Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 10:53


Magio GO

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
kotol
Post subject: Magio GO  PostPosted: 09.02.2017 - 15:27 #112344
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

6Ecok s DPH za 50 stanic... celkom nalozena sluzba... Zmonopolnieva sa nam tu trosku....

to je cena aku by som rad dostal v makupe za vsetky stanice co mame v telke... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 09.02.2017 - 17:17 #112345
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

To je sice pekne, ale ludia chcu v 99% sledovat na telke,nie na telefone. A ked uz chces sledovat na telke, tak si musis kupit box za 70 EUR. A tolko uz znacna cast zakaznikov za krabicku k telke neda. Aspon to je moja skusenost. Ludom je vela aj 30 EUR jednorazovo zaplatit za nieco.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 09.02.2017 - 19:39 #112346
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

no neviem... za skylink ludia ochotne platia aj 200Eur a este k tomu maju hnusnu parabolu na dome a rovrtany barak...

a hlavne ked telekom uvidi ze to je vela da to s viazanostou za prenajom a hotovo...

mna skor trapi tych 6Eur... to je cena na ktorej nezarobia ani korunu... a to je v pripade telekomu velmi znepokojive...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 09.02.2017 - 19:42 #112347
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Podľa mňa určite zarobia. Určite nemaj ceny tajné ako my malí.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 03:03 #112348
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

kotol wrote: ›to je cena na ktorej nezarobia ani korunu... a to je v pripade telekomu velmi znepokojive...

Ale zarobia. Ked sa zakaznik bude stazovat ze mu to vecer vypadava a to moze mat aj gigabitovu linku od teba, tak mu ponuknu "lepsi internet". Problem pritom moze byt aj umyselne znehodnotenie sluzby v urcitej lokalite. Potom za zakaznikom poslu agenta, ktory bude mat hned predajny argument. Databazu zakaznikov ich sluzby predsa budu mat a na telku su ludia citlivejsi ako na internet.
Okrem toho je problem u tychto sluzieb zagarantovat funkcnost. Hlavne na wifi to bude problem. Staci mat doma zajebakovaneho pubertaka ktory si vecer pusti torrent a na TV uz neostane pasmo.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 06:59 #112349
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

bakula wrote: ›
kotol wrote: ›to je cena na ktorej nezarobia ani korunu... a to je v pripade telekomu velmi znepokojive...

Ale zarobia. Ked sa zakaznik bude stazovat ze mu to vecer vypadava a to moze mat aj gigabitovu linku od teba, tak mu ponuknu "lepsi internet". Problem pritom moze byt aj umyselne znehodnotenie sluzby v urcitej lokalite. Potom za zakaznikom poslu agenta, ktory bude mat hned predajny argument. Databazu zakaznikov ich sluzby predsa budu mat a na telku su ludia citlivejsi ako na internet.
Okrem toho je problem u tychto sluzieb zagarantovat funkcnost. Hlavne na wifi to bude problem. Staci mat doma zajebakovaneho pubertaka ktory si vecer pusti torrent a na TV uz neostane pasmo.
presne s tymto sa strevame aj mi ked maju tie filmove boxy k tv a cuduju sa ze niekedy im to seka a pozeram ze v tej chvili vytazena linka, tak u zopar ludi ktory to nahlasili som to vyriesil tak ze boxu som dal staticku ip a ked synacik si pusti torrenty od hocikadial taha mu ich len 30% zvysok ma box... ine riesenie ma nenapadlo... uz http synackovi nerezem aby nahodou ked si pusti speedtest tatkovi neplakal ze to ma slabu rychlost aj ked tatko si je vedomi ako to bolo unho prerobene a niekto to pochopi a niekto som sa uz aj stretol nie to nerobte syn by mi tu vyplakaval ja radsej ked on taha to nebudem pozerat pustim si normal tv .. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 10:43 #112351
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

samozrejme.. ruka v ruke ide vystavba optickych sieti na dedinach... wifinkari pojdu zachvilku do kytek...

telekom komplet s magiom go zahlti APcka , nepojde ani net ani telka a potom uz len staci zaklopat ponuknut super duper Magio fiber a zakaznik je tata...

za par rokov maju zasa monopol a potom konecne moze net stat 40Eur a telka 30Eur a konecne zacnu zarabat ako na zapade...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 11:17 #112353
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

kotol wrote: ›samozrejme.. ruka v ruke ide vystavba optickych sieti na dedinach... wifinkari pojdu zachvilku do kytek...

telekom komplet s magiom go zahlti APcka , nepojde ani net ani telka a potom uz len staci zaklopat ponuknut super duper Magio fiber a zakaznik je tata...

za par rokov maju zasa monopol a potom konecne moze net stat 40Eur a telka 30Eur a konecne zacnu zarabat ako na zapade...


