Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.06.2024 - 19:35


Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
server3
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 26.07.2011 - 02:29 #92566
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

gembird je totalna sracka,vsetky ich kable.mal som od nich hdmi kabel pozlateny len 1 meter mal a aj tak nesiel,dal som tam kabel od hama 5 metrovy a vsetko hned nabehlo.nechapem ako mozu predavat nefunkcne a nekvalitne veci ze im to niekto nezarazi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 26.07.2011 - 11:24 #92573
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

keby zacali predavat tie UBNT kable, tak razom by sa vsetky tie ostatne cinske šnury prestali predavat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
danuscha
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 27.07.2011 - 11:51 #92605
Basic


Joined: Feb 21, 2009
Posts: 7

zajtra budu kable skladom, ak ma niekto zaujem, vieme ich zajtra expedovat - www.wirix.sk
pekny den chlapci

Cool
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 27.07.2011 - 21:58 #92618
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

podla mna zasa nie je potreba mat zasa special ubnt kable. staci ti mat hocaky KVALITNY kabel.
ale zasa ubnt asi vie preco to zacala ponukat.... ide systemom. nieco ti nefici na nasich zariadeniach? mas nas kabel? nie? daj si nas kabel a bude to okej Smile
ak dakto vie co chce nepotrebuje ubnt kabel ani koncovky Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 28.07.2011 - 09:37 #92621
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Od isteho casu sme presli na Solarix a je totalny pokoj. Ide o to aby to medene jadro na UTP drotoch malo aj nejaky prierez nie len mikrovlakno. Potom na tom mas velky ubytok napatia a samozrejme to pada. Solarix je hrubsi (zrejme aj cenu urcuje mnozstvo medi), da sa vsak bez problemov krimplovat. Skor boli problemy s tymi tenkymi Gembirdmi ked ti do RJ45 konektory vosli namiesto jednej zily dva do prepazky. Este sme pouzivali Molex-tiez fasa kabel aj ten je z tych drahsich. Ubiqity je zbytocne predrazeny, nic nove to nevie len to co lepsie kable Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 28.07.2011 - 09:50 #92622
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a co take planety a intelinet? ake su snimi skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 08:52 #92627
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zasa tie solarixy ni e su az take drahe, ved 5e-cka maju uz od cca 53 EUR
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rachotiak2
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 08:58 #92628
Basic


Joined: Júl 29, 2011
Posts: 23

a tieneny Solarix kupim kde za dobru cenu?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 14:58 #92630
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zalezi od toho co je pre teba "dobra cena" Smile
Solarix FTP drot nakupujem za necelych 73 EUR za rolku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 15:08 #92631
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ja mam kable z belgicka ale neviem presne co je to za znacku je tam napsiane GCI Highway lan category 5 SFTP,ale nezmesatia sa mi do normalnych koncoviek tak tam davam konektory od siemensu (profinet),jeden stoji 504KČ s dph Very Happy ja to mam nastastie zadara
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 18:06 #92632
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

chlapi,

kolko mate odidenych LAN portov na zariadeniach? viac ako jeden za rok? ak ano, je na case zacat rozmyslat co s tym robit (okrem vymen zariadeni). odchadzanie LAN portov ma velmi velmi velmi velmi velky suvis s tym, aky kabel je pouzity a hlaven AKO JE ZAPOJENY.

ak sa pouzije UTP kabel, indukovana energia sa dostane prave do datovych a napajacich vodicov a nimi je vedena do zeme. samozrejme ze to semtam nejaka suciastka neunesie.

