Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 22:55


Prechod na s.r.o

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Author Message
gyro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 17.09.2009 - 18:37 #75255
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ja ti to poviem tak ... moznozemas uplnu pravdu kedze ja obchodnik niesom, ja som technik a kolobeh penazi a vsetky sracky okolo riesim v podstate len z donutenia. Mozno mas aj pravdu tak ako si to podal teraz ma to celkom presviedca.

Otazka .. ako je to z uctovnictvom ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 17.09.2009 - 21:52 #75266
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
jednoducho-kazda firma ma samostatne uctovnictvo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 17.09.2009 - 22:18 #75268
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
zelmar wrote: ›jednoducho-kazda firma ma samostatne uctovnictvo

takze tam narastaju naklady vo forme riesenia duplicitych zalezitosti, neviem no chlapi, nas bolo sedem dali sme to dokopy a je to lepsie. Presiel som si roznymi vecami a teraz sme slusne ustabilizovani. Ak mi ale niekto usetri tisicky euracov nebranim sa.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 18.09.2009 - 01:58 #75278
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›
zelmar wrote: ›jednoducho-kazda firma ma samostatne uctovnictvo

takze tam narastaju naklady vo forme riesenia duplicitych zalezitosti, neviem no chlapi, nas bolo sedem dali sme to dokopy a je to lepsie. Presiel som si roznymi vecami a teraz sme slusne ustabilizovani. Ak mi ale niekto usetri tisicky euracov nebranim sa.


na N sro-ckach je N-krat viac papierovaciek a uradnych zalezitosti, ako na jednej. ked teraz riesim v priemere dve tri kontroly rocne, nechcel by som toho mat N-nasobne viac. a este vypisovat duplicitne vykazy na statisticky urad, za kazdu osobitne... ble
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 18.09.2009 - 07:44 #75280
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No ved o tom hovorim
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 18.09.2009 - 09:03 #75282
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

gyro wrote: ›No ved o tom hovorim


ok ja robim v podstate vsetko sam pri mojom obrate sa mi to neoplati lebo z toho co usetrim cloveka nezaplatim, ak ide airbilly napr platit dph 2000 euro oplati sa mu za 1000 zaplatit uctovnicku - podotykam dobru - ktora nie je na hlavicku a ma 1000 euro doma kazdy mesiac po zdaneni okolo 800 € mesacne doma ja by som z toho normalne vyzil.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 12.11.2009 - 21:54 #76930
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Potrebujem jednu radu. Zakladam teda par srociek a nakolko sa poskytovanie netu dopisuje do obchodneho registra tak mozem zvolit postup zaregistrovat zivnosti(predpokladam ze ICO prideli zivnostensky urad), nasledne si splnit oznamovaciu povinnost a az potom zapisat cinnosti do obchodneho registra ?
Ide o to ze kazdy zapis do obchodneho registra je ak sa nemylim spoplatneny.

Dakujem
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 12.11.2009 - 22:30 #76937
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

airbilly wrote: ›Potrebujem jednu radu. Zakladam teda par srociek a nakolko sa poskytovanie netu dopisuje do obchodneho registra tak mozem zvolit postup zaregistrovat zivnosti(predpokladam ze ICO prideli zivnostensky urad), nasledne si splnit oznamovaciu povinnost a az potom zapisat cinnosti do obchodneho registra ?
Ide o to ze kazdy zapis do obchodneho registra je ak sa nemylim spoplatneny.

Dakujem


a neda sa to spravit tak aby si nemal 100 krat oznamovaciu povinnost a pod? proste mas jednu zakladnu firmu, ktora ma vsetky opravnenia a pod na poskytovanie netu. a tie dalsie firmy vlastne vyuzivaju len siet hlavnej firmy a len fakturuju. proste komplet pripojky a legislativa wifi riesi jedna a ostatne mozu mat s nou nejaku "akoze" zmluvu a vyuzivaju len jej siet na poskytovanie sluzby...
neviem ci ma chapete, ale je to riesitelne alebo treba fakt na kazdu firmu zvlast vsetko riesit...

