Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 13:20


67mil EUR na pripojenie pre skoly

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
pixall
Post subject: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 08.12.2015 - 19:25 #110132
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Mozno ste si vsimli, ze v niektorych lokalitach sa tohto roku stavali opticke pripojky do skol v ramci projektu "Digitalne ucivo do skol", aby sa stihli nejak minut zvysne peniaze z OPISu.. Uz su vykopy zahrabane, tak mozeme bilancovat. Podarilo sa pripojit viacere skoly ktore uz opticke pripojenie mali, podarilo sa na to minut zo statneho rozpoctu zhruba 3nasobok skutocnych nakladov a dve tretiny z tych desiatok miilonov rozpustit kdesi v hierarchii subdodavatelov... Podarilo sa aj viacmenej potichu poprikladat chranicky pre kdekoho (na niektorych usekoch je 1 chranicka oficialne pre skolu a az 8 dalsich pripolozenych!!)... kto si vedel vybavit tak si vybavil, niektori sa pripokladali zadarmo ako drzhubne, niektori za peniaze (ktore isli ktoviekam, ked bol projekt takto drahy)...

Ak by takto staval ktorykolvek podnikatel, uz by bol davno v bankrote. Statny rozpocet je ale bezodna nadoba - Ministerstvo skolstva ma chut pokracovat v tomto minani dalej, a uz vypisalo tender na vyse 67 milionov EUR na pripojenie dalsich skol v buducom roku. Celkovo sa ma podla predbeznej studie dokopat optika do asi 500 skol.

Mnohe zo skol vsak uz medzitym maju pripojky zriadene aj od lokalnych poskytovatelov, mnohe uplne zadarmo, mnohe po optike - a teda sa len zas maju bez realnej potreby vyliat z rozpoctu desiatky milionov.

Tak sme sa (poniektori) rozhodli pomoct Ministerstvu a pripravit mu udaje a podklady o tom, ktore skoly uz maju pripojky uspokojivo vyriesene, a kde uz nie je potrebne minat nase dane na x-nasobne predrazene vykopy a vytvarat tak priestor pre kdejake kamaratksefty.

Ak mate pripojenu na svoju siet nejaku skolu, noze ju zapiste do tohto dotaznika http://goo.gl/forms/IoYBC7y8bI a pomozte zmapovat existujuci stav a urcit skoly, ktore uz pripojky maju spravene, a kde uz nas drahy (cim dalej tym drahsi) stat nemusi minat nase dane... Udaje z dotaznika budu pouzite v agregovanej podobe, a budu primerane anynymizovane.

Vdaka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 09.12.2015 - 12:52 #110136
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

mal som moznost nedavno navstivit zakladnu skolu v dedinke, v kazdej triede velka tabula, projektor...sama riaditelka mi hovori ze nechape na co to tam je...deti su zavisle na pocitacoch, tv...a este takto nanucuju do kazdej triedy taketo nezmyselnosti..sama bola proti tomu..ale ako povedala, skoly si to museli dat....samozrejme slo to z ministerstva, zaujimalo by ma kolko to mohlo stat a ci to je aj na inych skolach v ramci SR...ale tipujem ze to bolo pekne mastne....
Uvazoval som nad tym ze ked nam tu pride Orwellovska doba tak budeme pocuvat v tychto triedach a skolach prejavy vladnucej strany....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 09.12.2015 - 13:17 #110138
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

Nie len v skolach, ale aj v skolkach je to podobne. V zapadlej dedinke, dve triedy v skolke a dva projektory s dotykovymi tabulami, tri pocitace, superdrahe tlaciarne z nejakeho predrazeneho grantu, do ktorych si skolka nemoze dovolit kupit ani nahradny toner. Ale na vymalovanie a udrzbu budovy darmo zhanaju peniaze.
Nech mi nikto nehovori, ze skolstvo je podfinancovany rezort - je len korupcne riadeny a penazi je v nom dost. Treba len vymenit ludi..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 09.12.2015 - 16:14 #110142
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

v skolstve ludi netreba menit, treba vymenit cely parlament, idealne zavriet do nejakych bani za tie lupy co urobili....

zaujimali by ma tie ceny za ktore boli tie projekty kupovane a ktora firmicka sa nabalila...ci to nahodou nebola tato: http://www.idemvolit.sk/173-kauza/nepor ... a-star-eu/

https://www.minedu.sk/do-skol-prichadza ... -nadielka/
http://www.skolskyportal.sk/clanky/skol ... vne-tabule
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 10.12.2015 - 00:57 #110145
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

Treba vymenit ludi, ktori toto riadia, a to nie su len v parlamente. Na ministerstvach sedia casto vacsi keketi.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 10.12.2015 - 06:58 #110146
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Prosim, zobudte sa, tu sa uz nic nezlepsi, skor naopak
Neviem ci niekto z vas je v dakej strane ale keby ste a striezlo sa pozriete na to aky ludia tam su tak ihned pochopite ze tak 10% mozno ani nie je tam preto ze veria v lepsi zajtrajsok pre vsetkych a chcu pre to nieco urobit.
Tito ludia ale nemaju sancu sa dostat do volitelnych pozicii nakolko je tam dalsich 90% tich co veria v lepsi zajtrajsok pre spravnych ludi.
Inak este ste si nevsimli ze kazda mladsia generacia su cim dalej tym vacsi hajzli? a co je tragicke ze este aj sprosty.