Tak tak...konečne niekto povedal pravdu Smile Akonahle menši ISP skončia...ceny internetu pojdu rapidne hore nakolko nebude konkurencie..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 11:31 #112354
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

http://www.zive.sk/clanok/123001/teleko ... ign=fbzive

slusna nadielka stanic..... len by ma zaujimalo ci to znesie FUPko na DSLke Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 10.02.2017 - 14:07 #112356
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Tak je to SD, takze bitrate bude niekde okolo 2-2,5Mbit/s. Takze pri pozerani 6h denne to zozerie tak 200GB.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 11.02.2017 - 16:36 #112357
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

nase OTT od ITselfu zere 10Mbit pri HD a v HD su skoro vsetky bezne stanice pomaly

takze je to len otazka casu kedy zacnu zvysovat bitrate...

keby dali hned 10Mbit zaviedli by vsetci ihned na OTT sluzby FUP

ich taktika je aby to slapalo co najviac zakaznikom... potom uz len staci zvysovat bitrate a zacnu sa diat veci...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 12.02.2017 - 13:37 #112359
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ceny 30-50 EUR maju uz teraz, lebo balicky. Jehovisti uz nikomu nepovedia, ze vacsi archiv stoji 4€/mesiac a to je aj tak menej stanic/SD ako mame my.

Ja tomu nedavam velky uspech. Ak niekto chcel TV od telekomu, dali mu DSL, ak sa nedalo, dali mu sat. Cize ak ma niekto net nie od Telekomu, tak ma na to dovod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 12.02.2017 - 19:42 #112360
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Cele je to dlhodobym planom. Slovensko a Cesko su unikaty co sa tyka lokalnych poskytovatelov a kedze so Slovenskom maju velke firmy velke plany koncentruje sa tu aj vzhladom na polohu vsetko mozne a investuje sa vo velkom. Taktiez sa hovori o vytvoreni centra EU - oblast vytvorena: Vieden-Brno-Bratislava-Gyor...

Ovladnutie internetu je aj planom EU a taktiez Ficko sa o to pokusal avsak v cenzure mu stali mali a im by tiez musel posielat nariadenia na postup cenzury a kontroly internetu..tak zistili ze toto cesta nie je... V dlhodoom horizonte to ide plnit Telekom, ten je nadnarodne dotovany aj co sa TV aj co sa internetu tyka. A presne ako ste pisali teraz budu ceny pod cenu...a ked sa zrusia mali pojde to hore... Ved viete si predstavit aby dali lokalnym zarobit take peniaze ze 30-40eur/mesiac /klient --to by zle rozchadzali....

Vidim to v mojom okoli...ludia zaicnaju prechadzat na Telekom, jedni kvoli Digsportu - tych je asi najviac a potom viaceri kvoli kombinovanym balickom atd....

Vlada je skorumpovana, riadia ju zapadne mocnosti a ak sa tam nedostane skutocne narodna strana tak aj funkcnost protimonopolneho uradu je zbytocna...

https://www.youtube.com/watch?v=jHyNBsmpWXY
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 13.02.2017 - 08:24 #112362
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Vies dat nejaky zdroj na ten supercelok Vieden-Brno-Bratislava-Gyor?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Magio GO  PostPosted: 13.02.2017 - 11:40 #112363
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ked som na to pozrel lepsie, tak cena je skutocne silno dumpingova. (Az sa mi natiska myslienka, ze niektore kanaly nakupuje telekom za pausal).

Holt, prichadzaju nam casy ako kedysi (pred rokom 2001), ked sa dalo zit aj z predaja elektroniky, potom prisli hypermarkety, elektrodomy, eshopy, katalogy, a zrazu sa tovar vo velkoobchode uz nedal kupit za nizsie ceny, za ake ho velki hraci predavali. Tusim, ze toto prichadza aj do oblasti internetu, ale najma poskytovania TV, ako nevyhnutnej zlozky. Uplne zle je, ze aj ten maly blok nakupcov kanalov sa deli na itselfakov, dsi-datakov a xy samostatnych celkov a niekto, kto rata pripojky na 100-tisice sa len smeje Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)