kopa konkurencnych firiem z ineho regionu je registrovana len raz na telek. urade a na obchodnom registry je xxx krat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 12.11.2009 - 22:32 #76938
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

sice mam starsie info ale na to aby si poskutoval net, nepotrebues to mat zapisane v OR, staci oznamovacia povinnost pre TU.Kazdy zapis do OR bol 2k (v korunach) a potvrdenie od TU ze si splnil oznamovaciu povinnost 500sk vsetko samozrejme v kolkoch Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 12.11.2009 - 22:55 #76942
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›a neda sa to spravit tak aby si nemal 100 krat oznamovaciu povinnost a pod? proste mas jednu zakladnu firmu, ktora ma vsetky opravnenia a pod na poskytovanie netu. a tie dalsie firmy vlastne vyuzivaju len siet hlavnej firmy a len fakturuju. proste komplet pripojky a legislativa wifi riesi jedna a ostatne mozu mat s nou nejaku "akoze" zmluvu a vyuzivaju len jej siet na poskytovanie sluzby...
neviem ci ma chapete, ale je to riesitelne alebo treba fakt na kazdu firmu zvlast vsetko riesit...

kopa konkurencnych firiem z ineho regionu je registrovana len raz na telek. urade a na obchodnom registry je xxx krat


zaujimava myslienka.. mozno na zaklade mandatnej zmluvy. videl som takto volakedy riesit predaj telefonnych sluzieb ale bola to pravne dost zamotana vec. ked uz, tak by som si na to zobral velmi velmi velmi dobrych pravnikov, aby si si bol 100% isty, pretoze pripadne kontroly budu urcite pochybovat o takomto postupe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 12.11.2009 - 23:04 #76943
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›
airbilly wrote: ›Potrebujem jednu radu. Zakladam teda par srociek a nakolko sa poskytovanie netu dopisuje do obchodneho registra tak mozem zvolit postup zaregistrovat zivnosti(predpokladam ze ICO prideli zivnostensky urad), nasledne si splnit oznamovaciu povinnost a az potom zapisat cinnosti do obchodneho registra ?
Ide o to ze kazdy zapis do obchodneho registra je ak sa nemylim spoplatneny.

Dakujem


a neda sa to spravit tak aby si nemal 100 krat oznamovaciu povinnost a pod? proste mas jednu zakladnu firmu, ktora ma vsetky opravnenia a pod na poskytovanie netu. a tie dalsie firmy vlastne vyuzivaju len siet hlavnej firmy a len fakturuju. proste komplet pripojky a legislativa wifi riesi jedna a ostatne mozu mat s nou nejaku "akoze" zmluvu a vyuzivaju len jej siet na poskytovanie sluzby...
neviem ci ma chapete, ale je to riesitelne alebo treba fakt na kazdu firmu zvlast vsetko riesit...

kopa konkurencnych firiem z ineho regionu je registrovana len raz na telek. urade a na obchodnom registry je xxx krat

Riesis drobnosti, registracia na TUSR je drobnost. Zalozenie sro tiez. Dal som si teraz spravit 6 sro a cele ma to stalo vratane overenia podpisov 2500 eur. Mne ide o tych 2000 skk x 5 spolocnosti, ktore by som rad usetril.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 14.11.2009 - 11:00 #76998
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ci jednu alebo 5 firiem, to je pani cele na tom aky mate subjektivny nazor na vec, vobec nejde o objektivitu. Jedna firma, jedna uctovnicka, jeden nakup konektu, viac firiem, viac ucto, viac kontrol, viac vykazov, na druhej strane v pripade neplatcovstva dph usetrena nejaka ta korunka. tento danovy system je vsak nastaveny tak, ze ak podnikas a rozvijas sa, tak ta to raz dobehne a potom si povies spojim to a budem platit tak ako mam.....atd, lebo ak sa mas nakonci dopracovat k 5 firmam, ktore su uplne totozne, su platcami dph a pod. tak je urcite lepsie ich spojit. Keby sa nam podarilo aj na skfree spojit do jednej stavovskej organizacie tak ako maju kablovkari napriklad SAKT, tak si piste, ze len na nakupe konektivity by velky usetrili mozno iba 30percent ale mensi az 70perc. Ak by sme sa nastvali a urobili si iba trnasporty po slovensku a zobrali konekt napriklad z CR tak uspora by bola este vacsia.....atd ale naco to tu vobec rozoberat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 14.11.2009 - 12:02 #76999
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
421: hej da sa, len tu sa neoplati riesit nic na fore ... teda nie verejne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 14.11.2009 - 13:09 #77002
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
LaCosta wrote: ›421: hej da sa, len tu sa neoplati riesit nic na fore ... teda nie verejne.


Tu sa neoplati riesit vobec nic
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 14.11.2009 - 21:57 #77024
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
....ale pani, neklesajme na duchu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)