Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:41


alcoma vs siklu vs airfiber

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
tulo
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 04.01.2017 - 16:29 #112171
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

midnight_man wrote: ›AF je krám, tak ako aj AF11X....jedine cost effective je AF5X.....

Tak isto cele ubnt.... firmware vychadza za ostrej prevadzky...ved to je na hlavu aby niekto niečo vymyslel a potom si spravil z ludi betatesterov. Co sme prestavali 2-3 AP na cambium, nechcem ubnt ani vidiet. Je to troška drahsie, priznavam..avšak nemusim riesit ducharinu na sieti, nevysvetlitelne rušenia. A ked si pozrete zariadenia cambium, ich web...vsetko sa napadne podoba UBNT Very Happy

Dlho som rozmyslal ci ideme do ubnt AC..vyzera to pekne, ceny zaujimave.....ale zas budeme riesit to čo pri M5tkach? 3 roky to budu ladit a potom znova vyjde niečo nove?



tak si mi od srdca napisal ani nevies ako. Som si spomenul na to ročné trapenie s ich kamerami, s....veným káblom, ktorý ma este teraz stojí prachy a a co ja viem co este ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 04.01.2017 - 17:24 #112172
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

To je dnes taky USA-style, najprv je myslienka, super reklama, potom zacnu dodavat a ludia im robia beta testerov:D Uz zarabaju a este nemaju ani hotovy produkt, ale reklama je dost silna. Cisla, hustocisla, plagaty, krasne obrazky, videa a realita je ze produkt ma pekny design ale slubovana funkcnost je teoria. Nevravim ze nerobia progress, ale predavaju nedokoncene zariadenia tym padom podla mna cena nezodpoveda stavu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 04.01.2017 - 20:00 #112173
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Ja si myslím, že keby neprišlo ubnt s ich produktami, tak ešte možno dodnes by sme rádia skladali do scame krabíc a stalo by to 3x toľko.. Samozrejme nízka cena ma aj svoje negatíva v podobe väčšieho rušenia. Co sa týka betatestu, tak nikoho necítia robiť im testera. Kľudne môžeš používať stable verzie. Nevravím, ze im všetko funguje 100% ale vrámci cenovej kategórie asi nie je nič s lepším pomerom cena / výkon.
Možno som len z tých šťastnejších, ktorým to všetko funguje dobre.. Ktovie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 04.01.2017 - 23:10 #112174
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Ja si myslím, že keby neprišlo ubnt s ich produktami, tak ešte možno dodnes by sme rádia skladali do scame krabíc a stalo by to 3x toľko.. Samozrejme nízka cena ma aj svoje negatíva v podobe väčšieho rušenia. Co sa týka betatestu, tak nikoho necítia robiť im testera. Kľudne môžeš používať stable verzie. Nevravím, ze im všetko funguje 100% ale vrámci cenovej kategórie asi nie je nič s lepším pomerom cena / výkon.
Možno som len z tých šťastnejších, ktorým to všetko funguje dobre.. Ktovie Smile


V principe mas s tym lowcostom pravdu, a asi aj s tymi scame krabicami ale je tu ale. Firma ubnt ti deklaruje nieco ako "revolucne" a potom zistis ze to nefunguje. Mna firma ubnt stala dobre cez 5000€ len na ich fajnom kabli, ktory po roku praskal a vytapal zariadenia. Nikto sa so mnou nebavil o nejakej nahrade skody ani nic, az som im pekne po slovensky napisal rovno do usa aka su vyj....na a sku....na firma a ze predavaju faking šit. Za 6 tyzdnov prislo 3km kabla. To mala byt akoze nahrada.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 04.01.2017 - 23:59 #112175
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Stable???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Prva M5tka vysla ..opravte ma dobry FW bol 5.3.5? bolo aj 5.3.1 asi a tak...

odvtedy vyslo kolko? 20 releasov? to je stable?? kolko je odvtedy 8 rokov? Dnes som rebootoval 2 ubnt ktore si rozmysleli ze prestanu prepustat ping...vsetko za nimi neodpovedalo na ping. Tento bug sa taha uz vyse roka..

ked si odmyslim tie 2 bezpecnostne diery ktore ubnt prekonalo...(všetko chyba v PHP) - teda rychla praca, zabudlo sa na niektore veci.

afera so zelenym kablom ktory ani nestihol byt vyrobený a uz sa predaval (ako vsetko)....tie kable strašia dodnes...

nefunkcne drahe GPS rockety ktore slubovali nemozne

"Ti" rockety ktore nedokazu udrzat lanku, odchadzaju im chainy... atd...

