Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 23:58


ako na sikmu neskridlovu strechu...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
Express
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 07.03.2012 - 15:49 #97192
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

stoziar bude upevneny na stene budovy hornu konzolu navrtas zo strechy, dolnu konzolu z okna.
Potrebujes ale take konzoly, na ktorych bude vediet rura chodit hore dole. Na spodnej konzole musis mat zaistovaci srob, aby sa ti rura po nastaveny smeru naotacala. ked budes mat medzi dvoma konzolami aspon 1,5 - 2 metre tak moze davat 3/4 colovu ruru 5-6 metrovu. Hlavne je aby si mal dobre konzoli. Moze byt problem ak je budova zateplena.

http://imageshack.us/photo/my-images/198/strecha.jpg/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 07.03.2012 - 22:18 #97196
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Express wrote: ›Moze byt problem ak je budova zateplena.

http://imageshack.us/photo/my-images/198/strecha.jpg/


ked pozeram na foto tak ten dom je na 99.999% zatepleny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 15:52 #97207
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
bol som tam ale nevenoval som pozornost tomu ci je alebo nieje zatepleny, zda sa mi skor ze nebol, ajtak tam asi pojdem znova... plosinu za 100eur na den si dovolit nemozem, to sa neoplati, a bude treba tak max na hod dve... ak by bola fasada zateplena ako by sa to dalo riesit? neexistuju take hmozdinky a sroby ktore su z jednej strany do hmozdinky a z druhej zavitove? potom by stacili poriadne podlozky matky a tlak by isiel do srobu nie do polystyrenu... ako to riesite?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 16:12 #97208
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
existujú , ale tie som videl len do betónu .
Ak by to bolo zateplené vyrež v každom úchyte polystyrén navŕtaj do steny dieru na hmoždinu tú tam natlač narež si trubku na hrúbku polystyrénu a tú použi ako dištanční prvok , aby sa ti fasáda neprevalila , samozrejme okolo nezabudni dobre zasilikonuvať .
Takto sme vešali 750 kg klímu na 6. poschodí , barák samozrejme zateplený najhruhším polystyrénom aký sa dal zohnať . Už tam takto vysí piaty rok ...

konzolky najlepšie tie čo dával odkaz kubiik , má to 0.5 m odsadenie , ale majú aj s menším .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 16:32 #97209
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ja by som tam dal iny stoziar, lahol by som si na strechu a stade navrtal konzolu. klasicku hviezdicu,uchyt vlavo,pravo a dole.na co take velke hovado tam chces dat kvoli malej antenke
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 17:07 #97210
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ja mam na podobnej streche umiestnenu trojnozku na hrebeni tak ze 2 nohy su na jednej strane a jedna nona na druhej pricom tiaz kociek to drzi na mieste...

mam tam 25dB sito zatial sa to nepohlo ani o milimeter ale zasa tam je IPA...

ale myslim ze vela silikonu pod kocky a nemas co riesit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 20:50 #97216
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›bol som tam ale nevenoval som pozornost tomu ci je alebo nieje zatepleny, zda sa mi skor ze nebol, ajtak tam asi pojdem znova... plosinu za 100eur na den si dovolit nemozem, to sa neoplati, a bude treba tak max na hod dve...


boze moch chlapce zlaty... a kto ti ju kaze brat na cely den. ta plosina stoji 20 eur na hodinu a MAXIMALNE 100 eur na den. kto chce, hlada sposob, a kto nechce, hlada dovod... ty najprv napises ze ci niekto nevie kde sa da zohnat plosina a potom si ani neprecitas podmienky a napises ze je draha... plosinu za 100 eur si nemozes dovolit, ale mozes si dovlit ist tam dvakrat na obhliadku a potom hodiny vymyslat na skfree ako na to? stoziar na streche do 100 eur tiez nepostavis. a mam take zle tusenie, ze to cele bude jedna domaca pripojka za par eur. ze?

do zateplenia to je dost problem dostat, viacmenej stoziar na zatemplenie nepripevnis bez toho aby si to zateplenie skor ci neskor nedodrbal. zateplenie sa na krive mury lepi na kopceky lepidla, teda nie je podlepene cele, ale je tam miestami vzduchova medzera (centimeter dva tri, ako kde). okrem toho, ze sa moze prehybat cely polystyren tam kde nie je podlepeny, tak stoziar ktory bude oprety na par malych bodoch, sa do toho polystyrenu/nobasilu zapuci. a ked ho opries na velkej ploche, tak sa zapuci menej, ale tiez. opierali sme o zateplenie jednu malu trojbodovu konzolu s obrovskyi podlozkami (priemer asi 10 cm kazda z tych troch) a len ta konzola to tam za par mesiacov kvalitne vykyvkala. a ked tam das stoziar... dobre to nedopadne. na zateplenie sa mozes pozerat, ale konzolu a stoziare by som na to nevesal. maximalne tak loco.

edit: citam teraz co pisal thomas vyssie, urcite ze sa to da podlozit, ale dajte niekomu vyratat akou silou sa oprie stoziar (ktory je paka 1:n pricom n bude niekde medzi 3 a 6) o taku distancnu rurku... ak tam pod tym nebude zelezobeton ale nejaky ytong tak sa to vykyvka velmi rychlo. ked tam staticky visi klima ktora sa nekyvka, nie je to paka, tak tam na to posobia trochu ine (radovo mensie) sily.


