Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.05.2024 - 08:45


Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 5 < 12345 >
Poll
Maly by si väčší ISP viesť zoznamy kde v akej lokalite použili aký kanál a aký výkon ?
áno
40%
 40%  [ 2 ]
nie
60%
 60%  [ 3 ]
Total Votes : 5


Author Message
gyro
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 13:40 #74978
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Presne tak ako vravi rcp, ISP niesu normalni ludia, ako vravim ja napriklad mam pomocnu, ewewko ty si sa nam este nepriznal - kedy boli u teba pani so sietami a neboli to rybari ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: http://en.wikipedia.org/wiki/ISM_band  PostPosted: 06.09.2009 - 13:44 #74979
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
gyro vies ako som to myslel Smile

ISP su normalni ludia, mozu pasmo vyuzivat ako normalni ludia, ale aj s nevyhodami ktore v tom pasme su.
Pokial im nevyhovuje stav aky v tom pasme je, mozu pouzivat ine pasma, ktore su na to urcene a kde podobne divociny nevznikaju.

http://en.wikipedia.org/wiki/ISM_band


Last edited by rcp on 06.09.2009 - 13:56; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 13:50 #74980
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Skor ma serie vseobecny nazor, ze za zasratie pasma moze janko s vigorom a DSL. Lenze 90% tychto jankov pouziva wifi na to na co bolo urcene - aby nemusel mat notebook pripojeny kablom k routru.

Co ma urobit, aby si ho nenascanoval? Ma si steny domu(bytu) otapetovat alobalom?



a co budes robit s roznymi prenasacmi AV signalov, ktore taktiez "zasieraju" pasmo?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 14:40 #74981
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Hej pre normalnych ludi a nie pre isp,ale ked isp prevadzkuju sluzby v pasme ktore zajebali obycajny ludia,preco potom isp musia platit dane zo zisku,ked maju stazene podmienky ludmi ktory nic neplatia a pouzivaju takisto rovnake pasmo.Tak nech si tu 2,4 pojebu,ja to uz aj tak nepouzivam kvoli tym buzerantom a ked takto pojebu aj 5ghz tak co potom? zase bude nove pasmo? a to zase zajebu za 2-3 roky a takto dookola,tadeto cesta nevedie kym nebude vyhradene pasmo urcene specialne pre isp.Nemam na mysli posrate licencovane,to nech si zozeru.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 14:54 #74982
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
server3 wrote: ›Hej pre normalnych ludi a nie pre isp,ale ked isp prevadzkuju sluzby v pasme ktore zajebali obycajny ludia,preco potom isp musia platit dane zo zisku,ked maju stazene podmienky ludmi ktory nic neplatia a pouzivaju takisto rovnake pasmo.Tak nech si tu 2,4 pojebu,ja to uz aj tak nepouzivam kvoli tym buzerantom a ked takto pojebu aj 5ghz tak co potom? zase bude nove pasmo? a to zase zajebu za 2-3 roky a takto dookola,tadeto cesta nevedie kym nebude vyhradene pasmo urcene specialne pre isp.Nemam na mysli posrate licencovane,to nech si zozeru.



ale no tak!
dajme potom aj dopravcom vlastny pruh Very Happy ( a nielen na dialnici)
vsak oni tiez platia dane! navyse platia myto! preco by sa mali jebat po tej istej ceste ako normalni ludia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 14:56 #74983
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rcp wrote: ›
server3 wrote: ›Hej pre normalnych ludi a nie pre isp,ale ked isp prevadzkuju sluzby v pasme ktore zajebali obycajny ludia,preco potom isp musia platit dane zo zisku,ked maju stazene podmienky ludmi ktory nic neplatia a pouzivaju takisto rovnake pasmo.Tak nech si tu 2,4 pojebu,ja to uz aj tak nepouzivam kvoli tym buzerantom a ked takto pojebu aj 5ghz tak co potom? zase bude nove pasmo? a to zase zajebu za 2-3 roky a takto dookola,tadeto cesta nevedie kym nebude vyhradene pasmo urcene specialne pre isp.Nemam na mysli posrate licencovane,to nech si zozeru.



ale no tak!
dajme potom aj dopravcom vlastny pruh Very Happy ( a nielen na dialnici)
vsak oni tiez platia dane! navyse platia myto! preco by sa mali jebat po tej istej ceste ako normalni ludia?



