Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 00:12


Viaceri provideri na streche

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chamurapi
Post subject: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 06.12.2015 - 17:48 #110113
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

Ahojte, rad by som vas poprosil o radu.
pred par rokmi som si do bytu dal zaviest wifi internet, antenu sme dali na strechu, kedze inde vyhlad na vysielac nebol. Poskytovatel si popri mojom pripojeni vybudoval aj vysielaci bod.
Na streche uz v tom case bol iny poskytovatel, ten mal vsak nevyhodne podmienky, tak som od neho pripojenie nechcel. Par rokov nebol nijaky problem, v tychto dnoch vsak ten prvy poskytovatel zacal
mat problem s pritomnostou mojho poskytovatela a ohana sa zmuvou s bytovym drzustvom, podla ktorej sa bytove druzsto zaviazalo, ze nikoho ineho na strechu nepusti.
Bytove druzstvo nahuckalo aj susedov proti mojmu poskytovatelovi a robia vsetko preto aby ho zo strechy dostali.
Moj poskytovatel tvrdi, ze ma zo zakona pravo zriadovat siet na cudzej nehnutelnosti a ze nevidi dovod na odchod.
Susedia najprv chceli anteny zhodit dole sami, potom si zistili, ze je trestne a teraz prisli s takym napadom, aby som ja vypol elektrinu pre anteny, kedze ta ide z mojho bytu.
To im poradila nejaka pravnicka tento figel, ze tym vlastne sa anten nedotknu, ale dosielia to ze nebudu vysielat.
Ja sa vas chcem spytat , ci aj taketo vypnutie elektriny nemoze byt povazovane za poskodzovanie cudzieho majetku a ci nemozem mat problemy a celit zalobe?
Ako postupovat, ked ja jediny nemam problem s tymto druhym poskytovatelom, s nim som nadmieru spokojny a chcem si pripojenie ponechat?
Dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 06.12.2015 - 19:14 #110115
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

V prvom rade by mal mat tvoj ISP zriadenu vlastnu pripojku v panelaku/bytovke. Takto by mal plnu kontrolu nad odberom elektriny a pravne by to bolo v poriadku a v podstate nepostihnutelne. Ak pouziva na napajanie tvoju elektricku pripojku, tak potom zasa zalezi, ci ma s tebou nejaku zmluvu, kde je toto osetrene, hoci toto sa da lahsie napadnut. Pokial si ale spokojny, tak by som to asi neriesil, kedze sa to nachadza na tvojom majetku (ak je byt tvoj). Prave pre toto je vhodne mat v panelakoch, kde mam na streche svoje APcka, zriadenu vlastnu pripojku. Nie nadarmo sa vravi: Spolky, diablove volky Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 06.12.2015 - 19:23 #110116
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

vdaka za info, aj ja rozmyslam nad tym ze sa s nim dohodnem nech si da svoj elektromer
ono sa sice pekne hovori ze neries, ale mat proti sebe nasratych vsetkych susedov je horsie ako mor Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 06.12.2015 - 20:02 #110117
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

1.) Susedom vysvetliť, že podla príslušných § zákona 351/2011 môže operátor vo verejnom záujem prevádzkovať vysielače na cudzích nehnuteľnostiach. (Tak to proste je). Ak do toho budú moc rýpať a naserú providera, ten má zákonné právo zapísať na LV vecné bremeno. Tak nech si vyberú....

2.) Nakoľko jediný problem v takomto prípade je ele., máte s providerom len jedno riešenie a tým je vlastný ele. odber. Provider bude potrebovať súhlas vlastníka nehnuteľnosti na použitie ich stupačiek a prívodných káblov. Ak ty máš byt na liste vlastníctva tak by mohol stačiť tvoj súhlas nakoľko si aj ty čiastočným vlastníkom spoločných priestorov (ale to je individualne a závisí to na SSE/ZSE ako sa k tomu postavia) Poskytovateľ si musí požiadať o vyjadrenie k zriadeniu odberného miesta a následne mu distribúcia pošle čo musí zariadiť.

3.) Počínanie 2 a viac ISP na jednej streche upravuje tak isto 351/2011 a toť všetci si majú počínať tak, aby svojou činnosťou neohrozovali prevádzku telekomunikačných služieb. Takže aktivity ktové vyvíja druhý provider sa daju čiastočne považovať za ohrozenie prevádzky Wink

4.) Ak chceš, el. odpojiť môžeš. Poskytovanie tvojej ele na podnikateľské účely je v rozpore so zmluvou ktorú si uzavrel s dodávateľom el. energie.

Podľa môjho názoru to nerob..... načo si robiť starosti? Susedom treba vysvetliť nech nerobia bordel lebo dostanú zápis do Listu vlastníctva a technici tvojho ISP tam budú chodiť v sprievode policajnej hliadky Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 06.12.2015 - 20:28 #110120
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

vdaka
len tak pre zaujimavost,
bytove druzstvo dost nevyberanym sposobom kontaktovalo aj mojho providera, a uz mame v katastri plombu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
intercooler
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 07.12.2015 - 11:03 #110122
Basic


Joined: Jún 19, 2006
Posts: 67

Mna by skor zaujimalo, preco vsetkym susedom pasuje ten (podla teba nevyhodny) provider. Preco vsetci nepresli k tomu tvojmu "vyhodnejsiemu".
BTW, z tvojho pribehu krasne citit, ze zijeme na Slovensku. Az sa hanbim....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 07.12.2015 - 12:53 #110123
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

V tom pripade mal tvoj ISP uz podavat navrh na zapis vecneho bremena. Ina odpoved na to nie je .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 07.12.2015 - 13:00 #110124
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

intercooler wrote: ›Mna by skor zaujimalo, preco vsetkym susedom pasuje ten (podla teba nevyhodny) provider. Preco vsetci nepresli k tomu tvojmu "vyhodnejsiemu".
BTW, z tvojho pribehu krasne citit, ze zijeme na Slovensku. Az sa hanbim....

ma ho tiez len jeden sused, nikto dalsi
vacsina ma tcom pokial viem
ja nemozem za to, ze si nevedia zratat 2+2
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 12.12.2015 - 16:59 #110161
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Chamurapi wrote: ›vdaka
len tak pre zaujimavost,
bytove druzstvo dost nevyberanym sposobom kontaktovalo aj mojho providera, a uz mame v katastri plombu


tomuto som nepochopil skus mi to vysvetlit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 12.12.2015 - 22:09 #110172
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

comu nerozumies? kataster prijal navrh na zapis vecneho bremena, hodil na LVcko plombu, a teraz to tam stoji v poradovniku, kym to zapisu..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 12.12.2015 - 22:50 #110178
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
presne tomu som nerozumel... dik... otazka je ci to aj zapisu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 13.12.2015 - 11:35 #110197
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

odpoved znie: Ano zapisu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 13.12.2015 - 13:44 #110202
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a co ak na LVcko hodili plombu vlastnici?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 13.12.2015 - 15:14 #110203
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›a co ak na LVcko hodili plombu vlastnici?


plombu dava kataster, ked prijme nejaku listinu na konanie, a nechava ju tam do casu, kym sa konanie skonci (zapisanim alebo zamietnutim). plomba znamena, ze to co je prave teraz v katastri zapisane, ma byt coskoro zmenene. je mozne ze niekto zaroven v tom case prepisuje byt, alebo nieco podobne, a plomba je tam z takehoto dovodu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Viaceri provideri na streche  PostPosted: 13.12.2015 - 22:37 #110212
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chamurapi daj potom vediet ako to dopadlo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)