Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:33


zdroje scp a odpalovanie poistiek...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
pixall
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 20:35 #109924
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

deelite wrote: ›@pixall - sds-ups je krasna inzinierska praca, ale aj kanon na vrabca, navyse ak clovek potrebuje 24V (48V), tak musi pridat spolahlivy step-up menic


kanon na vrabce je relativny pojem, ja vidim velky prinos v tom ze v dohlade hned vidime ze niekde vypadol prud a vieme overovat co sa deje (dozvediet sa o vypadku ked uz skapali zariadenia je prilis neskoro).. niekedy sa celkom hodi IP watchdog (SDSka restartne zariadenia ak nahodou vykapu), tiez je fajn ze vidime nadialku stav akumulatora (vratane toho ci uz akumulator nedosiel na koniec zivotnosti). mame cez to rieseny aj dialkovy odpocet elektromera vratane grafu spotreby, meranie teploty v skrinke, a este jedneho dna zapojime aj cidlo na dvierkach skrinky.. Wink

v podstate vsetky zariadenia ktore na takychto sajtoch pouzivame (ubnt, superpoe, switch), chodia na cca 9-28 volt, takze ich napajame rovno zo SDS, ziadny menic. menice na 24V mam za SDS zaradene tusim na 2 miestach, kde je kabel od SDS k zariadeniam velmi dlhy (asi 50-70 metrov) a pri urovni cca 11V na akumulatore uz bol ubytok na kabli taky velky, ze zariadenia uz nevladali ist.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 10.11.2015 - 08:48 #109926
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Vsetko mame vonku, ale bez 230V to nenabehne. Takze po vymene bateriek to musis na moment napojit na nejaku UPSku.

Chalan wrote: ›takze ho mas? chcem sa ta spytat na takuto vec... pri vypadku prudu ked klesne napatie baterky pod 10,5V pri AD zdroji, tento ju odpoji a ked ju vymenis za nabitu nepusti vystup kym neskratnes tie dva piny ktore su oznacene ako reset alebo kym zas nenabehne prud... u toho polskeho som take piny nevidel, ako sa chova tento pri odpojeni vybitej baterky a pripojeni nabitej? mas ho nasadeny ci mas aj volny na ktorom by si toto mohol vyskusat? dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 10.11.2015 - 21:14 #109927
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
deelite wrote: ›Vsetko mame vonku, ale bez 230V to nenabehne. Takze po vymene bateriek to musis na moment napojit na nejaku UPSku.

Chalan wrote: ›takze ho mas? chcem sa ta spytat na takuto vec... pri vypadku prudu ked klesne napatie baterky pod 10,5V pri AD zdroji, tento ju odpoji a ked ju vymenis za nabitu nepusti vystup kym neskratnes tie dva piny ktore su oznacene ako reset alebo kym zas nenabehne prud... u toho polskeho som take piny nevidel, ako sa chova tento pri odpojeni vybitej baterky a pripojeni nabitej? mas ho nasadeny ci mas aj volny na ktorom by si toto mohol vyskusat? dik


Presne toho som sa obával, dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 11.11.2015 - 09:22 #109928
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Chalan wrote: ›
deelite wrote: ›Vsetko mame vonku, ale bez 230V to nenabehne. Takze po vymene bateriek to musis na moment napojit na nejaku UPSku.

Chalan wrote: ›takze ho mas? chcem sa ta spytat na takuto vec... pri vypadku prudu ked klesne napatie baterky pod 10,5V pri AD zdroji, tento ju odpoji a ked ju vymenis za nabitu nepusti vystup kym neskratnes tie dva piny ktore su oznacene ako reset alebo kym zas nenabehne prud... u toho polskeho som take piny nevidel, ako sa chova tento pri odpojeni vybitej baterky a pripojeni nabitej? mas ho nasadeny ci mas aj volny na ktorom by si toto mohol vyskusat? dik


Presne toho som sa obával, dik


Preco si sa toho obaval? Casto chodis menit baterky?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 11.11.2015 - 10:05 #109929
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tomu sa hovori zakony schvalnosti... par krat sa mi stalo ze v tom najnevhodnejsom obdobi, v tom najnevhodnejsom pocasi a na tom najnevhodnejsom mieste nebol prud dva dni a potom som kazdych 6hod. chodil menit, neviem si predstavit ze by som si zakazdym musel so sebou zobrat aj tazku UPSku, kedze sa tam lezie cez rebrik a vylez tazky mozno 100kg... nebudem to riskovat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)