Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:13


SW: Textova sprava pre celu siet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
floppy
Post subject: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 05.03.2005 - 02:50 #17002
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Dobry den Smile

Chcem sa spytat, ci existuje sposob ako odoslat textovu spravu kazdemu uzivatelovi na sieti, pripadne iba konkretnemu uzivatelovi okrem posilania e-mailov, sms, icq, irc a pod..

Mam na myslim nieco ako robil stary prikaz net send <netbios_name>

Hlavne sa mi jedna o Windows platformy, kde napriklad netsend otvoril sede okno so spravou a dalo sa kliknut iba na jedno tlacitko, v tomto pripade "OK".

Najlepsie by bolo, keby sa to userom zobrazovalo pri kazdom spusteni PC Smile Nieco ako MOTD Smile

Zabudnime na SAMBU a domenove prihlasovanie a ine podobne sposoby tomu.

Ide mi to, ze chcem uzivatelov tymto sposobom informovat o dolezitych veciach, pripadne im ponukat zaujimave spravy..

Dakujem.


Last edited by floppy on 06.03.2005 - 15:32; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 05.03.2005 - 10:41 #17016
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

najlepsie si napisat nie take

pohladat nieco ako easyPOP tusim
vyzera to skoro ako ICQ ale pracuje to na to protokole ako net send
robil to nejake talian bol ktomu aj source tusim delphi ..

vie to aj statusy AWAY DND a pod..

net send je zdrojak kade tade cize potom mozes staniciam posielat msg aj z tuxa ak prekorcia limit das za den Very Happy)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 05.03.2005 - 13:18 #17022
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
spravy vie posielat aj samba ale mne to jaksik fungovat nechcelo (asi kvoli fw u klientov?). v kazdom pripade by ma to zaujimalo...hlavne potrebujem upozrnoat neplaticov skor ako ich odpojim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 05.03.2005 - 13:56 #17028
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

smbclient -M [pocitac]

edit:

teraz skusam a na XP mi to normalne posle ale s ME je nejaky problem... zatial skusam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 05.03.2005 - 14:41 #17040
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

mne sa tiez nejako mari
ze som mal stym problem ak som poslal msg a stroj bol vytazeny nic stoho nebolo (no proste M$)

preto sme presli podla vzoru jedneho cloveka share drive A:\
ak si mu obstatnil tu mechaniku cely stroj bol par sekund tuhy to si v hre nemohol NEVSIMUT a potom sa slo do mojho IPX chatu ....

ale asi najlepsie bude napisat agenta ako service (pre WINNT apod )
a bude to poolovat cca kazdy 30s na nejaku sluzbu napr www alebo propietarny protokol a moze sa to pouzivat ako autorizacia alebo ci je aktiv user a ked nieje tak ip DROP na routry a (nieco take tu bolo uz inde pozadovane Smile )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: SW: Textova sprava pre celu siet  PostPosted: 06.03.2005 - 15:35 #17081
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Ja som si k sambe nacompiloval este akysi ntlogon ten obsahoval v sebe standartne net send.. kedysi som to mal spravene tak, ze priprihlaseni do domeny sa ludom automaticky vygenerovala sprava a net send im ju odoslal.. no len mne uz na sieti nebezi samba ani netbios.. vsetko to dropujem a pokusam sa oddelovat vlanmi ako sa len da.. aby sa mi klienti medzi sebou.. max v ramci jedneho swicu, navideli.. hlavne cez radia..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)