Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:11


mk snmp oid pre usb 3G modem

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: mk snmp oid pre usb 3G modem  PostPosted: 27.11.2013 - 19:08 #105156
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ide to vobec? chcel by som napr. v cacti alebo mrtg grafovat silu signalu 3G modemu pripojeneho k rb411u cez usb... pripadne ako a cim to grafovat? silu signalu 3G modemu si viem vytiahnut v mk cez skript, ale snmp OID sa mi nejako nepodarilo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mk snmp oid pre usb 3G modem  PostPosted: 19.12.2013 - 22:27 #105411
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
stiahol som http://www.mikrotik.com/download/Mikrotik.mib kde je okrem ineho:
Code: ›
-- Wireless Modem ************************************************************

mtxrWirelessModemSignalStrength OBJECT-TYPE
    SYNTAX Integer32
    MAX-ACCESS read-only
    STATUS current
    DESCRIPTION "signal strength in dBm (if first ppp-client modem supports)"
    ::= { mtxrWirelessModem 1 }

ako pomocou zabbix, cacti ci nejakeho snmp concentratora vytiahnem udaj signal strenght z toho 3g modemu? poradi mi niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: mk snmp oid pre usb 3G modem  PostPosted: 20.12.2013 - 07:11 #105412
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Chalan wrote: ›ide to vobec? chcel by som napr. v cacti alebo mrtg grafovat silu signalu 3G modemu pripojeneho k rb411u cez usb... pripadne ako a cim to grafovat? silu signalu 3G modemu si viem vytiahnut v mk cez skript, ale snmp OID sa mi nejako nepodarilo...

Mimo temy, ale zaujimalo by ma aky 3g modem pouzivas ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mk snmp oid pre usb 3G modem  PostPosted: 20.12.2013 - 10:55 #105414
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to je znameho RB, maju tam nejaku sierra wireles, neviem ci to nieje erriccson, mozem zistit ak potrebujes, ale napr. v 6.7 uz signal strenght ani neukazuje Smile

inak podarilo sa mi OID toho signal strenght 3g modemu vytiahnut, problem je ze vie vytiahnut len z prveho modemu, a oni tam maju dva Sad ako to teda monitorovat? skriptom vytahovat signal a zapisovat do nejakeho interfacesu? (mtu napr.)... potrebuju to mat vycitatelne cez snmp...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)