ak sa pouzije tieneny kabel, a bezne konektory do ktorych sa len nejak to tienenie akoze zastrci a akoze sa tvarme ze sa snad aj dotyka, tak to zdaleka nemusi byt dostacujuce pre zvedenie velkeho naindukovaneho prudu do zeme bez toho, aby si to odniesli aj dalsie casti retazca. osobne som este snad nevidel S/FTP kabel alebo konektor ktory by bol rieseny tak aby mal 100% spolahlivy kontakt aj pre vacsie prudy. uvedomme si ze je rozdiel medzi tym, ci S/FTP ma tienit kabel pred napr sietovym brumom z elektrikeho vedenia ktore je v subehu v stene alebo v liste, kde staci aj slabsie uzemnenie, alebo chceme pouzit tienenie na to, aby sme zviedli nahly vyboj s mnohonasobne vacsou intenzitou (tisickrat, milionkrat vyssou), nez je naindukovany sietovy brum.

okrem toho stopji este za uvahu, ci kabel svojimi elektrickymi vlastnostami umoznuje prenos napajania tak ako to potrebujeme. standardom podla 802.3af je prenos napajania do 15W pri napati 48V, to je prud maximalne 0,3 A. pouzitie passive POE je miernym znasilnenim ethernet vodica, pretoze dochadzame kludne k 4-nasobnym prudom. tenka zila z nejakej zliatiny ktora meď videla mozno na obrazku, zdaleka nemusi byt dimenzovana na to aby mohla spolahlivo preniest 4-nasobny prud nez predpoklada norma za maximum ktore moze takym kablom byt prenasane.

no a aby toho nebol dost, takmer kazdy ethernet ktory je bezne v predaji, je urceny na indoor a jeho plášť nie je vhodny pre velke vykyvy teplot ani pre vystavenie UV ziareniu. takyto kabel v kratkom case popraska a dostane sa do neho voda. odolnost proti UV ziareniu sa zabezpecuje pouzitim vhodnych materialov alebo pridavanim UV stabilizatorov.

podtrzeno, secteno - solarix, belden, lynx, gembird, atd, kazdy dento kabel (takmer) urcite splna bezne poziadavky na indoorovy ethernet. ale ked ma byt pouzity do outdooru, ma ist niekde po streche kde na neho bude prazit slnko, kde bude pod snehom a ladom, kde bude zbierat naindukovane kdejake vyboje, a kde nim potecie 4-nasobne vacsi prud nez uvazuje norma, tak na toto treba volit riesenia ktore su na to stavane. pozuitelne outdoorove kable stoja viac nez dvojnasobok toho co UBNT kabel. UBNT toughcable je o malo drahsi ako indoorove kable, ma UV odolny plast vhodny do exterieru, ma vodice dimenzovane na passive POE teda na velky prud, a v spojeni s UBNT konektormi (tiez nie najlacnejsimi) zabezpecuje nepomerne spolahlivejsie prepojenie tienenia nez ktorykovek bezny tieneny konektor. je to dokopy navrhnute a vyladene tak, aby to spravne pracovalo pri takom pouzivani, pri akom sa pri wifi montazach rata. ano, ubnt konektory aj kabel nie su extra lacne, kazdy nech si zrata sam, ci mu navysenie cca 2 EUR na beznej pripojke stoji alebo nesotji za to, ze mu moze odist raz/dvakrat/trikrat/viackrat za rok port na zariadeni, ze sa to bude restartovat, resetovat, stracat nastavenia, atd. (btw, ak by s takymto riesenim kabla/konektorov/tienenia prisiel ktokolvek iny, hovoril by som to iste, ubnt mi za toto promo neplati).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 18:38 #92634
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
na wirix.sk nejako nevidim ten UBNT konektor...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 29.07.2011 - 23:01 #92635
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

kupil som nedavno ten UBNT kabel a koncovky, cisto na stoziare a vysielace. Uvidime po burkach, či to prinesie ovocie. Pre klientov a len tak hockde je to draha zalezitost pre nas menšich.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 30.07.2011 - 12:20 #92637
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

teraz mam dilemu co mam robit lebo mam len 2 druhy kablov.vonkajsie utp a vnutorne sftp.co mam dat vonku Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Mrznutie (Rebotovanie) NanoBridge M5  PostPosted: 30.07.2011 - 13:42 #92639
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Po spravnosti by mal ist vonka tieneny kabel odolny voci UV Smile tak si vyber
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)