To sa neda porovnavat,vyhradit 1 pasmo je take lahke ako uvarit si parky,postavit tisice kilometrov ciest vyhradenych pre dopravcov je nieco uplne ine,tak nevymyslaj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 14:59 #74984
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
vyhradit pasmo je jednoduche - ale co zariadenia?

myslis, ze cena bude taka ako u "wifi spotrebaku", ktoreho nakupia miliony kusov prave obycajni ludia? Very Happy



vsak si pozri ten cenovy prehlad, ktory visi na titulnej stranke skfree uz hadam sto rokov Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:16 #74985
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rcp wrote: ›vyhradit pasmo je jednoduche - ale co zariadenia?

myslis, ze cena bude taka ako u "wifi spotrebaku", ktoreho nakupia miliony kusov prave obycajni ludia? Very Happy



vsak si pozri ten cenovy prehlad, ktory visi na titulnej stranke skfree uz hadam sto rokov Very Happy



Ako to bolo pri vzniku 5GHZ pasma?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:26 #74986
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
server3 wrote: ›Ako to bolo pri vzniku 5GHZ pasma?


tak isto, ako pri 2,4GHz.
Ale to len potvrdzuje to, ze cena zariadeni klesa umerne k poctu predanych kusov a cim lacnejsie su zariadenia, tym sa ich viac preda.

Aky velky vsak bude trh so zariadeniami, pokial si niekde presadite "pasmo pre ISP"?

nebude nakoniec pre ISP schodnejsia a zaroven aj lacnejsia cesta pouzit licencovane pasmo?

Mozno sa pokusas vyriesit uz vyriesene Very Happy


mimochodom, co hovoris na nove zariadenia od ubnt?
http://www.i4wifi.cz/?mtc=0&cls=stoitems&catalog=scategorysys&fulltext=mimo&sticode=ubnt&status=1&orderby=stiplname&submit=Hledat
myslis, ze 5Ghz pasmu pomozu? alebo si naivne myslis, ze ich nebudu ISP pouzivat?

Nemyslim si, ze ich budu kupovat len jankovia k svojim DSLkam Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:42 #74987
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Thomas wrote: ›to by bola sranda keby takto fungovali všetky apčka by neprenášaôo nič lebo by sa stále iba preladovali ...


Pri každom prenose sa sleduje RSSI. Keď by dosiahlo úroveň nespoľahlivého prenosu (napriklád RSSI -90 dBm) na ktoromkoľvek bode AP by vyslalo požiadavku o zmene kanálu.

Inak k tomu spôsobu preladovania. Obidve strany spoja by si po skenovaní vymenili data o využitý kanálov a potom postupne vylučovali kanály. Samozrejme ak by bol na jednej strane (napr. kanál 5 ) zarušení, tak by tento kanál označil sa ako nepoužitelný.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:44 #74988
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›To co si napisal je teoreticky mozne,ale to by museli byt najprv take OS a firmware aby to dokazali vymenit si najprv info a este jedna vec je ze pri preladovani na iny kanal by sa prerusilo na daky cas spojenie,co by userov mohlo dost srat,kedze prerusenie ti zrusi aj download.A vlastne na co by to preladovanie malo sluzit? na co by to bolo dobre a comu by to pomohlo? Ked je zarusene cele pasmo je jedno aky mam kanal,ked su dake volne tak si tam dam jeden ten volny a hotovo,na co sa to ma preladovat na iny? KEd ja vysielam na urcitom kanali a pride novy provider a ansadi spoj,vzdy si najprv preskenuje siet ( ak ma rozum) a podla toho si zvoli kanal pre svoj vysielac a nebude rusit ostatnych.Ak som niekde prvy a naladim si svoj kanal a pride niekto druhy tak preco by som si mal preladovat svoje zariadenie kvoli tomu ze on je kkt


Na mikrotiku sa nedá niečo také naprogramovať alebo na lixnuxe


Last edited by ewew on 06.09.2009 - 15:54; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:49 #74989
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›To s tym zapojenim na rovnaky kanal a s vysokym vykonom nerobia ani tak isp ako vseliake sproste deti (amateri) co zdielaju dsl linky.Ked vonku naskenujes 20 vysielacov,tak asi polovica z toho niesu vysielace isp ale obycajnych ludi.Pasmo 2,4 dojebali obycajny ludia nie ISP.


Ak má nejaké AP RSSI pod -90 sú už s problémy s prenosom. Môj návrh zohladnuje aj takéto parametre. Napriklad v kanále je niekoľko SSID s RSSI pod -90 ak nie testuje či je to pod -80 ak áno označi ho ako použitelný ale ak najde volný tak vyberie ten. A ak negude pod -80 tak označi ako zarušení. Potom si to vymeni info a vykona ako som už v tejto diskusii spomenul.


Last edited by ewew on 06.09.2009 - 16:01; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:52 #74990
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

ewew: Nic nove si nevymyslel. Na podobnom principe pracuje napr BT alebo Canopy. Prosimta nerob zo seba sasa, ved ty nevies ani napisat mikrotik - "mikroteac" Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:54 #74991
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

lol wrote: ›ewew: Nic nove si nevymyslel. Na podobnom principe pracuje napr BT alebo Canopy. Prosimta nerob zo seba sasa, ved ty nevies ani napisat mikrotik - "mikroteac" Smile

už som to opravil. Spokojný
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:56 #74992
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

odkedy sa udava RSSI v dBm ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)