Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:16


BBX: prieskum

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
gyro
1 Post subject: BBX: prieskum  PostPosted: 25.02.2013 - 23:26 #102940
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ďakujem za objektívne vyplnenie dotazníka
https://docs.google.com/forms/d/1AxDi0A ... k/viewform
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 07:47 #102941
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

predpokladam ze nazory z Bratislavy nie su pre teba moc zaujimave Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 10:43 #102946
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Beriem to už ako uzatvorenú vec, nie je záujem, takže všetci šup k Stevemu Smile


Last edited by gyro on 26.02.2013 - 19:43; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 11:01 #102947
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
steve je kamart ale neviem si predstavit ze mam unho masinu, ktora nedajboze skape a on si prave privyraba v anglicku, aby mal z coho doplacat elektrinu v serverhousingu. Steve je dobrak a to sa jednoducho nenosi. Nechem az to co napisem teraz pixall otoci proti mne ale dal som si maly zavazok, ze nebudem pisat verejne proti ALPI. Tak to berte nie ze ste clenmi alpi ale poznate sa a viete, ze ak budeme bojovat kazdy sam nic neurobime. Nie je teda na mieste urobit siet serverhousingu po slovensku pod jednou znackou? Ja teda som nevypisoval ten dotaznik ale moja odpoved je: Vsetko len nie spolupraca, kde ma gyro priamy dosah na eura.
Inak gyro uz by si mohol konecne zastavit za mnou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 19:37 #102951
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Nechodím do Žiliny a invektívy si odpusť, včera som sa dozvedel, že sa o mne šíria nejaké ohováračky, chcem veriť že ich nešíriš ty.

Nápad siete housingových centier je tu už dlho, ale nemá to veľký zmysel, len ak záloha dát s geografickým rozložením.

Prečo som robil prieskum... je tu možnosť budovy s nájmom na 5 rokov zadarmo ako startup, sú na to peniaze investora a budova má tri optické konekty a je pri trafostanici, kde je niekoľko nezávislých vetiev.

Zdal sa mi to dobrý nápad, spravil som aj základný projekt, malo tam byť 21 rackov z toho jeden obslužný. Dobrý prístup autom, stála služba. Ideálne miesto na vytvorenie haus centra, ale ste ma sfúkli a väčšina zareagovala, akože je to konkurencia a nech si dám pohov. Myslel som že core biznis ľudí tu je postavený na poskytovaní služieb koncákom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 20:02 #102952
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ak mas taketo moznosti chod do toho.. nebude to ani moc drahe , kupis dizel generator par upsiek , 2-3 klimy a mozes zacat..

kto to neskusi moze potom iba hovorit ze preco to aspon neskusil...


druha strana mince je ze v BA je asi 10 housingov a kazdy je plny tak na 20-30 %

cize konkurencia je obrovska a zohnat lacnmy konekt v BB je urcite narocnejsie ako v BA
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 20:16 #102953
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

V prípade siete housingových centier by bolo namieste mať vlastné optické trasy. Pretože aby mala takáto sieť zmysel museli by byť na všetkých centrách tie isté data a spoliehať sa na existujúce linky nie je vhodné. Napríklad pri poruche v jednom centre by došl k masívnému dátovemu toku do synchronizujúceho sa centra. Požiadavka identických dát na všetkých serveroch je nutná z dôvodu šetrenia času na prenos požadovanej informácie.Je nezmysel aby data museli ísť až z Košíc do Bratislavy a pritom by bolo datacentrum prítomné v Bratislave len by malo iné data ako Košice.

Z toho vyplíva, že ideálne by bolo mať vlastnú sieť cez, ktorú by prebiehala synchronizácia dát a lokálne pripojenie do siete Internet na základe geografickej polohy.
Ďalšia výhoda je že lokálne serverovne by mohli poskytovať webový obsah lokálne bez prechodu cez SIX.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 23:17 #102957
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
421: pocuj ale sak v UK som nebol ani nepamatam.. ..je tmu uz tristvrte roka.. Very Happy ale teraz o tyzden idem kuknut co tam je nove.. Very Happy ....kym som prec tak zasah robi vzdy daky kolege.. ..previdelne robime nadialku servis ked sa nieco domrvi ze poziciame nase ramky, server, MB atd.. ...proste zakosom spravime aj servis zdarma ked potom poslu veci postou alebo sa niekedy dodatocne zastavia a opravia si to.. Tak v tomto sme ako si pisal az moc dobraci.. ...ale bavi nas to tak to robime s radostou no..

ewew: si mimo s tvojou myslienkou..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 26.02.2013 - 23:37 #102958
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

ste-ve wrote: ›
ewew: si mimo s tvojou myslienkou..


Môžeš napísať dôvody prečo by to malo byť mimo ?

Asi som to zle napísal. Tu ide o decentralizované (P2P) server housing s hostingom. Ohľadom tej optiky. Viem že je to nákladna položka. Pointa je mať spoľahlivu infraštrukúru cez ktorú bude prebiehať prípadna resynchonizácia poskytovaného obsahu. Lokálna dostupnosť v danom regione umožni skrátenie cesty informácii. Inými slovami ISP by mohli byť napojený na túto infraštruktúra a tak umožniť lokálne načítanie obsahu poskytované danou sieťou server housingu.

