Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 14:08


irc siet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
fleg
Post subject: irc siet  PostPosted: 02.04.2004 - 22:15 #7215
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
len tag ma napadlo minule ako som si vsimol kazda trosku vacsia siet ma svoj vlastny irc server co tag ich pospajat do jednej siete ked uz sa tu ludia pokusaju vytvorit aku taku komunitu?
ja viem ze je s tym kopec problemov type musi byt rovnaky irc demon musi sa to nanovi kompilovat a pod ale nestalo by to za uvahu? minimalne to ulahci komunikaciu ludi z roznych sieti (mozu si navzajom nadavat na svojich providerov napr;o)))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 02.04.2004 - 22:31 #7218
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Je to zaujimavy napad, ale tie hadky medzi "Adminmi" si radsej ani nepredstavuj... Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 02.04.2004 - 22:58 #7220
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
status operato by kto mal. a plna rit kanalov by bola a kickovalo by sa a banovalo. Sak mozu sa dohodnut oficialne irc channely na ircnete. Alebo si kcel skor nieco privatnejsie?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 02.04.2004 - 23:36 #7221
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
kanale nech si maju kto chce aky chce ale bolo by zopar hlavnych (urcite napr skfree.net) a kazda siet nech ma aj svoj hlavny kanal podla nazvu trebars.
co sa tyka hadok medzi adminmi jasne ze tam nepripojis kazdy irc server ktory o to poziada. ale siete ktore maju dajme tomu nad 50 ludi (takych je pomerne dost) a snad siete spravuju ako tag rozumni ludia. a kto si neda povedat...sa odpoji.
ircnet je sice fajn ale na kanal skfree.net nechodi uz rok a pol nikto...kdezto navstivil som asi 3 lokalne irc servre a bol som prekvapeny ako to tam zije.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 02.04.2004 - 23:46 #7222
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
No tazko povedat ze koho by si na to nahovoril. Pravdu povediac mne irc vyhovuje viac ako nieco ine na komunikaciu. Ale pripajanie a odpajanie sieti je prilis komplikovane. Vsade sa najde daky jedinec co robi hambu celej sieti. Neviem si to predstavit zatial. A kto by to riadil. Polityka by tam bola troska ina akoked to ma jeden alebo dvaja ludia pod palcom. Sak to poznas ked lama dostane moc a nevie co s nou.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 00:01 #7223
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ked sme uz pri tom cete, trosku odbocim, mate niekto skusenost s Intranet chatom? Pouzivame ho na sieti a server pre Windows sa da v pohode prepojit z dalsim servrom ale Linux servre nie? viete niekto ako nato? Napriklad aj na Mag-nete pouzivaju Ichat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
parakr
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 01:03 #7224
Basic


Joined: Sep 25, 2003
Posts: 69
Location: BA
ja pouzivam ichat, bohuzial ten soft sa prestal vyvijat. Prepojenie na iny ichat server som zatial neskusal a ani nevidim potrebu, pretoze ho pouzivam cisto na internu komunkaciu ohladom noviniek na nete
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 02:01 #7225
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ja irc dako nepreferujem
to je vhodne tak na "pokecanie si o nicom".. ale na to je malokedy cas.

na preberanie zaujimavych veci je to viac ako nevhodne, lebo sa o tom nikto okrem ludi na kanaly zrejme nedozvie. Na fore je to na "vecnost".

