 1km by som to nenasadzoval. Ak leje, tak za tym vsetci sedia a o to je ten vypadok horsi.

Horsie je, ze cena siklu vs. 1km optiky hovori jednoznacne pre optiku, ak teda niekto uvazuje s upgradom do buducna. A cim kratsi spoj tym viac.

Tak u nas asi zatial silna burka nebola, na 1.7 km mam signal -56(je to zle dosmerovane, bol to tazky den) a pocas burky klesol na -59. Neviem ale preco sa ti to pri -62 rozpada. Ak tam mas adaptive tak by to v najnizsej modulacii mohlo este pri -69 fungovat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 19:44 #90710
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
lukic wrote: ›Horsie je, ze cena siklu vs. 1km optiky hovori jednoznacne pre optiku, ak teda niekto uvazuje s upgradom do buducna. A cim kratsi spoj tym viac.


nikto kto robi ISP viac ako rok nemoze ziadne radio povazovat za konecne riesenie. (lebo objem trafficu neustale narasta.)

freeband ako siklu je vyborne riesenie ked potrebujes prekonat polrok az rok, ktory trva uzemne konanie a nasledujuca vystavba. potom sprevadzkujes vlakno a siklu polozis do skladu alebo rovno do inej lokality, kde mas v plane zacat pracovat na vystavbe optiky.

Nie kazdemu to tolko vynasa aby zakopaval trasy do dedin vzdialenych par km. Ja mam siklu ako uplink na sajt odkial napajam 7 dedin. Mal som tam mk v turbe ale kvoli ruseniu som musel par 5g spojov z hlavneho bodu nahradit.
Maximalne mi tam lezie 50 mbit, takze aj ked to pocas dazda pojde trochu horsie snad to vsetci preziju
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 19:57 #90711
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

airbilly wrote: ›Tak u nas asi zatial silna burka nebola, na 1.7 km mam signal -56(je to zle dosmerovane, bol to tazky den) a pocas burky klesol na -59. Neviem ale preco sa ti to pri -62 rozpada. Ak tam mas adaptive tak by to v najnizsej modulacii mohlo este pri -69 fungovat.


Adaptivnu som vypol, lebo sa to asi po 2h samo zacalo prepinat na najnizsiu aj ked sa signal nezmenil. Je to proste prototyp v predvyrobnej faze, a osobne si dost tazko predstavujem finalnu QAM16, ktoru to akoze ma podporovat. Pouzitelnost odhadujem tak na 500m max v takej modulacke a fakt to je na preklenutie casu. Ale zas vyhodit 3400 EUR za pol roka prevadzky na 500m, kym vybavim povolenia, to uz je silne kafe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 20:01 #90712
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

airbilly wrote: ›Nie kazdemu to tolko vynasa aby zakopaval trasy do dedin vzdialenych par km. Ja mam siklu ako uplink na sajt odkial napajam 7 dedin. Mal som tam mk v turbe ale kvoli ruseniu som musel par 5g spojov z hlavneho bodu nahradit.
Maximalne mi tam lezie 50 mbit, takze aj ked to pocas dazda pojde trochu horsie snad to vsetci preziju


Ako toto berem, zial nic take ja nemam. Bud je to mesto, kde je optika, alebo su to dediny na 10km Sad. Ak to chcem pouzit v meste, kde som s tym uvazoval, tak to bolo na preklenutie vzdialenosti 1,5 az 2km, coz je za tychto merani nepouzitelne. Takze coskoro budem mat na predaj 2 kompletne spoje. Len neviem cim to nahradit, lebo ostatne spoje su bud drahe, alebo kapacitne slabe. Este sa zvazuje 60cm SAF Freemile, mate s tym niekto skusenost?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 01.05.2011 - 20:24 #90714
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no pri tychto kapacitach co spominate ja osobne by som volil uricte 38cku alebo nejake nizsie pasmo. Po prve mam profi spoj, ktory mozem naozaj hocikde pouzit, po druhe spoj je funkcny a nema nedotiahnute veci a po tretie ziskovost anten v pasmach 38 a pod je velmi dobra cize dazd alebo zmena vzdialenosti v pripade, ze ho potrebujem premiestnit je variabilna. Co sa tyka SAFfreemile je to podla mna prehnana cena za to co to dokaze......ja by som navrhoval dat freemile za kazdych 5 radii zdarma ako zalohu........
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: Rádiová jednotka EtherHaul s integrovanou anténou 60cm, 200M  PostPosted: 04.05.2011 - 23:45 #90791
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

Co hovorite na toto?
Cca 6tis. za spoj na ..no ehm realne 3,5km-4km? S tymi ostatnymi radiami co tu uz poniektori valite ako vychadza porovnanie?
http://www.alternetivo.cz/radiova-jedno ... 31481.html
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 05.05.2011 - 12:00 #90800
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nieje aj to nahodou siklu len s vacsimi antenami?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 06.05.2011 - 01:43 #90835
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

Chalan wrote: ›nieje aj to nahodou siklu len s vacsimi antenami?

Zda sa ze hej, ale potom tie anteny su kurevsky drahe. Ide o to ako to teraz vychadza v porovnani s licenc.radiami.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 06.05.2011 - 22:20 #90849
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
keksik wrote: ›
Chalan wrote: ›nieje aj to nahodou siklu len s vacsimi antenami?

Zda sa ze hej, ale potom tie anteny su kurevsky drahe. Ide o to ako to teraz vychadza v porovnani s licenc.radiami.

Ako pisal velky zelmar, pri pasme 80 Ghz je tazko vyrobit kvalitnu antenu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 9 < 1...3456789 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)