Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:47


kabel 150m hotovy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tulo
Post subject: kabel 150m hotovy  PostPosted: 06.07.2016 - 22:26 #111350
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Neviete i poradit niekoho kto by mi urobil hotovy kabel 150m staci dvojvlakno s konektormi a 150 metrov nejakej chranicky do zeme?

Mal som ponuku z alternetiva, ale dnes som sa snazil objednat na dva maily z ktorých sa mi to vratilo ze maju dotycne slecny dovolenku a na druhych dvoch kde som to mal preposlat nenastala doteraz ziadna reakcia.

Potrebujem prepojit dve miesta v jednom areali a na buduci tyzden idu zahrabat vykop a toto si spomenuli na poslednu chvilu.

taketo nieco potrebujem vyrobit:

http://www.alternetivo.cz/predkonektoro ... 22006.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: kabel 150m hotovy  PostPosted: 07.07.2016 - 01:09 #111356
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
http://www.ofacom.sk/

ale tiež dodacia doba 1-2 týždne ,
zahrab tam chráničku a kábel zatiahneš keď bude,
150m "zafúkneš" aj s vysávačom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: kabel 150m hotovy  PostPosted: 07.07.2016 - 02:00 #111357
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

este som nevidel pokladat chranicku aj s konektorovanym kablom, konektor a spol su prilis citlive na to aby sa zucastnovali pri zemnych pracach. poloz si tam HDPE chranicku a kabel dorobis potom...

na taky osamoteny prepoj medzi budovami daj bud HDPE 40mm, alebo mozes pouzit napriklad 25mm vodarensku HDPE, ciernu s modrym pruzkom. na optiku sa sice taky priemer nezvykne pouzivat, ale na tento pripad mi pride tak akurat - do tensich optickych 12mm a 14mm nezastrcis hocijaky kabel a uz vobec nie keby sa chranicka zdeformovala, a opticka 40mm je zas na jeden kabel zbytocne hruba a tazsie sa s nou manipuluje (ohyby, prestupy do budov, pokladka, atd). v obchode s vodoinstalacnym materialom je HDPE 25mm hrubostenna bezne k zohnaniu za zhruba pol eura za meter.

chranicku poloz co najrovnejsie, a zaved az dnu do budovy, podla moznosti tak aby z nej kabel mohol pokracovat v interieri rovno bez ohybu (napr. po stene). prestup do budovy dobre utesni.

vhodny kabel sa do takej chranicky jednoducho zastrci, alebo sa da napr. vysacavom zatiahnut spagat a za nim potiahnut kabel. kabel sa potom na oboch koncoch ukonci v konektorovanej optickej zasuvke/vani/atd, idealne pevne namontovanej na s stene. tam sa potom pripajaju zariadenia patchcordami. takto spravene to potom vydrzi roky, a v pripade potreby sa da dobre servisovat ci upgradovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: kabel 150m hotovy  PostPosted: 07.07.2016 - 10:47 #111360
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

zahada sa vyriesila Laughing bol v cechach sviatok, chranicku nemaju aj tak takze zakopem hdpe vodovodnu ruru nad tou som aj uvazoval.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)