obycajny pokec medzi ludmi z roznych sieti? ono taky co xceju kecat, tym je takmer jedno s kym kecaju a nemaju si problem najst diskusnu skupinu aku xceju. Zda sa mi byt zbytocne umelo spajat prave clenov roznych sieti ... vsak su to predsa len taky isty ludia ako aj ty co sa konektuju dialupom atd ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 09:12 #7227
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
No je pravda ze na fore ti ostanu veci navzdy, ale on-line pomoc nenahradii nic iba ak by si problem vyriesil na mieste. A je pravda ze kto kce kecat tak mu je jedno kde. Na LANke chat vidim ako vyhodu. Bez toho sa neda existovat. Dakedy som pouzival PONY chat, skusal som aj LAN chat enterprise a teraz mam BORG chat. Kazdemu nieco chyba a ziadny nema co by som potreboval. Ak mate nieco lepsie dajte vediet.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 11:41 #7231
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no napriek vasim vyhradam to stale povazujem za napad ktory ma viac pozitiv ako negativ. ze niekto zneuzije moc tym ze je adminom irc demona? silne pochybujem a ak aj hej nie je problem pre ostatnych ho odpojit.
vyhody? ak je niekto pripojeny na internet pomocou wifi a je clenom urcitej wifi siete zdiela rovnake radosti a starosti ako ostatni ludia pripojeny obdobne. ludia sa o taketo veci radi delia a urcite by sa chvalili ze oni maju nieco lepsie ako iny popripade stazovali ze im nejde hento alebo toto, nehovorac ze na sietiach s apouziva priblizne rovnaky hardware a niekto s nim moze mat viac skusenosti ako iny a pomoct mu...
ja nevravim o beznom pokece medzi ludmi. to mate pravdu ze kto chce pokeca si s kym chce a kde chce. nie kazdy ma rad irc...mozno fantazirujem (sak to aj tag treba) ale minimalne za pokus by to stalo (ono najst napr cloveka z inej sieti na ircnete je takmer nemozne, kdezte tuto by chodili z 90% urcite ludia z komunitnych wifi sieti a tychto ludi spaja prave to co som uz spominal.
mimochodom naco je adminovi irc server, ktory je osamoteny. nie je internet prave o spajani a nie o izolovani?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 12:30 #7232
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Quote: › ja pouzivam ichat, bohuzial ten soft sa prestal vyvijat. Prepojenie na iny ichat server som zatial neskusal a ani nevidim potrebu, pretoze ho pouzivam cisto na internu komunkaciu ohladom noviniek na nete


Mne nejde o to spojit servre ce internet ale v sieti, ak sisi v simol Ichat je dost neefektivny a ak sa posle sprava na server odtial sa rozosiela vsektym pripojenym, ak neches zbytocne zahlcovat linku mozes pouzit dva servre a medzi nimi jedna sprava prejde len raz ... o toto mi ide, pretoze ked sa unas zhorsi konekt Ichat ani nejde a pritom je to len textova "sranda" ... net z obrazkami fici v pohode.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 03.04.2004 - 21:53 #7237
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Kazdy by si mal zodpovedat za svoj server podla urcitych stanovenych pravidiel. Btw.. ludia na mojej sieti isty cas pouzivali NASSI, ale ked sa zistilo, ze sa to siri broadcastmi a vselicim inym a ked si niekto nastavil refresh time na 0 tak to robilo dost bordel na sieti a cez routre to ani nefungovalo, tak som to zarazil. Tyzden boli bez chatu, kym sa pripravilo IRC a za ten tyzden mi len nadavali, kedy bude chat. Inak okrem IRC sa na nasej sieti pouziva aj Ventrilo Smile Podla mna spojenie IRC serverov by mohlo tvorit akusi dalsi komunitnu IRC siet. Podla mna vytvorit kanaly na uz existujucom IRCnete je blbost, pretoze napr. aj ja tam malokedy chodim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 04.05.2004 - 23:07 #8491
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
napisem to este aj sem pre istotu lebo neiktori ludia necitaju vsetky fora...takze flopyho prispevok:
Aktualny status:

## V : irc.n4all.net (Remote.!*@*) Idle: 54
## V : local.blava.net (AutoConn.!*@*) Idle: 20
## V : irc3.subnet.cc (Remote.!*@*) Idle: 18
## V : irc2.subnet.cc (AutoConn.!*@*) Idle: 18
## V : 4 Server(s)

To je link IRC serverov sieti SubNET, Blava.Net a n4all..
Dufam, ze sa casom pridaju aj dalsie siete typu "Open Network, SKFREE NETWORK a ine komunitne siete"

ja len dodavam ze sa jedna o siete z bratislavy nitry a topolcian takze ostatne mesta su vitane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 05.05.2004 - 10:03 #8499
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja irc neprevadzkujem ani nebudem. zial, z info uvedenych na irc nie je ziadny zaznam ani pridana hodnota a jej uroven je vacsinou nevalna.

mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: irc siet  PostPosted: 05.05.2004 - 11:19 #8500
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
tag tento prispevok som jaksik nepochopil. nie je ziaden zaznam znamena co? nie je pridana hodnota znamena co?
net je o ludoch. na chat chodia ludia ked sa chcu stretnut s inymi ludmi. ako dat najlepsie dokopy ludi z roznych casto slovenska ktorych spaja podobny osud (su pripojen prostrednictvom mikrovlnky od svojho providera)? preco by nemohla vzniknut jedna velka irc siet spajajuca prave taketo komunity?
fkat nechapem co si tym chcel povedat...ale ako povedal floppy zaprisahalych odporcov ircka nepresvedcis...
p.s. imho vyhlasit ze irc neprevadzkujem a ani nebudem je dost egoisticke. co tag sa spytat svojich klientov ci by nieco take neuvitali? ved ten server nerobis pre seba ale kvoli nim nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)