10% chybovost vo vyrobe pri NSM5...a to mi potvrdi kazdy ktorych ich roky kupoval..proste 10% vzdy skapalo...flashka, chainy..bla bla bla.

nanobridge ktory pri plnom TX svietil ako fester v adamsovcoch.

To su vsetko veci nedotiahnuteho vyvoja...proste marketing predbieha realitu, tie veci nie su otestovane..obcas im to vyjde, obcas nie.

Samozrejme keby nie UBNT tak dnes montujeme boh vie čo...a isto by sme neponukali 10mbps na bezdrate. Ale za tie roky ma prestalo bavit neustale hladat duchov, riesit a sledovat fora co kde aky release ma aky bug.
Vsak ked si nieco kupim, ma to ist.... Cambium slubuje stable verzie, ziadne experimenty, kazdy ich HW a release ktory vyjde ma byt OK...
Zatial testujem...uvidime. Nakoniec to mozno bude este horsie Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 09:53 #112176
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Aj preto nenakupujem veci este za horuca Smile
Napr s ACckom som zacal len minuly rok a doteraz mam iba jedno testovacie APcko. Ked to nebude robit haluze, tak postupne pomenim aj ostatne, pretoze to ide zatial velmi dobre.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 11:38 #112178
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›Aj preto nenakupujem veci este za horuca Smile
Napr s ACckom som zacal len minuly rok a doteraz mam iba jedno testovacie APcko. Ked to nebude robit haluze, tak postupne pomenim aj ostatne, pretoze to ide zatial velmi dobre.


Ja som o AC este nazavadil, tak mam par blbych otazok. Ako to migrujes? Na AC AP sa pripoji aj Loco M5? Co davas na klientov?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 11:46 #112179
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

v6 klient sa pripojí na v8 AP. Takže klientov najprv treba updatnut na v6 a potom môžeš nahodiť AC ap v8. Ako AC klient je aktuálne cenovo najdostupnejší LiteBeam AC.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 13:32 #112180
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›v6 klient sa pripojí na v8 AP. Takže klientov najprv treba updatnut na v6 a potom môžeš nahodiť AC ap v8. Ako AC klient je aktuálne cenovo najdostupnejší LiteBeam AC.


Myslis ten fungl novy soft pre M5, 6.x?
Ako sa potom sprava AP v "mixed" mode s non-AC a AC klientami? Kolko ti da AC s 20MHz kanalom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 13:53 #112181
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

U zakaznika to chodi cca 70Mbit/s.
Mkovi klienti chodia cca 40Mbit/s
latencie su okolo 1ms

ako vravim, mne to zatial chodi velmi dobre.. Na jar mozno ponahadzujem Prismy a troska odlahcim pasmo..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 14:22 #112182
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

AP mas Rocket AC lite?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 14:52 #112183
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

nie, Prism
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 15:32 #112184
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›nie, Prism


A potrebujem prism? Predpokladam, ze s tym pokryvas obec. To je tam tolko rusenia, ci to ma aj nejaky iny vyznam?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 17:34 #112185
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Je tu už celkom dosť rušenia, je to cca 8km vzdušne od okresného mesta. Prismy dávam aj kvôli efektívnejšiemu využívaniu pásma, aby som zbytočne nerušil okrem iných aj sam seba
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: alcoma vs siklu vs airfiber  PostPosted: 05.01.2017 - 20:46 #112186
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

JOFO wrote: ›Je tu už celkom dosť rušenia, je to cca 8km vzdušne od okresného mesta. Prismy dávam aj kvôli efektívnejšiemu využívaniu pásma, aby som zbytočne nerušil okrem iných aj sam seba
ak ti chodia M5tky 40mbps na ap vs. klient tak to nemas ziadne rusenie Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)