Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:34


RB 1200 ether down/up

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
stefanf
Post subject: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 10:21 #107354
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Chcem dat do eteru jeden pre mna uz nevyriesitelny problem:
Mam RB 1200 ktore som potreboval vyuzit ako router, MGM switch na jednom sajte. tento rb ma okrem shapingu aj NAT-ko zapnute ale to nepovazujem za suviace. rb roby taku haluz ze bezdovodne zhodi port, je jedno ktory ale len ten ktory je running a okrem uplinku ktory je je 1 Gb z ineho rb 1100 AH, jednoducho ho zhodi a zapne, v logu mam len informaciu ze ezh down a hned nato up. je to uz mimo mojich sil. skusal som upgrade aj downgrade. pri downgrade na verziu 5,25 to uz nerobylo ale vtedy zasa procak vyskoci na 100% je full vytazeny. vymenil som aj ine kusi rb 1200 aj vyjsielace som pomenil zapojene do portov v rb nic nepomohlo. uvaujem ze tie rb hodim firme mikrotik na hlavu. ziaden iny rb mi to neroby 1100 uz s tym nema probelm. Ma niekto tu taketo problemy ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 14:01 #107355
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

bud problem na kabloch (seknute, zle zacvaknute alebo blbe konektory) alebo potom nejaka vadna seria RBciek...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 14:13 #107356
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja som mal podobny problem na rb1100 s tym ale ze skupina switch portov uz nenabehla a bolo treba urobit disable/enable, resp. prestal cez nich tiect traffic... robilo to len obcas, mal som na to skript... po case to vsak zmizlo uplne, na tu skupinu portov boli pripojeni priamo klienti, niektori aj priamo na PC bez rotueru tak ktovie co s tym robili, mozno niekto prerabal byt a cvakal kabel a rbcko to nerozdychavalo...

este taka poznamka, s tym full vytazenim som mal problem pri update z 5.x na 6.x, nasledne som urobil reset-konfiguracie a znova manualne nakonfiguroval a vytazenie zmizlo... na inom boarde som zas mal vytazenie kvoli tomu ze som mal vo winboxe otvorene nejake okno alebo kombianciu okien lebo ak som sa napojil cez telnet vytazene to nebolo len cez winbox, nasledne som pozatvaral vsetky okna a vytazenie zmizlo aj ked som bol pripojeny cez winbox, takze taketo haluze som zazil Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 14:45 #107357
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

JOFO wrote: ›bud problem na kabloch (seknute, zle zacvaknute alebo blbe konektory) alebo potom nejaka vadna seria RBciek...

kable vymenene, koncovky vymenene uz niekolko krat, situacia rovnaka. naposledy nam z mikrotiku odporucali nahrat novy firemware a tam ked sme skusali downgrade rb zacalo mrznut procak na 100%
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 14:49 #107358
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
urob to co som spravil ja... reset konfiguracie a nanovo to nakonfigurovat, nie cez backup...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 14:50 #107359
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Chalan wrote: ›ja som mal podobny problem na rb1100 s tym ale ze skupina switch portov uz nenabehla a bolo treba urobit disable/enable, resp. prestal cez nich tiect traffic... robilo to len obcas, mal som na to skript... po case to vsak zmizlo uplne, na tu skupinu portov boli pripojeni priamo klienti, niektori aj priamo na PC bez rotueru tak ktovie co s tym robili, mozno niekto prerabal byt a cvakal kabel a rbcko to nerozdychavalo...

este taka poznamka, s tym full vytazenim som mal problem pri update z 5.x na 6.x, nasledne som urobil reset-konfiguracie a znova manualne nakonfiguroval a vytazenie zmizlo... na inom boarde som zas mal vytazenie kvoli tomu ze som mal vo winboxe otvorene nejake okno alebo kombianciu okien lebo ak som sa napojil cez telnet vytazene to nebolo len cez winbox, nasledne som pozatvaral vsetky okna a vytazenie zmizlo aj ked som bol pripojeny cez winbox, takze taketo haluze som zazil Smile


ja som uz nemal trpezlivost tak som ho celkom vyhodil z prevadzky. len ma stve ze som to mohol urobit uz pre dmesiacom ked sa to zacalo prejvovat ale z mikrotikom komunikoval kolega a dufal som ze to poriesia. ale nic.... a teraz ani neodpovedali na zaslane maily s prilozenym suborom supout.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 30.09.2014 - 15:40 #107360
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a co si dal miesto neho?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 09.10.2014 - 19:44 #107456
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Chalan wrote: ›a co si dal miesto neho?

rb 1100 ah ten je bezproblemovy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: RB 1200 ether down/up  PostPosted: 10.10.2014 - 12:22 #107468
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja ze nejake ccrko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)