Co sa tyka skol tak to ide z EU, a v NR to riesi "nahodne" jedna firma so sidlom na kupeckej ul. (Mic*). Osobne si pamatam na to ako som chodil do skoly ja a ako sme sa ucili, ziadne el. tabule a pomerne tazke ucivo, no ako keby som to na vysokej nasiel a v zivote je to skvele. Pozrite sa na generacie co teraz dorastaju, v dobe pocitacov, nevedia poriadne ani zakladnu matematiku a nie to este premyslat, cest vinimkam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 10.12.2015 - 07:35 #110147
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

situacia sa meni:
https://www.bbsk.sk/Portals/0/BB/Nas_Kr ... 15_web.pdf

http://www.topky.sk/cl/1000863/1514123/ ... ete-volit#

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/zve ... ta-1002481


euro posli mi prosim ta odkaz na tu firmu v orsr do pm, dakujem... popripade ak mate nejake echa dopiste to na to www.idemvolit.sk alebo mi to poslite tu a to tam doplnim...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 11.12.2015 - 21:52 #110154
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

suhlasim s tym ze vacsina ludi ktori aj dnes idu do politiky je tych 90% veriacich v lepší zajtrajsok pre seba...

Tak to musi dojst do takeho extremu ze to cele spadne....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 26.02.2016 - 16:35 #110711
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chlapi zle mi je z toho... tolko spiny sa pred volbami vytahuje... ked pomyslim ze je to len zlomok z toho co za cely cas vlady stihli, zdviha sa mi zaludok...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 06.03.2016 - 21:06 #110773
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Vstupom Kotlebu do parlamentu sa meni orientacia politickych stran na megakorporacie a ich zvyhodnovanie je tam nas pozorovatel a taktiez navrhovatel zakonov. Ak by mal niekto zaujem tento problem riesit vo forme predlozeneho navrhu cestou LSNS napiste mi napr. do PM a poriesi sa to v blizkej dobe cestou poslancov NRSR za LSNS v parlamente...

Toto zlodejstvo moze byt zastavene a neverim, ze sa ho podari schvalit bez dostatocnej medializacie. Taktiez ak by ste sa niekto ako odbornik mal zaujem vyjadrit v tejto kauze kontaktujte ma. Podobne ak viete aj o inych navrhoch, ktore poskodzuju slovenskeho podnikatela resp. ISP budem rad ked ma upozornite na konkretnu zalezitost.

Dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 08.03.2016 - 12:05 #110802
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
rado vlada este nie je ani zostavena a ty tu uz basnis Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 09.03.2016 - 12:39 #110809
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

vlada nemusi byt zostavena, tak ci tak dlho nevydrzi....nehovoriac o manipulaci volieb a zahadnom utoku v zahadnej dobe kedy kotleba mal 12%...a po utoku 8%Smile a doteraz nie su vysledky okrskovych komisii...preco? LSNS mala ludi v 70% komisiach, cisla maju zapisane...cize staci ze sa zverejnia obce...ajhla...hlasy nesedia:) este to bude zaujiamve....

a trosku k nacizmu:
http://www.idemvolit.sk/451-kauza/kiska ... bcanov-sr/
http://www.idemvolit.sk/455-kauza/sns-v ... ky-j-tisu/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 14.03.2016 - 09:18 #110859
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ty si optimista rado...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 14.03.2016 - 12:53 #110860
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Skoda ze sa nedalo tipovat na zostavenie vlady, uz by som bol v baliku:)
SNS+MOST+SIET+SMER pluvanec do tvare vsetkym...a dokaz ze nejde o programy stran, nazory a postoje...ale o zostavenie vlady a fungovanie biznisu v pozadi...a nezacati trestnych stihani...

Tento rok to bude este zaujimave:) Sulik a Matovic su vytoceni, tak mohli trosku aj robit skutocne opoziciu a nedelit sa s lupicmi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 67mil EUR na pripojenie pre skoly  PostPosted: 14.03.2016 - 13:59 #110861
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
este stale si taky optimista? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)