Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:23


Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
palique
Post subject: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 09.03.2012 - 23:38 #97252
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

Zdravim,
Prisla z vyroby dalsia varka, tentokrat tienenia na ubiquiti omni anteny a nanostation M a nanostation M loco.
Co sa tyka tieneni na omni anteny, naklady na vyrobu su trochu vyssie, sam som ostal zaskoceny, takze neviem ci sa im budem dalej venovat, dokonca ani tienenie ako take nieje uplne dokonale, aj ked podla mna postacujuce. Na fotkach som zamerne odfotil medzeru, ktoru neslo cenovo dostupnym sposobom odstranit. Ak sa tunachadza clovek ktory by bol ochotny ich testnut a dat mi feedback, mam zatial po jednom prototype z 2.4GHz a 5GHz.
Nanostation a loco su v podstate uplne jednoduche zalezitosti. Cena je 14 EUR / 12 EUR, potencialne sa bude znizovat Smile. Ak ma niekto zaujem ich otestovat ozvite sa mi urcite sa dohodneme.
fotky najdete na:
http://www.ubiquiti.sk/dwn/omni.zip
http://www.ubiquiti.sk/dwn/nsm.zip
viac info tu, alebo na info@trademedia.sk, palo@trademedia.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 09.03.2012 - 23:51 #97254
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Som rád že to tu niekto zobral konečne vážne Wink Máš email Palo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 00:13 #97255
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

neviem ci by tie loca nemali byt vodivo spojene s konzolou aby bol efekt tienenia dostatocny, sam som zvedavy ake budu realne testy...
cena je v pohode...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 00:14 #97256
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

realne testy budu hned ako to dojde ku mne domov Wink mam 2 sektorky velke nasadene v tvrdom centre mesta s maximálnym rušením + dalsie 2 NSM5 nasadené taktiež v neprospievajúcom prostredí. V prvom rade ma zaujíma ako to odtieni moj HW na stávajúcom sajte. Uvidime keď to dojde, budem merať.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 08:55 #97259
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

na loco M5 zoberiem zo 15 kusov ked sa vratim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
palique
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 18:52 #97284
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

co sa tyka zemnenia, urcite treba tu konstrukciu pripojit na zemnenie. Idealne natiahnut kabel a chytit ho na ocko pod srob.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 19:33 #97285
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

spravne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 10.03.2012 - 23:20 #97291
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
tie NS-ka vyzeraju skvele.. kedze som v bratislave tak sa pytam - bude mozny aj osobny odber ked sa to rozbehne ? dufam Smile

EDIT:
inac o kolko stupnov to znizuje vyzarovaci uhol?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 01:35 #97296
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

NSM5 je všesmerovka takže na uhol toho plechu Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
palique
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 11:36 #97301
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

NSM je skor sektorka, co sa tyka uhla tak plech je zohnuty na 120 stupnov,
vyzarovaci uhol NSM v tomto smere je rozny, cize trosku ho zosekne, ale skor by som to pokladal za uzitocne, aspon nebude tolko ziarit za seba. Idealne si kuknut datasheet, tam su charakteristiky tych anten celkom zrozumitelne
http://dl.ubnt.com/datasheets/nanostati ... ds_web.pdf
A co sa tyka osobneho odberu neni problem, nemame sice krasnu reprezentativnu predajnu, ale tovar sa tam da vyzdvihnut Cool .
Pripadne ak je to v ramci BA kraja tak vieme posadit niekoho do auta a dovezie to na miesto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 12:11 #97302
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nie, sektorku s toho nana robia až tvoje plechy Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 14:39 #97311
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›nie, sektorku s toho nana robia až tvoje plechy Very Happy


Laughing Laughing Laughing ... btw aky by mal byt realny dovod kupy tych plechov? u nas na sieti s nii davame 85-93Mbps a to je pomerne zarusene pasmo na asi 2,5km napriklad a co sa tyka montaze tak na jednom sajte dokonca mame vedla seba dva kusy nsm5 vzdialenych navzajom asi tak 75cm a ani sa dokonca nerusia navzajom a pritom idu tym istym smerom ako dve paralelne linky na jednej trase... cize co to ma robit? ma to chranit pred elektromagnetickym rusenim alebo znizovat vyzarovaci uhol co by mohlo mat zmysel alebo to znizuje predozadny pomer - a to je podla mna zbytocnost lebo nemam pocit ze by mi zozadu prepekali ine siete a rusili moj signal alebo pripadne aby to samo o sebe nevyzarovalo "dozadu" ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 14:49 #97312
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mna vzdy pobavi ked niekto povie ze dava s NB alebo NSM5 80mbps v zarusenom prostredi...Vždy si myslím, že ja asi bývam v začarovanom prostredí Laughing. Aký má niekto dôvod na to, kupiť tie plechy? Keď ti zo zadnej strany alebo z boku nastrelím v tvojej šírke kanálu nejaké podobné NSM5 alebo NB22 tak na to prídeš Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 15:49 #97314
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›mna vzdy pobavi ked niekto povie ze dava s NB alebo NSM5 80mbps v zarusenom prostredi...Vždy si myslím, že ja asi bývam v začarovanom prostredí


nuz niekto ma stastie na tu montaz a niekto nie Smile ty zrejme ocividne mas asi az smolu Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Nové tieniace kity na UBNT omni anteny a nanostationy  PostPosted: 11.03.2012 - 15:56 #97315
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
palique wrote: ›co sa tyka osobneho odberu neni problem, nemame sice krasnu reprezentativnu predajnu, ale tovar sa tam da vyzdvihnut Cool .
Pripadne ak je to v ramci BA kraja tak vieme posadit niekoho do auta a dovezie to na miesto.


o reprezentativnost priestorov predsa vobec nejde.. Smile sklad ako sklad .. nepotrpim si na najmodernejsiu kancelariu lebo aj tak je dolezity pristup predajcu k odberatelovi, cena a dostupnost... Smile

a este by som sa rad spytal ci neplanujete vyrobu nejakych takychto radomov http://www.nanoboot5.cz/rocket_radom/diagramy.htm a aj na 972ky anteny by sa hodili..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)