Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:30


optika dbm TX/RX

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: optika dbm TX/RX  PostPosted: 27.11.2016 - 17:33 #112034
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute moze byt toto problem na optike?

TX -5.821 dBm
RX -6.882 dBm

ked meriam upload ide mi gigabit ale download okolo 450mbit. je 1dBM na optike velky utlm? obe vlakna idu rovnakou cestou predpokladam ze by hodnoty mali byt tie iste alebo to zavisi aj od toho aky modul je na opacnej strane?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: optika dbm TX/RX  PostPosted: 28.11.2016 - 23:47 #112044
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ak používaš simplexný transciever je to normálne, 1310 nm má menší útlm ako 1650. Napríklad aj kvôli vlhkosti ktorú na seba viaže sklo na molekulárnej úrovni. Tvoje útlmy sú úplne ok.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: optika dbm TX/RX  PostPosted: 30.11.2016 - 15:58 #112057
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ne..1dB je zanedbatelny, nemas problem ze merias cez gigabit kde mas aj trafic a tym padom vidis iba volnu kapacitu linky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: optika dbm TX/RX  PostPosted: 30.11.2016 - 18:47 #112060
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: ›Napríklad aj kvôli vlhkosti ktorú na seba viaže sklo na molekulárnej úrovni. Tvoje útlmy sú úplne ok.

Toto musim ukazat mojej manzelke ze ta slivovica v tej sklennej flasi ubuda preto ze to na seba viaze sklo na molekularnej urovni. Akurat ten utlm mam potom ja Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: optika dbm TX/RX  PostPosted: 05.12.2016 - 23:13 #112067
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
bakula wrote: ›
gyro wrote: ›Napríklad aj kvôli vlhkosti ktorú na seba viaže sklo na molekulárnej úrovni. Tvoje útlmy sú úplne ok.

Toto musim ukazat mojej manzelke ze ta slivovica v tej sklennej flasi ubuda preto ze to na seba viaze sklo na molekularnej urovni. Akurat ten utlm mam potom ja Very Happy

Optické vlákno sa vyrába z tzv preformy v čo najsuchších podmienkach. Okamžite po vytiahnutí vlákna sa naň nanáša primárna ochrana (ten lak čo dávaš dole melerkami) aby sa eliminovalo množstvo vlhkosti vo vlákne. Teraz som si pozrel graf, tak je to o niečo nižšie ako 1650 nm, hovorí sa tomu Water Peak a vyrábajú sa tzv Low Water Peak káble ktoré týmto neduhom netrpia. Ak používaš DWDM tak je to celkom dôležitý parameter nakoľko jedna farba ti môže na pár kilometroch úplne zaniknúť.
Manželke povedz nech sa nemontuje do chlapských vecí Smile

http://www.fs.com/blog/wp-content/uploa ... r-Peak.jpg
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)