Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:15


Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
palique
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 12.03.2012 - 08:36 #97337
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

Hej hej vyroba radomov a NB krytov je v procese, ale neviem preco furt je s tymi rotacnymi telesami nejaky problem Smile. Ale hej hned ako budu nejake vysledky tak postujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 12.03.2012 - 08:38 #97338
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
majak wrote: ›
midnight_man wrote: ›nie, sektorku s toho nana robia až tvoje plechy Very Happy


Laughing Laughing Laughing ... btw aky by mal byt realny dovod kupy tych plechov? u nas na sieti s nii davame 85-93Mbps a to je pomerne zarusene pasmo na asi 2,5km napriklad a co sa tyka montaze tak na jednom sajte dokonca mame vedla seba dva kusy nsm5 vzdialenych navzajom asi tak 75cm a ani sa dokonca nerusia navzajom a pritom idu tym istym smerom ako dve paralelne linky na jednej trase... cize co to ma robit? ma to chranit pred elektromagnetickym rusenim alebo znizovat vyzarovaci uhol co by mohlo mat zmysel alebo to znizuje predozadny pomer - a to je podla mna zbytocnost lebo nemam pocit ze by mi zozadu prepekali ine siete a rusili moj signal alebo pripadne aby to samo o sebe nevyzarovalo "dozadu" ??

Zmysel? Sám si si odpovedal, ty máš len "pomerne" zarušené prostredie, ten kto má "kurva" zarušené prostredie vie na čo mu to je.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 12.03.2012 - 10:53 #97339
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9926_n.jpg
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 13:43 #97471
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

neskusal niekto nastriekat plasty z vnutra na UBNT EMI sprejom? http://www.sos.sk/a_info/kat2010_eng/m07.pdf toto by bolo najjednoduchsie riesenie tienenia ak by to fungovalo... Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 16:47 #97475
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Takže prvé nasadenie plechov od Paliho má svoj výsledok.
Pred nasadením noise treshold: -86, celková kapacita/kvalita AP: 68/45%
Po nasadení: treshold -93, kapacita/kvalita AP: 98/97%
Plech nasadeny na velkej rocket M5 sektore Smile

Klienti mali predtým rates 78/30 + - v meste tie malé locá ťažko pretláčali upload. Po nasadení plechu má vačšina klientov rates 130/130, niektorí s horším signálom majú 130/78. Porovnanie spektrálnych skenov pred a po + porovnanie naskenovaných sietí v compliance test dám večer, keď nebudú ludia na nete.


Last edited by midnight_man on 19.03.2012 - 19:24; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 17:46 #97477
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

midnight: tie plechy si dal len na APcka, ci aj klientom?
Celkom pekny vysledok. NSka nemam na APckach, skor by mi bodol nejaky kryt na NB alebo nejaka krabicka cisto na rocket na sektorku.. ale len cisto na rocket, nemusia byt aj bocne plechy, pretoze na bode, kde to chcem nasadit je obtazna manipulacia so sektorkou a nerad by som ju celu demontoval... to co som absolvoval pri montazi by som si nerad zopakoval Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 17:50 #97478
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nie, co si....len na rocketu. Bočne a zadne rusenie sa podla mna na 80% eliminovalo. Budeme vidiet vecer, ked spravim spektral a scan APs. Sak ju nemusis celu demontovat, odkrutis len srobky so zadnej strany sektory.

no mam tam na sajte este 2ks NB22 ktore trpia podobnym problemom, ze do nich tlaci vedalsi sajt na -20...ale tam pripada do uvahy len oplechovat cele NB zo zadnej strany.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 20:50 #97480
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ja mam na tom sajte rocket s 19' sektorou a pod nim mam NB22... NBcko je momentalne problem odtienit, takze hladam sposob ako odtienit tie dva radia... rusenia tam vela nemam kedze je to na dedine.. problem mi robi iba EM rusenie medzi tymi dvomi radiami... predtym som tam mal panelku pripojenu na Bullet zatvoreny v aluboxe a islo to fullspeed, ale vzhladom na to ze panelka bola dost slaba na potrebnu vzdialenost, vymenil som to za NB... a aj kvoli tomu, aby som mal na uplinku 2x2 radio, aby bola vyssia priepustnost na uplinku...
je to na dost sikmej strechce, kde sa musim jednou rukou drzat kedze sa tam aj dost smyka... takze demontaz sektora je dost problematicka... skor by som tam pouzil len nejaku malu kovovu krabicku v rozmeroch rocketu, len som nic vhodne nenasiel... alubox je dost velky a zbytocne mi tam bude zaberat miesto kvoli jednemu rocketu....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 21:08 #97482
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

www.scame.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 22:11 #97489
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

takze tu su graficke vysledky merania pred a po. Celkovo ma to prekvapilo...rozdiel minimálny..až žiadny. Pritom performance sektory sa rapidne podvihol.


spektral bez shieldu:
http://www.wi-telecom.sk/mimo/22_38_RocketM5_mesto.png

spektral po zalozeni shieldu:
http://www.wi-telecom.sk/mimo/22_38_Roc ... shield.png

scan sieti bez shieldu:
http://www.wi-telecom.sk/mimo/RocketM5_scan.png

scan sieti po zalozeni shieldu:

http://www.wi-telecom.sk/mimo/RocketM5_scan_shield.png

V spektrale minimalny rozdiel. Skôr to vidi ovela menej sieti podla skenu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 22:15 #97490
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

jofo, tu maju toho pochuj...tiez tam planujem kupit nieco podobne ako chces ty.
http://sk.farnell.com/enclosures_enclosures tam si vyber vpravo external height and width in metric....(tam si nastavis vonkajsie rozmery ake chces...)
len sa tam musis pohrabat, ale maju tam asi vsetky rozmery....


midnight, tesim sa na materialy. Nepochopil som ci ten kryt je len na rocket alebo aj zozadu na sektorovke.


Last edited by rado3105 on 19.03.2012 - 22:22; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 22:19 #97491
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

je to komplet kryt za antenu + kryt na rocket M5.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 22:23 #97492
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ok, aj foto hod ked budes mat cas a pristup:D
pomohlo to tomu riadne.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
palique
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 19.03.2012 - 22:38 #97493
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

foto su tu
http://www.trademedia.sk/dwn/sector_big.zip
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 20.03.2012 - 14:44 #97519
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
zaujimave vysledky hm... na nanostation dakto nemate merania?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)