Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:42


mk out of memory watchdog reboot

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: mk out of memory watchdog reboot  PostPosted: 06.11.2016 - 10:38 #111876
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, pravidelne sa mi restartuje zopar klientskych MK ktore su nasadene ako router/firewall/nat/dhcp/dns/snmp s jednoduchymi filtrami pre bruteforce ssh, telnet, ftp a winox... v autosupot.rif je hlaska out of memory rebooted by watchdog...

ROS 6.37 ma po reboote z 32MB volnych 8MB co je bieda. Neppotrebne baliky su zakazane. Nechce sa mi downgradnut na 5.26 tam viem ze po reboote je 15MB volnych ale asi sa tomu nevyhnem, nema s tym niekto skusenosti?

tiez neviem ako zistit co tak vytazuje ramku kedze /tools/profile ukazuje len CPU... vypol som aj DNS caching, webproxy nebol ani zapnuty, skusal som vyhodit vsetky filtre firewalu ale stale to robi...

co moze zrat ramku mikrotiku? snmp? pocet spojeni? mangle?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: mk out of memory watchdog reboot  PostPosted: 06.11.2016 - 11:31 #111879
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
ja by som to skusil tak ze postupne bysom zapinal casti konfiguracie a tym sa mozno bude dat prist na to co to sposobuje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mk out of memory watchdog reboot  PostPosted: 07.11.2016 - 19:27 #111885
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no vypol som snmp, dns cache a rebootuje sa dalej... nie je to tak casto ale 2x denne... ostali mi mangle co si nahodil ispadmin, dhcp ci nat zrusit nemozem jedine este firewall filtre... nic viac tam nebezi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: mk out of memory watchdog reboot  PostPosted: 08.11.2016 - 07:43 #111887
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

teraz som si spomenul, ze kedysi davno, kled som na brane este mal QT a mangle so stovkami pravidiel, tak sa mi tiez takto plnila pamat a pomohlo, ked som v skripte kazdych x minut zakazal/povolil jedno pravidlo vo FW/filter (je jedno ktore, ono sa zrejme po takejto cinnosti aj tak nacitava cely FW)
pisal som vtedy aj do mikrotiku ale nikto nic neriesil, len ma zdrbali, ze treba pouzivat pcq...
na klientoch sa nam ale zatial nic take nestalo...
preco isp admin lozi na klientov?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mk out of memory watchdog reboot  PostPosted: 09.11.2016 - 22:01 #111901
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
odpojil som ispadmina na tieto routre a zatial drzia ale volna pamat je na jednom z nich na hranici okolo 4,4MB a nevycistila sa ani po enable/disable firewal filter pravidiel... asi na ne nahodim 5.26 co som pozeral tak niektore routre s 5.26 maju uptime cez 400dni Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)