Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 12:31


IPCAM streaming

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
neos
Post subject: IPCAM streaming  PostPosted: 26.03.2017 - 14:49 #112571
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Skusme sem dat tipy na sluzby alebo software, s ktorymi sa da streamovat video z IP kamier.

Ja pouzivam click2stream.com, ale stream sa dost pomaly nacitava. Na druhej strane to ide na vsetkom, lebo HTML5. Sluzba existuje (aj) vo free verzii.

Software poznam len wowza, ktora je platena. Nejaka starsia verzia sa da zohnat, ale neviem tam spojazdnit stream pre HTML5 player.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 26.03.2017 - 15:24 #112573
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

preco nepouzivas ip recorder?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 27.03.2017 - 13:54 #112574
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Co je ip recorder? Nepotrebujem riesit DVR.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 27.03.2017 - 21:09 #112575
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

To bude nejak velmi zle polozena otazka, sam na to pozeram ze co sa vlastne pyta. Ale uz ako tak hadam rozumiem. Ale treba povedat, co je stream. Samotna kamera robi stream, nie nejaka sluzba kdesi v Akmole.

Cize mas ip cameru z tej dokazes ziskat stream-toto sa nazyva stream. Ak niesom mimo:D
Ipcorder je NVR pretoze ocakava IP kameru. DVR je zariadenie analogove a ocakava analogovu kameru.

Teda hladas stranku, ktora ponuka ako sluzbu ci uz free, alebo platenu. Aby zobrazovala tvoj stream z tvojej IP camerky?

Myslim ze toto riesenie je to najhorsie. Sice sa nemusis o nic starat. Ale ten stream cestuje kdesi na WEB server v cudzine(ano html5) a potom ty zo svojim html5 browserom cestujes niekam do cudziny za tym obsahom na WEB serveru. Kde moze byt plno limitujucich faktorov, nekvalitny obraz, nizke FPS, slaba priorita zobrazovania takehoto obsahu... Cize zobrazit ti to moze, ale chodit to bude presne tak ako autor toho WEB servru zamysla.

Smrtelnici to riesia NVR/DVR a pristupuju na tie zariadenia priamo, najkratsiou cestou, nie cez pakistan.
Vacsi smrtelnici si postavia svoj vlastny webserver, FFmpeg, ZoneMinder, XPEnolgy a neviem co este.

A ty podla vsetkeho hladas sluzby taketo:
https://ipcamlive.com/howdoesitwork

https://camstreamer.com/
https://www.dacast.com/
http://www.ustream.tv
https://streamingmediahosting.com/tools/ip_cam/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 28.03.2017 - 07:55 #112577
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

S tym najhorsim riesenim si dovolim oponovat. Ide o to na co to pouzivas. Ked robis stream s verejneho ihriska a das link priamo na kameru pristupi na nu 8-10 ludi a

bud zomrie kamera (ak to nie je stroj za x penazi) alebo zomrie tvoj uplink pretoze to robis zadarmo a nebudes tam zakopavat optiku Laughing

Takze ano, napríklad click2strem.

Stream ide 1 x niekam na server a tam si ho moze pozret aj 100 ludi. Z mojho pohladu elegantne riesenie, ktore je v pripade click2stream je sice pomalsie ale funguje spolahlivo uz niekolko rokov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 28.03.2017 - 09:24 #112578
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Presne, ide o to na co to pouzivas. Snad som to rozpisal dost jasne.

Naco a hlavne kto by aky vul daval link priamo na stream z webservru.. Ved to logicky vytazi linku, neviem ci si to nepochopil:D Tu ide o to co najviac usetrit resources.

Este raz, robi sa to tak ze si postavis webserver, ktory ti zo streamu kamerky urobi content pre web server(FFmpeg). Ale to uz som pisal hore. Prave preto aby na to mohlo pristupovat viac ludi.

Pouzit tretiu stranu mi stale a stale prichadza ako najhorsie riesenie. Sice sa o nic nestaras, ale nemozes ani vela ocakavat. Isto elegancia je pre kazdeho nieco ine.

Pre mna je elegantne mat webserver geolokacne vhodne umiestneny vzhladom na pripojenie IPkamery- setrit prenosovu kapacitu smerom od kamery k serveru.
Na serveru vytvarat teda obsah pre web klientov. Obsah distribuovat ako HTTP stranku- Setrenie kapacity.

Pre ineho moze byt elegantne mat zviazane ruky, ale ako som povedal uznavam je to bezpracne, jednoduche na niektore ucely to staci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 28.03.2017 - 12:46 #112579
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Clodove sluzby pre streaming kamier vedia fungovat aj dobre, len za nezanedbatelny mesacny poplatok. Co pri mojom zamyslanom vyuziti pre webkameru, ktora ma v peaku <10 sledovatelov, je nezmysel.

Mas pravdu, ze spravit si vlastny server je v tomto najoptimalnejsie. Moja otazka bola, ako konkretne a nacom ho postavit. Ake sw riesenie. Doposial to ide s wowza 2/RTMP, ale HLS stream je uz problem. A to je nutne pre mobilne zariadenia, kde sa upusta od podpory flashu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: IPCAM streaming  PostPosted: 31.03.2017 - 13:15 #112609
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Nakoniec som nasiel pekne riesenie. Nimble Streamer je nenarocny a zadarmo. Konfiguracia je sice neprehladna, ale je k tomu trial verzia pekneho GUI, cez ktore sa to da na zaciatok rozbehnut a to velmi jednoducho. Zvlada transmuxovat z IP kamery (RTSP) naraz do MPEG-DASH, HLS, RTMP, atd.. V spojeni s Viblast playerom mam funkcnu a free kombinaciu, ktora ide v chrome, firefoxe, na androide. Ako bonus je tam aj hot-link protection, takze moj stream si nikto nemoze dat na svoj web, len ja Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)