Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 17:15


zdroje scp a odpalovanie poistiek...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 06.11.2015 - 14:25 #109901
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nasadil som zdroj SCP-75-24 s dvoma 7,2Ah baterkami do serie a pri vypadku prudu odpalilo poistku F10A 250V na baterku. Takze na zalohu to tam neslo ani sekundu. Dost casto sa nam toto stavalo na zdrojoch BAQ 12V ktore su identicke s tymito zdrojmi. Neviete mi poradit v com moze byt problem a ako sa tomuto vyhnut? Odber je tam cca 20W...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 06.11.2015 - 17:19 #109902
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
este doplnim ze ked sa tam tento zdroj dal riadne sme skontrolovali ci vsetko na zalohu chodi... odpali to poistu len pri urcitom druhu vypadku prudu, neviem si to vysvetlit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 06.11.2015 - 18:18 #109903
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Ked sa pozeram na blokovu schemu v datasheete... povedal by som, ze tu poistku moze odpalit iba skrat/pretazenie na vystupe zdroja. Nie je k tomu potrebny ani vypadok siete, pretoze bateria je trvalo spojenia cez poistku priamo s vystupom. Spinany zdroj sa vtedy elektronickou ochranou vypne, no z baterie tecie nadprud az pokym nevypne poistka.

Skontroluj si pripojenu kabelaz a zariadenia, ci ti nieco niekde nepreraza.
Btw.. ADxxB zdroje su riesene inak.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 06.11.2015 - 18:35 #109904
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Predsa existuje este jedna moznost, menej pravdepodobna.. Ten zdroj nema ziadnu ochranu proti vybitiu baterie pod nedovolenu hodnotu. Ak ti vypadok trva dostatocne dlho, napatie klesne pod 20V a pri opatovnom zapnuti siete tecie cez poistku do baterie hodne vysoky prud, kedze zdroj nema ani obmedzenie nabijacieho prudu. Obmedzeny je iba prudovym obmedzenim samotneho spinaneho zdroja.
Nemyslim, ze toto je vhodny zdroj na telco ucely, dost nesetrny k baterii. Vhodny iba pre kratke vypadky. ADxx zdroje ochranu proti vybitiu maju.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: ...  PostPosted: 06.11.2015 - 21:22 #109905
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

A silnejsiu poistku si neskusal ? Mozno je tam pri starte, prilis velka narazova zataz , koli tomu ze tam mas viac zariadeni .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: ...  PostPosted: 06.11.2015 - 22:47 #109906
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

poistky sa neskusaju, poistky sa vypocitavaju...

ak tam ma 10 A poistku, pri vybitej 12V baterii na 10V to pokryje odber cca 100 W. ak je odber vyssi, alebo napatie baterie moze ist este nizsie, tak poistka moze vyhoriet, cim napriklad zachrani akumulator pred znicenim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 07.11.2015 - 13:56 #109907
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
baterky aj zdroj su uplne nove... dnes som ich meral po odpojeni od zdroja mala kazda 13V spolu 26V... vcera bol 20min vypadok prudu ale ta poistka odisla okamzite, na zalohu to neslo ani sekundu... tie baterky su pripojenie priamo na vystup tak ako pisal palino, odber je tam do 20W nemohlo teda prist k nejakej spicke zo ztrany zataze ktora by tu poistku pri prepnuti odpalila... jedine ze by prepatie prislo zo strany 230V casti... kazdopadne tieto zdroje asi nebudu idealne... vymenil som tu poistku za T10A 250V hadam to pomoze... ak by sa to zopakovalo pojde tam adcko alebo PSC...

na tych AD zdrojoch mi vadia dve veci:

1.) na baterky viac ako 0.5A nepusti co sa mi zda pri 17Ah baterke malo, idealny dobijaci prud by mal byt 1/10 cize 1,7A a obavam sa ze by ju zdroj AD ani nikdy poriadne nedobil....

