Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 10:27


ethernet over coax

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tomas.juricek
Post subject: ethernet over coax  PostPosted: 16.02.2013 - 07:20 #102840
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Ahojte chalani,

potreboval by som najlepšie pasívne riešiť prevod ethernetu (aspoň 100Mbps FD) po koaxe. Je to koax natiahnutý z miestnosti A do miestnosti B - na ceste nie sú žiadne iné zásuvky, či pasívne prvky - iba kábel... Jednoducho tam nevieme dostať ethernet a chcem preto využiť existujúci koax. Je to kvalitný kábel do 2800 Mhz a chcel by som sa vyhnúť aktívnemu prevodu (pôjde po tom IPTV a nemám rád, keď je na ceste niečo nemanažované čo by mohlo "generovať zázraky") , máte niekto niečo podobné v praxi vyriešené a vyskúšané ?

Vopred pekne ďakujem za pomoc.

Tomáš
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 06:23 #102846
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Aspon 100Mbit fuuuuul duplex, vzdy ked citam takyto prispevok uvazujem ci si tu niekto robi srandu alebo naozaj nevzdelanost nasa neopustaj nas. Koax kabel ma mnoho vyhod ale netreba si ho mylit s optikou do ktorej strcis napriklad DWDM kom gigabitove prenosy. Najviac ma zabila ta poznamka, pasivne riesenie.Takze mam dva sposoby ako by sa to dalo urobit: v izolacii koaxu kde je vzduch sa pokusis na tych sto metrov prefuknut pomocou vysavaca 2 vlaknovy zvazok, na tom mozes pasivne vetvit potom co len xces. Druha moznost je takato krabicka http://www.dual-comm.com/ethernet-over-coax-adapter.htm Neviem co xces dalej za tym koaxom pripajat toto je na topologiu Bod- bod a "aspon 100M" sa v tomto pripade meni na max 100.
Vies tomas pojem design siete je pre vela ISP velka neznama. Ono sa potom tazko radi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 09:27 #102849
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Smile) keby si čítal pozorne , vsimnes si, že tu nedizajnujem sieť , riešime úplne jednoduchý problém - zákazník mal na druhej tv v domácnosti doteraz služby poskytované pomocou koaxialnych kvalitných káblov. Teraz prešiel na iptv a potrebujem na druhu tv dostať iptv ktoré nefunguje po koaxe ale ethernete , ktorý k tej druhej tv neviem dostať . To je celé .

Ďakujem však za typ, vyzerá to zaujímavo , nevieš kde sa to dá zohnať ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 10:13 #102850
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Mozno mozem aj ja nieco odporucit. Koaxialny kabel je z metalickych kablov to najlepsie pre prenos dat. Prenesie vysoke frekvencie s relativne nizky utlmom. Teda voci beznemu krutenemu. Ja som v ramci experimentov urobil toto: Na oboch koncoch koaxialneho kabla som impedance prisposobil pripojku z 50ohm nesymetrickeho vedenia (koax) na 100ohm symetricke vedenie, co je cca kruteny par, dalej som na oba konce pripojil vdsl2+ master/slave prevodnik a testoval spojenie na aplikacnej urovni OSI, ping, packet loss, priepustnost dat. Mal som sice len ~70m vedenie a islo to vynikajuco. 100mbit tam aj spat zaroven. Myslim, ze by podobny system bolo mozne pouzit aj na ovela dlhsie vzdialenosti, lebo utlm kruteneho paru aj keby bol cat7++ pri 250MHz je vzdy vacsi nez priemerneho koaxu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 12:11 #102854
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Malo kto pozna prednosti dobreho koax kablu, to sa v ziadnom pripade nehadam. Z tomasovho prveho prispevku sa nedalo vytusit ci na konci koaxu je jeden zakaznik s IPTV STB alebo ci je za tym cela dedina. Tiez ked mi napise ISPckar ze potrebuje min 100M full tak na ethernete mam zafixovane 10/100/1000M a ten gigabit si na tom neviem realne predstavit.... Tomas napis mi pm s mailom, poslem ti shop v nemecku, ktory tieto veci predava.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 13:06 #102856
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

421 http://www.dual-comm.com/ethernet-over-coax-adapter.htm nepoznas aj nejaky iny shop blizsie SK bud cz alebo polsko kde sa da takato sranda kupit??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 13:12 #102857
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

nasiel som aj taketo nieco http://shop.cznet.cz/p200-coax-ethernet ... -1-master/
https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=4&a ... oax#p66288
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 16:46 #102858
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ja asi naozaj nemozem chodit na tuto stranku casto. Pedro4444 odkial si prosim ta spadol? Z ktorej diery pochadzas? Vy nepoznate napr. postu? To akoze cechy alebo polsko je dobra krajina lebo tam pojdes na bicykli alebo pesi?! Ja teda nepozorujem rozdiel v tom ci objednam tovar z nemecka alebo z USA, pouzivam na to prepravnu spolocnost. Skus si dat do googla UPS parcel, DPD, Fedex a pod. A nieco si precitaj o tom ze existuju firmy, ktore ti tovar dovezu domov z hociktoreho miesta na zemi. Nikam nemusis cestovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 18:51 #102865
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

421 klud dovoz z tej firmy mi je jasny..... mozno som sa nespravne vyjadril som to myslel v zmysle ci nie je aj nieco ine.... hento je moc drahe chcelo by to lepsi alternativu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 17.02.2013 - 20:01 #102868
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Price: $69.95 per twin pack (2pcs) je to pasivne zariadenie... tam kde uz je koax a nedovolia tahat ftp je to super, 421 mas to realne nasadene? je to spolahlive? niesu s tym nejake problemy? mal by som zaujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: ethernet over coax  PostPosted: 19.02.2013 - 13:22 #102886
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

aky je problem vytiahnut koax a dat tam ethernetovy kabel.tasu mas,dieri su vyvrtane,na co taketo kktiny tam davat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)