Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 10:18


Najom Orange stoziar

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
marekh
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 19.03.2017 - 20:25 #112548
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

Mate niekto cennik najmu na Orange stoziaroch ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 19.03.2017 - 21:09 #112549
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

marekh wrote: ›Mate niekto cennik najmu na Orange stoziaroch ?


uz sa ot tu niekedy samizda riesilo..

jedna strana vravela ze strasne palky ale tusim ze pixal pisal ze sa na nejakych dohodli a zvladaju to... skus vyhladat vo vyhladavaci. Ceny sa asi moc nezmenili...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 21.03.2017 - 00:56 #112552
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mo, dohodli.. Wink tlacili ma do vyrazneho zvysenia najmu a sprisnenia podmienok, ked to neslo podobrom prisli vyhrazky ze ked nepodpisem tak sa postaraju aby som skrachoval.. rozoslali oznam zakaznikom do schranok ze im ponukaju svoje sluzby ak by nase prestali fungovat, vypovedali nam zmluvu a odpojili elektrinu.. prevadzku sme u nich neobnovili, za takychto okolnosti neobchodujem, poradili sme si aj bez nich.. pouceny zivotom som si na druhom prenajatom mieste dal rovno postavit svoj stoziar a zostavajuci najom u pomaranca som zrusil hned ako to slo. myslel som ze koniec, ale o nejake dva roky nas zazalovali o usly zisk a uroky cca 50tisic euro, za to ze na stoziari boli necely rok ine zariadenia nez povodne (rovnake miesto, rovnake celkove rozmery, iny typ).. u mna je pomaranc po viacerych skusenostiach nepredvidatelna a nekorektna firma s ktorou nechcem mat uz nikdy nic spolocne, tolko k tomu.

kazdopadne, ak mate radi riziko, adrenalin a gule vo zveraku, byt zavisly na konkurentovi je skvely napad... niekedy sice moze trvat aj 10 rokov kym sa rozvinu vsetky prichute takejto spoluprace, ale o to viac vas potom realita vytrhne z letargie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marekh
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 21.03.2017 - 18:48 #112555
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

pixall wrote: ›mo, dohodli.. Wink tlacili ma do vyrazneho zvysenia najmu a sprisnenia podmienok, ked to neslo podobrom prisli vyhrazky ze ked nepodpisem tak sa postaraju aby som skrachoval.. rozoslali oznam zakaznikom do schranok ze im ponukaju svoje sluzby ak by nase prestali fungovat, vypovedali nam zmluvu a odpojili elektrinu.. prevadzku sme u nich neobnovili, za takychto okolnosti neobchodujem, poradili sme si aj bez nich.. pouceny zivotom som si na druhom prenajatom mieste dal rovno postavit svoj stoziar a zostavajuci najom u pomaranca som zrusil hned ako to slo. myslel som ze koniec, ale o nejake dva roky nas zazalovali o usly zisk a uroky cca 50tisic euro, za to ze na stoziari boli necely rok ine zariadenia nez povodne (rovnake miesto, rovnake celkove rozmery, iny typ).. u mna je pomaranc po viacerych skusenostiach nepredvidatelna a nekorektna firma s ktorou nechcem mat uz nikdy nic spolocne, tolko k tomu.

kazdopadne, ak mate radi riziko, adrenalin a gule vo zveraku, byt zavisly na konkurentovi je skvely napad... niekedy sice moze trvat aj 10 rokov kym sa rozvinu vsetky prichute takejto spoluprace, ale o to viac vas potom realita vytrhne z letargie Smile