2.) pri vypadku ma dlhe prepnutie a pride k milisekundovemu vypadku (pri s SCP zdrojoch nieje ziaden delay) a uz sa mi stalo ze to minitx doska nezvladla a zmrzla, neviem ako mikrotiky ubnt atd... vyriesil som to vtedy tak ze som na vystup pripojil elyt s velkou kapacitou ale tomuto som sa chcel vyhnut preto som kupil SCP zdroje Sad

zas na druhej strane maju ochranu pred vybitim tak ze relatkom odpoji baterku pri poklese pod 10,5V co je super...

s PSC zdrojmi nemam ziadne skusenosti... pouziva ich niekto?

este som zabudol napisat ze medzi baterky som dal autopoistku 10A a tato bola ok...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 07.11.2015 - 14:59 #109908
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Asi strelim mimo. Ale budes to mat mozno prave prepatim z 230V casti. Mozno je niekde na "ceste" spojenie -asi zalezi za akych okolnosti to vypadne. Aj pri vypnuti vypinaca ne svetle dojde totiz ku kratkemu narastu napatia. Ked sa elektricky obluk vytvori pri rozopnutych kontaktoch. A to napatie je vysie. Sice to trva okamih. Mozno by zapojenie kondenzatora posluzilo ako napatova ochrana. Alebo si tam daj napatovu ochranu.

Ak to je blbost tak to ignorujte. Elektrotechnika nieje nieco comu uplne rozumiem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 07.11.2015 - 15:12 #109909
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

uz sa s tym mozno opakujem, ale plne odporucam toto
http://www.merenienergie.cz/sds-ups
pouzivame to uz viac ako 5 rokov a dodnes je to bezkonkurencne... mozem okaslat par eur naviac, pri tom vsetkom co to robi..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 09:09 #109916
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

@pixall - sds-ups je krasna inzinierska praca, ale aj kanon na vrabca, navyse ak clovek potrebuje 24V (48V), tak musi pridat spolahlivy step-up menic

@chalan - pri 7Ah baterke by som sa AD zdrojov nebal. Mali sme par rokov 48V verziu AD155 + 4x7.2Ah baterky a chodilo to bezproblemov.
Inak poliaci maju "kopie" AD zdrojov, ktore tlacia 1A do bateriek.

Ten SCP zdroj bude asi posahany, ked robi take veci. Mali sme ho na jednom sajte - sice tiez blbol, ale inak Smile Zrejme mu vadili zakmity napatia pri zapinani nedalekej induktivnej zataze a vypinal sa. Teraz ho testujeme na inom mieste s 2x17Ah baterkami + ochrana pred vybitim a zatial funguje... klop, klop... Smile

Ozaj co sa ti nepacilo na tom zapojeni elytu s velkou kapacitou? Ved na to prave kondiky sluzia Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 09:16 #109917
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
deelite wrote: ›
@chalan - pri 7Ah baterke by som sa AD zdrojov nebal. Mali sme par rokov 48V verziu AD155 + 4x7.2Ah baterky a chodilo to bezproblemov.
Inak poliaci maju "kopie" AD zdrojov, ktore tlacia 1A do bateriek.

ten polsky zdroj ma zaujima, mas niekde link?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 09:28 #109918
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Szukaj w Google: BSPS-150-27 Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 10:10 #109919
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to skor vyzera ako prerobeny scp zdroj Smile nenasiel som k tomu schemu ani blokovu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 10:24 #109920
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

scp nema ochranu bateriek pred vybitim. tento ma - teda aspon papierovo - neskusal som uplne vybitie Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: zdroje scp a odpalovanie poistiek...  PostPosted: 09.11.2015 - 11:18 #109921
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
takze ho mas? chcem sa ta spytat na takuto vec... pri vypadku prudu ked klesne napatie baterky pod 10,5V pri AD zdroji, tento ju odpoji a ked ju vymenis za nabitu nepusti vystup kym neskratnes tie dva piny ktore su oznacene ako reset alebo kym zas nenabehne prud... u toho polskeho som take piny nevidel, ako sa chova tento pri odpojeni vybitej baterky a pripojeni nabitej? mas ho nasadeny ci mas aj volny na ktorom by si toto mohol vyskusat? dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)