Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:59


BIELE MIESTA - pripomienkovanie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Author Message
gyro
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 20.04.2016 - 10:34 #111014
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
rado3105 wrote: ›to ze nas bude kazdym rokom menej tu uz mnohi dookola omielaju 10 rokov:)

Slovaci maju silny koren a to oni vedia. Internet tu je vyrazne pod cenou oproti EU a oni su na nom stratovi...a polozit lokalnych sa im nedari.
Nehovoriac o tom, ze dobre vedia ze buducnost je bezdrot a ze voci lokalnym sance nemaju...nehovoriac o tom, ze priepustnost a stabilita bezdrotu pokracujucim rokmi rapidne narasta....


Buducnost je bezdrot? Very Happy Very Happy Very Happy Áno ale len mobilný, nie pevný bezdrót. To je riadna vtákovina čo si napísal Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 20.04.2016 - 10:59 #111016
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Presiel som si to a chce sa mi zvracat. Buzeracia jednych a tolerovanie inych.

30 mega pocas celeho dna - co to je za udaj? Ta definicia v metodickom liste je uzasna Very Happy
Ako to chcu riesit na LTE? 10 klientov na sektor?
Ako pretlacia 30 mega ku klientovi cez DSL a stare kable? Smile

Co to je elektricky naklon anteny?
Ako su definovane kriteria pre backhaul siet v navaznosti na udaj 30 mega na klienta? Pise sa tam "Posúdenie kapacitných požiadaviek na backhaul vzhľadom na existujúce a plánované pokrytie" To akoze pre 30 klientov v dedine potrebujem 1G uplink, alebo bude stacit 360 mega? Smile

Aj toto vsetko im fakt date?
- "Náklady na financovanie vrátane čerpania úverov, splátok, úrokov"
- "Organizácia štruktúry tímov vrátane hlavných členov tímu, ktorý budú riadiť zavádzanie"
- "Zmluvy s oblastnými predajcami a poskytovateľmi"

Otazky a uvahy na zaver:
Ako riesite vektorovu mapu pokrytia? Paint ci corel? Smile Podla metodickeho listu mapa pokrytia ma totizto potvrdzovat pokrytie v % uvedene v tabulke Smile

Ake pravne nasledky bude mat nahlasena uplne vymyslena "super" infrastruktura?

Podla mna, koho budu chciet odfajcit, tak ho odfajcia. Tolko nejasnosti a nastraznych min pokope je tam, ze nieco si urcite najdu.

Ja viem, som pesimista...

EDIT:
Elektricky naklon som si uz samostatne nastudoval Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 20.04.2016 - 14:54 #111017
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

deelite wrote: ›Presiel som si to a chce sa mi zvracat. Buzeracia jednych a tolerovanie inych.

30 mega pocas celeho dna - co to je za udaj? Ta definicia v metodickom liste je uzasna Very Happy
Ako to chcu riesit na LTE? 10 klientov na sektor?
Ako pretlacia 30 mega ku klientovi cez DSL a stare kable? Smile

Co to je elektricky naklon anteny?
Ako su definovane kriteria pre backhaul siet v navaznosti na udaj 30 mega na klienta? Pise sa tam "Posúdenie kapacitných požiadaviek na backhaul vzhľadom na existujúce a plánované pokrytie" To akoze pre 30 klientov v dedine potrebujem 1G uplink, alebo bude stacit 360 mega? Smile

Aj toto vsetko im fakt date?
- "Náklady na financovanie vrátane čerpania úverov, splátok, úrokov"
- "Organizácia štruktúry tímov vrátane hlavných členov tímu, ktorý budú riadiť zavádzanie"
- "Zmluvy s oblastnými predajcami a poskytovateľmi"

Otazky a uvahy na zaver:
Ako riesite vektorovu mapu pokrytia? Paint ci corel? Smile Podla metodickeho listu mapa pokrytia ma totizto potvrdzovat pokrytie v % uvedene v tabulke Smile

Ake pravne nasledky bude mat nahlasena uplne vymyslena "super" infrastruktura?

Podla mna, koho budu chciet odfajcit, tak ho odfajcia. Tolko nejasnosti a nastraznych min pokope je tam, ze nieco si urcite najdu.

Ja viem, som pesimista...

EDIT:
Elektricky naklon som si uz samostatne nastudoval Smile


Jasne aj im nakreslim ako sa kde dostat ... Niektore otazky su dost proti srsti ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 20.04.2016 - 16:31 #111018
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Je to investicia z EU. Takze pokial ste to pripomienkovali a napriek tomu to prejde, tak to mozte napadnut na pode EU. Ze to nebude zaplatene a nebude vyvar sa boja aj agentury ktore to cele pripravuju. Pokial ste nepripomienkovali, tak sa nestazujte. Radsej podakujte Pixall-ovi za to ze vas na to upozornil. Nabuduce uz budem pozerat aj stranku uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou ci tam nahodou neprebehne nejaky tender na internet pre obce Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 20.04.2016 - 18:53 #111019
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Ano presne tak pri ich infiltracii do miest inych poskytovatelov sa to da napadnut hromadne na EU dvore a budu to musiet zaplatit a zodpovedni budu mat problem...