Dik za vystiznu odpoved ale su situacie ked vlastny stoziar nieje realny. Vies mi napisat kolko priblizne pytaju za antenu ? Pripadne skusenosti s Tcomom ? ale ako viem to je este horsie
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Najom Orange stoziar  PostPosted: 21.03.2017 - 20:13 #112556
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

matne si spominam ze ked sme jednali s telecomom tak 2 roky dozadu Very Happy bol zriadovak 4000€ a nejake 2-3 litre ročne? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 22.03.2017 - 13:57 #112557
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cennik nechce orange ukazat, je to podla nich interny dokument, ale semtam nieco pustia von. bezna cena najmu je 830 eur za antenu do 60cm za rok plus dph, plus naklady na energiu a pripadne na rozvadzace. mna ale zalovali za usly zisk (=najom) vo vyske cca 10tisic eur za kazdu antenu (nanostation) za rok, a napriklad taky telekom plati pausalnu odplatu tusim cca 1500 alebo 1700 eur na rok za sajt bez ohladu na pocet anten.. vsetky ceny su bez dph..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Najom Orange stoziar  PostPosted: 22.03.2017 - 18:40 #112558
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ano potvrdzujem vcerajsia ponuka 830€ bez dph jedna antena, skrina je zadarmo, eletrika podla spotreby
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 23.03.2017 - 11:22 #112560
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

pixall wrote: ›cennik nechce orange ukazat, je to podla nich interny dokument, ale semtam nieco pustia von. bezna cena najmu je 830 eur za antenu do 60cm za rok plus dph, plus naklady na energiu a pripadne na rozvadzace. mna ale zalovali za usly zisk (=najom) vo vyske cca 10tisic eur za kazdu antenu (nanostation) za rok, a napriklad taky telekom plati pausalnu odplatu tusim cca 1500 alebo 1700 eur na rok za sajt bez ohladu na pocet anten.. vsetky ceny su bez dph..


Ako si mal postavenu zmluvu? Platba za antenu, alebo za konzolu, alebo zaco konkretne? Predpokladam, ze za kazdu antenu zvlast a oni hadam niesu blbi aby sa nechali obist nejakou fintou. Anyway, usly zisk, to by museli nejako dokazat, ved ich stoziare niesu vesiak na pradlo. Snad tam moze byt len to, co sami dovolili.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Najom Orange stoziar  PostPosted: 23.03.2017 - 21:34 #112566
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

https://www.etrend.sk/technologie/orang ... story.html

zmluva bola na umiestnenie "2ks antennych systemov" v stanovenej vyske, konkretna technologia (zariadenia, typy) nebola v zmluve urcena. ked sme potrebovali vymenit zariadenia, spytali sme sa ci to mozeme urobit, cena za najom bola rovnaka, tak bola odpoved ze mozeme. tak sme spravili. no a potom po case prisiel typek, vytiahol povodny 8rokov stary navrh technickeho riesnia ktory sme predkladali pri ziadosti o najom (bol to len navrh ktory ani nezodpoveda podpisanej zmluve), s tym ze mame namontovane ine veci ako su na tomto papieri ktory je podla neho sucastou zmluvy, takze sme porusili zmluvu a musime zacat platit takmer 4x vyssi najom a prijat vselijake neprijatelne obmedzenia, inak bude zle. navrhoval som ze usposobime technologiu ich novym poziadavkam ale zmluva nech ostane povodna, odpoved bola ze najprv musim podpisat novu (neprijatlenu) zmluvu, a az potom mozem ziadat o nejaku zmenu. neprijatelnu zmluvu som nepodpisal, tak nam staru oni vypovedali, a hrozilo ze zakaznici pridu o sluzby, vratane obcnych uradov a skol. dohodnut sa nedarilo, tak sme sa obratili na organy ktore s tym mohli nieco mat - teleurad, na protimonopolny urad aj na sud. boli prazdniny a kazdy mal relativne cas, s oba uradmi sme to prekonzultovali a bol jasny postup ako to mozu riesit a aj to, ze do uplynutia 3mesacnej lehoty nemame istotu ze nieco vyriesime. takze sme nudzovo nasli ine technicke riesenie, stiahli vsetky podania a odisli z najmu z ktoreho nas vyhodili. potom s odstupom casu nas zazalovali oni, usly zisk si na sude preukazuju tym, ze podla ich interneho cennika by tolko zarobili..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)