Dúfam, že takéto vysvetlenie stačí.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 28.02.2013 - 19:35 #102983
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ewew wrote: ›Môžeš napísať dôvody prečo by to malo byť mimo ?


lebo slovensko je take male, ze "skratenie cesty informacii" by si nikto ani nevsimol, okrem prevadzkovatela datacentra, ktory by si to na nakladoch vsimol teda sakra fest. v krajine kde je priemerna mzda na urovni zobracenky, sa ti na taketo skratene cesty spojene s neskutocnym navysenim nakladov, kazdy vykasle. to co plati pre globalne firmy, neplati pre lokalne (cele slovensko je z globalneho pohladu dedinka).

ja sedim v KE, co je v podstae opacny koniec krajiny od BA, a vacsine operatorov sa neoplati ani prepajat a konfigurovat si loklany peering v KE aj ked maju zariadenia v tej istej budove, ale traffic si smeruje kazdy do BA a peeruje sa tam. niektorym sa dokonca nechce peerovat ani v BA, a komunikuju az cez zahranicie. je tu viacmenej bezne ze kym dojdu moje data k inemu uzivatelovi ktory je o par ulic odo mna, tak prejdu cca 1000 kilometrov (KE-BA-KE) a nikomu to uz nevadi. len tak pre srandu som si spravil teraz traceroute od UPC klienta k nasmu klientovi, obaja na tej istej ulici, a cesta je kosice - bratislava - frankfurt - vieden - bratislava - kosice a nikoho to netrapi. pritom priamo v kosiciach obe tieto trasy prechadzaju v jednom kabli (v odlisnych vlaknach) cca 10 km a su spajane v tych istych zemnych sachtach. a predsa kym sa paket v tej istej zemnej sachte dostane z jedneho vlakna do druheho, prejde 2000 kilometrov... taky je zivot.

loklany peering sa tu v KE s ozajstnym zaujmom robil okolo roku 1995-1998, kedy medzi sebou loklane peerovali niektori miestni ISP. to boli medzimestske okruhy sialene drahe, konekto do BA nebolo snad vtedy ani 1 mbit a stal stotisice mesacne, SIX tusim este ani neexistoval a peerovalo sa cez zahranicie (nezriedka az cez ameriku). lokalny peering v KE ktory si pamatam, bol realizovany brutalnou kapacitou - 10mbit - koaxialnym ethernetom s BNC konektormi, ktory visel z okna od jedneho prividera, do nedalekeho skladu/garaze kde mal zariadenia druhy isp Smile ale to bola uplne ina doba, uplne ina situacia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 28.02.2013 - 20:04 #102984
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked uz spominam tie sialene vzdialenosti, napadla mi perlicka Smile nedavno som robil zatazove testy na telefonnom interconnecte a potreboval som si zostavit 30 subeznych telefonnych hovorov cez jeden prepojovaci okruh, a nechat ich chvilu bezat a monitorovat ich kvalitu. chvilu som hutal ako na to, ked tu nemam 60 telefonov (30+30) medzi ktorymi by som si zavolal... tak mi napadlo ze pouzijem uzol nasho partnera v zahranici, a poslem si hovor z SK do zahranicia jednou linkou, tam ho otocim a druhou linkou ho poslem naspat do SK, tu ho zas otocim a zas poslem prvou do zahranicia, potmo druhou naspat na SK, atd, to vsetko 30x... takze som mal vlastne jeden hovor, ale prechadzal mi 30x jednou a 30x druhou linkou a 30x cez uzol v zahranici, kym dosiel z pravej strany mojho stola na lavu stranu Smile. nemam presne informacie o celej trase, lebo to islo aj cudzimi sietami, ale kedze ten uzol v zahranici kde sa to otacalo, je odo mna cca 4000 kilometrov, takze trasa po ktorej siel ten hovor, bola minimalne 4000 km x 2 x 30 = 240tisic kilometrov Smile v skutocnosti predpokladam ze je to este viac. zostavenie spojenia trvalo takmer pol minuty, a delay bol niekolko sekund Smile ale testy presli OK... 240tisic kilometrov je uz extrem, je to tusim viac ako 6-nasobne obist zem po rovniku Smile a to uz sa dalo spozdenie celkom jasne spozorovat.... ale 100-200 kilometrov medzi serverovnami v SK, to je uplne o nicom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 28.02.2013 - 21:06 #102985
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

niekedy podobne veci ma vyznam robit inokedy nie...mnohe datacentra zacinaju vyuzivat aj velky, aby mali nizku odozvu svojich sluzieb - napr. nedavno youtube sa presmeroval do prahy....

Vela ludi robi aj transparentne proxy....urcitych sluzieb(obrazky - stale nacitavanie rovnakych obrazkov - facebook, stranky...reklam....), nemusi to byt spatne riesenie a dokaze usetrit par percent connectu a aj zrychlit nacitanie stranky, kedze to pojde z lokalneho(samozrejme dobry, disk, odozva, pamat...vykon je nevyhnutnost....
Robi niekto transparentne proxy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: BBX: prieskum  PostPosted: 01.03.2013 - 04:50 #102986
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Gyro co to tu vypisujes za hluposti, do ziliny nechodis? Vzdy ked si v ziline sa mi radsej vyhnes a ani sa ti necudujem. No a ak niekto o tebe siri nejake ohovaracky asi budu zasa pravdive, mas toho za usami vcelku dost. Pises, ze si mam odpustit invektivy, tak to je naozaj sila. Ked sa ty navazas do steveho a akoze citujes niekoho z dotaznika, to je v poriadku?! To nie su invektivy to su citaty aj ked ako ta poznam, citat si si vyrobil sam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)