Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 00:13


ake VPN medzi dvoma RB

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
psichac
Post subject: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 10.08.2014 - 17:45 #107083
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
Zdravím, potreboval by som prepojiť dva RB750, nazvime ich RB-A a RB-B .
RB-A má na jednom z eth verejnú IP adresu.
RB-B nemá verejnú IP a je za siedmimi rutrami :/
ISP sú rôzny, geolokácie tiež takže nejaká priama linka nehrozí.
Bolo by vhodné aby mali stále spojenie, nejaké krátkodobé výpadky by sa dali ustáť a aby to bolo bezpečné.

Niečo som hľadal na internete, čítal som o PPTP, ževraj ľahké nastavenia ale "slabšie zabezpečenie". L2TP ževraj podobne.
Našiel som aj OpenVPN ale nejako som nerozumel tomu návodu, generovanie certifikátu...

čo by ste mi poradili?

Vďaka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 10.08.2014 - 20:35 #107084
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

psichac wrote: ›Zdravím, potreboval by som prepojiť dva RB750, nazvime ich RB-A a RB-B .
RB-A má na jednom z eth verejnú IP adresu.
RB-B nemá verejnú IP a je za siedmimi rutrami :/
ISP sú rôzny, geolokácie tiež takže nejaká priama linka nehrozí.
Bolo by vhodné aby mali stále spojenie, nejaké krátkodobé výpadky by sa dali ustáť a aby to bolo bezpečné.

Niečo som hľadal na internete, čítal som o PPTP, ževraj ľahké nastavenia ale "slabšie zabezpečenie". L2TP ževraj podobne.
Našiel som aj OpenVPN ale nejako som nerozumel tomu návodu, generovanie certifikátu...

čo by ste mi poradili?

Vďaka.


zalezi co vsetko ti tade ma bezat pokial len nastavovacky a tak, tak na to ja pouzivam osobne pptp a ziadny problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 10.08.2014 - 21:22 #107085
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
normálny internetový traffic, maily, videá, niekedy (výnimočne) IB...obyčajný domáci zákazník.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 10.08.2014 - 21:35 #107086
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

tak potom nechapem preco ma ist cez tvoj net ked ma svoj a chce chodit na IB???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 10.08.2014 - 22:06 #107087
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
preto lebo obe lokacie su moje, chcem proste pristupovať do svojej siete aj z iného miesta, nič nezvyčajné.
a aj preto lebo ten internet "za siedmimi horami" je taký fakt doslova...proste to chcem prepojiť a je.
ešte mi písal kamoš o IPsec ale nieje si istý či by to takto zahrabané išlo.
Preto som myslel že vy, ľudia od fachu, mi poradíte ako také niečo docieliť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 11.08.2014 - 15:44 #107088
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

psichac wrote: ›preto lebo obe lokacie su moje, chcem proste pristupovať do svojej siete aj z iného miesta, nič nezvyčajné.
a aj preto lebo ten internet "za siedmimi horami" je taký fakt doslova...proste to chcem prepojiť a je.
ešte mi písal kamoš o IPsec ale nieje si istý či by to takto zahrabané išlo.
Preto som myslel že vy, ľudia od fachu, mi poradíte ako také niečo docieliť.


ak chces pristupovat do svojej siete aj z inej siete tak to chapem a vravim na to pouzivam pptp ale taka otazka ako zrychlis VPN alebo neviem cim to prepojis net zakaznikom na lokacii kde mas slabu konektivitu???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 12.08.2014 - 00:09 #107089
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

A co EOIP alebo IPIP? Ja pouzivam osobne OpenVPN ale ja mam linux nie MK na gw. Tiez som presiel kvoli "zevraj PPTP je lahko naburatelne"
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 12.08.2014 - 21:37 #107094
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
no tak dnes som skusil ten pptp. spojilo sa to ale to bolo všetko. komunikácia žiadna, ani pingy...iked bolo vidno že tam tieklo 400b ale toť vsjo.
Potom mi napísal kamoš že to asi takto nebude fungovať (prepoj mk<>mk) tak som zo srandy skúsil ako klienta w7 a ten sa pripojil a fungoval tak ako má. takže vážne neviem v čom robím chybu...
postupoval som podľa tohto návodu : http://www.servispc-brno.cz/77-jak-rozj ... -mikrotiku
s tým že kamoš mi povedal že ARP=proxy-arp nemám dávať, že to mám nechať na enable.
na klientskom RB som vlastne pridal iface pptp-out, nastavil kam pripojiť, username, password,profil default-encryption (encryp yes). nič viac.
Do address sa pridá adpresa ifaceu, do routes sa prida DAC routa...

neviem fakt...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: ake VPN medzi dvoma RB  PostPosted: 13.08.2014 - 16:07 #107104
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
eoip
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)