Last edited by pixall on 08.03.2012 - 21:00; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 20:58 #97217
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
hej za par euro, dnes je vsetko za par euro no nie? Smile existuju kotvy ktore vrazis do steny ktora je zateplena na konci ma zavitovu tyc cize stoziar sa nebude pucit do zateplenia ale to zavitovej tyce a teda sa zateplenia ani nedotkne... videl som tak uchytenu klimu, nikde som vsak na take kotvy nenarazil v beznych obchodoch mozno sa jedna o chemicku kotvu alebo len vrazili zavitovu tyc do muru skrz zateplenie a chemicky to tam upevnili, neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 21:11 #97218
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ak budete pouzivat tie distančné trubky tak pozor, mám tak spravené 2 sajty kde bola oteplená výťahová strojovňa. Je to stiahnuté 12 tkou závitovou tyčou, no časom jak sa stoziar chveje sa tie truby pekne vedia zariť do steny a začne to logať. Pokiaľ tam nechceš vešať 4 kusy 60cm anten a je dobrá fasáda, spomínanou konzolou to môžeš opreť o ňu, len dávaj pozor keď budeš doťahovať Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 21:33 #97220
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

sorry ale nieco kotvit o zateplenu fasadu? stoziar????
zabudnite ak to chcete spravit dobre! podlozie musi byt pevnie nie niejaky polystyren......
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 22:31 #97222
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›sorry ale nieco kotvit o zateplenu fasadu? stoziar????
zabudnite ak to chcete spravit dobre! podlozie musi byt pevnie nie niejaky polystyren......


vyssie bol navrh ze vyrezat kus polystyrenu a namiesto neho dat nejaku pevnu distancnu onu, ktora to podrzi. pevne voci stene a zaroven mimo polystyrenu. problem je tam s tym ze sila tam posobi iba na velmi malu plochu a bude sa to tam zaryvat, ako potvrdil aj midnight_man. to znesie lahsie konstrukcie, konzolku, nejaku klimu...

chemicke kotvy... jasne da sa. to by slo. zavrtat sa cez polystyren a uchytit tam napriklad zavitovu tyc, priemer nejakych 10 mm, a na to to zavesit... myslim ze to by slo. chalan, ale ratas s tym ze na tom vratane casu a rezie oplieskas urcite 500 eur, v bratislave aj 1000... a preco to vlastne drbes tam? menej kokotne riesenia nie su?

prva otazka - co tam vlastne ides montovat? jedno locoM5? alebo nano a vsesemrku? vsesmerku? ci dva rocketdishe? 120cm synchro? alebo 2 synchra, 3 rockety a 4 sektorky? zelezo treba prisposobit tomu na co ma sluzit. cez plech aj skridlu sa da vystrcit rura a do dreveneho krovu pomerne inteligentne namontovat aj utesnit a to cele myslim ze do 100 eur, na zateplenej stene za ten peniaz navrtas mozno diery. a ked je to klient s locom, tak mu ho namontuj hocikde kde bude drzat, hoc na okraj strechy, aj tak nema moralnu zivotnost dlhsiu ako 3-4 roky. alebo zaves k druhemu susedovi jeden bullet ako apcko, cena toho bufletu bude aj s montazou 10x nizsia nez chemicke kotvy a zeleziarstvo na tom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 08.03.2012 - 22:54 #97223
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mensi jednostlpovy stoziar na 2 konzolach s uchytenim kazdej na 3 body v pohode znesie opreť o fasadu Smile na par anten je to OK. Zas nemôžeš všade rozvŕtať steny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 10:05 #97227
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tam ide o to aby to bolo aspon 2m nad strechou, kvoli viditelnosti, zial ta drbnuta strecha je sikma, cize klasicky stojan (trojnozku) tam nieje mozne pouzit, nema rozumne kominy ani nic na co by sa to dalo jednoducho uchytit... nieje na nu ani poriadny vylez z vnutra, leze sa tam naprd. z garaze plus dalsich 6m vlastnym rebrikom, alebo vnutri je stresne okno cca 8m vysoko Smile

ide tam LEN 1x JRC-extreme-24 nic viac... Smile a malo by to byt co najlacnejsie vyriesene...

kebyze existuje trojnozka pre sikme strechy, alebo to spravit tak ako pisal kotol dat to na hreben s klasickou trojnozkou ale tym som si neni isty... ale aj ktomu bude treba plosinu, neviem si predstavit ako tam vytiahnut kvadre lanom...

v ziadnom pripade nam nedovolia vrtat do strechy, to myslim ze nedovolia nikde Smile skridly tam niesu, okrem toho je tam sadrokartonovy podhlad Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 10:55 #97229
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

neprecital som cely thread, tak je mozne, ze nieco mi uslo, ale preco nemozes dat na strechu trojnozku

http://www.pentask.sk/trojnozka-2m-na-d ... 46866.html

plus na vyrovnanie sklonu

http://www.pentask.sk/drzak-universalni ... 24858.html

a tympadom by si to mal vyriesene...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 11:16 #97230
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Chalan wrote: ›.....ide tam LEN 1x JRC-extreme-24 nic viac... Smile a malo by to byt co najlacnejsie vyriesene...


fakt ti to stoji za to riesit to aj ked je instalacia takato komplikovana.
ak nenapises, ze bude inkasovat od koncoveho zakaznika aspon 25E mesacne po 3 roky, alebo z toho nebudes mat iny adekvatny zisk tak sa ti fakt moc cudujem, ze to takto dlho riesis.

pre par dnami som pozeral kolko sme malo obhliadok, na ktore sme z roznych pricin museli povedat neda sa.... pekna kopka...treba mysliet ekonomicky a nepripajat kazdeho za kazdu cenu.
kolko casu si zabil hladanim riesenia???
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)