Aktualne je situacia v SR taka, ze uz nie je koho vyberat za bieleho kona, za politika, na schvalovanie podvodnych veci....ludske zdroje krys sa uz pomaly vycerpavaju....a bude to este zaujimave tieto 4 roky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 21.04.2016 - 08:17 #111021
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

bakula wrote: ›Je to investicia z EU. Takze pokial ste to pripomienkovali a napriek tomu to prejde, tak to mozte napadnut na pode EU. Ze to nebude zaplatene a nebude vyvar sa boja aj agentury ktore to cele pripravuju. Pokial ste nepripomienkovali, tak sa nestazujte. Radsej podakujte Pixall-ovi za to ze vas na to upozornil. Nabuduce uz budem pozerat aj stranku uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou ci tam nahodou neprebehne nejaky tender na internet pre obce Smile


Sa mi normalne paci, ako niektori ludia stale veria v moralnu bezuhonnost EU. Az mi vypadla slza z oka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 21.04.2016 - 09:16 #111022
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

deelite wrote: ›
Sa mi normalne paci, ako niektori ludia stale veria v moralnu bezuhonnost EU. Az mi vypadla slza z oka Smile

No o moralnej bezuhonnosti tu nebola rec. Fakt ale je, ze EU spravi vsetko pre to aby tie peniaze vyplatit nemusela a toto je jedine z coho maju prizivnici na eurofondoch strach. Tak ako som napisal zle pripravene podklady = nevyplatene peniaze.
Teraz to este zahrali do autu a podklady zverejnili na stranke o ktorej dokopy nikto nevie. Ked vedeli cerpat info o bielych mietsach z TU tak urcite poznaju aj zoznam podnikov. Seriozne by bolo oslovit vsetkych (apson mailom) aby nevznikol ziadny stret zaujmov. Oni si nedali ani tu namahu aby poslali mailom info ze pripomienkovat biele miesta mozte na stranke xy. Toto je tiez jedna z veci ktora nesvedci o dobrej priprave.
Ked to tu nahodou citaju tak zoznam podnikov je tu Smile
http://www.teleoff.gov.sk/sk/OTR/viewpublic.php
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 21.04.2016 - 12:25 #111023
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

sposob zverejnenia verejnej konzultacie indikuje, ze mala byt asi taka verejna, ako su verejne aj mnohe verejne obstaravania...

pri tom ze NASES na mapovanie bielych miest minul 6cifernu sumu len v minulom roku, by zaslanie ~1000 doporucenych zasielok providerom s cenou cca 1,5 EUR na zasielku skutocne bolo len kvapkou v mori. ale to by sa o tom realne vsetci dozvedeli.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 21.04.2016 - 23:05 #111024
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

njn, LTE je NGA Very Happy a wifi už nie.... Veď ale ja tu to vravím od začiatku, je to šité na mieru. Tak ako všetky vacsie tendre a pod... nič nové. Je tam tolko možnosti ako nas povyhadzovat....

Radšej keby zverejnili podmienky samotneho uživania infraštruktúry... Však maju byt ferove Smile a teda ak sa neoplatia nám, neoplatia sa nikomu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 22.04.2016 - 06:54 #111025
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Ak si spominate cca rok, mozno dva naspat tak tu bol dotaznik kde bol cenovy nastrel, typu aku cenu si predstavujete. Ak ma pamat neklame tak najnizia ciastka bola 200€ za 1km, a pokial teda si este pamatam matematiku tak spoj s vykonom 0dB je mesacne za dajme tomu 60€, pri cene radia cca 5000€ je ich predstava maximalne nerealna. Ako beriem to ze je to na vlakne, ale net bude stale za 10-20€ a v bielom mieste bude stale pad desiatok zakaznikov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 09.06.2016 - 18:29 #111214
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

http://www.zive.sk/clanok/115432/operat ... -podmienky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 09.06.2016 - 22:08 #111216
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ako vzdy kopec administrativnych dristov....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 10.06.2016 - 10:49 #111220
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

zoznam bielych miest mal byt publikovany pred viac ako 2 tyzdami (vid tento dokument http://www.informatizacia.sk/ext_dok-me ... 016/22932c strana 4), neze priznajte, kto ho uz dokazal najst?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Medo77
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 10.06.2016 - 12:23 #111221
Basic


Joined: Mar 02, 2016
Posts: 11

Preklep ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: BIELE MIESTA - pripomienkovanie  PostPosted: 10.06.2016 - 21:13 #111227
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Treba to cele zrusit....je to zasah do hospodarskej sutaze. V dedinach so 100 obyvatelmi je davno vysokorychlostny internet. Rychlejsi ako dnes dava ministerstvo niektorym zakladnym školam. Tak nech radsej cusia o tom ci tam niekto bude tahat optiku alebo nie. Keby chceli pomoct uz davno by bola 3.5ka okresne a vysmiati by sme poskytovali 20mbps aj v obciach so 100 obyvatelmi.

Tam sú záujmy iné...však si pozrite novu sutaz na 3,5ku...ved je to cele jeden velky cirkus na ktorý sa mi skladáme a profituje z neho mala skupinka vyvolených. Vsak niektori velmi dobre vedia aky cirkus bol na urade pre tu blbu 3.7mu .... a hla...

Ludia z uradu ruky preč, však oni to tí poskytovatelia použivaju.... skoro 20.000 klientov ma 3.5ku, rastie to....super!!! Zabudli dodat ze je to 99% podnikatelskych subjektov, a vsetko v mestách....skoda sa rozculovat.

Nakoniec...dnes nie je ešte vrchol dopytu po optike. Ludia nemaju peniaze, chcu lacny internet za 8€, zriadovaky nezaplatia. Časom si túto problematiku trh vyrieši sám aj bez EU.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)