Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:58


Tieniaci kit na ubnt sektorky velke

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
palique
Post subject: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 01.03.2012 - 19:42 #97073
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

Zdravim,
takze po mensich komplikaciach uz z vyroby dorazili aj velke tieniace kity na UBNT anteny. Fotky si mozete stiahnut na
http://www.trademedia.sk/dwn/sector_big.zip
.
Co sa tyka cien zatial orientacne
5GHz - 74 EUR bez DPH
2.4GHz - 80 EUR bez DPH
ceny asi budu vo finale nizsie, este to neni cele spocitane, totok je nastrel.

Ak by boli nejake dotazy tak rad odpoviem bud tu, alebo info@trademedia.sk

Co sa tyka vyvoja dalsich produktov, na rade su omni anteny, nanostation M, loco, a to najlepsie na koniec - rocket a nanobridge.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 08:24 #97076
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

prapac ale ja by som ti asi 74E za to nedal. Bol by som velmi zvedavi, co s tym spravi vietor pri 120km/h.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
palique
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 09:37 #97077
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

Final koncove ceny :
5GHz - 66 EUR bez DPH
2.4GHz - 76 EUR bez DPH

@Express:
Co sa tyka ceny, trocha som ju upravil, je vyssia aj preto, lebo som zvolil hrubsi plech, aby sa konstrukcia pod naporom mensich poryvov vetra "nekrutila", co sa tyka vetra urobi to s tym asi to iste co s vacsou parabolou...Cize viac to zalezi od stoziara na ktorom to mas uchytene, ak je strechce miesatko na kavu a na tom chytene dva sektory tak to neudrzi, ale na pevnej konstrukcii neni problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 11:41 #97078
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

jedna vec je co to spravi vo vetre a druha je ked sa na to nabali spredu sneh.
kazdopadne ale vitam, ze sa niekto chytil takejto vyroby a vychytane muchy to bude mat tipujem tak o rok po zime.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 13:43 #97081
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

nedaj sa palique odhovorit, myslim ze si zaujemcov najdes...sieti pribuda a rusenia tiez...idealne na body kde je viac ubnt vedla seba...tam to je nevyhnutnost...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 17:31 #97086
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Express wrote: ›prapac ale ja by som ti asi 74E za to nedal. Bol by som velmi zvedavi, co s tym spravi vietor pri 120km/h.


nechces, nekupuj... velmi podobne reakcie (ze drahe) som pocul aj na svoje superpoe, a davnejsie aj na manazovane ups s ethernetom. pritom cena vznikla (napr pri superpoe) tak, ze sa objednavali suciastky v tisickovych mnozstvach na sklad aby bola na nich dobra cena, naklady na vyvoj som vobec do kusovej ceny nezaratal a zaplatil som ich ja, a nad (mnozstevnu) cenu suciastok isli iba naklady na kompletizaciu, a na zaver nejaka symbolicka 10% marza ktora nezahrna ani tu reziu spojenu s tym ze to bolo treba vyrobit (vyvoj v tom nie je ao som uz vravel). a niekto povie drahe? tak smola, ber alebo nechaj tak. alebo pohladaj cinana ktory ti to iste preda lacnejsie, ak to existuje. alebo zober uver, objednaj 10tisic kusov, zalet trikrat do ciny kontrolovat vyrobu, nes riziko zlyhania, a potom mozno dojdes na cenu nizsiu o 30%. ked si zohladnis to co si do toho musel dat, das si 30% marzu a si na rovnakej cene na akej sme my. a pritom neviem kde toho predas 10tisic kusov.

ak sa budete snazit porovnavat ceny veci ktore su robene na mieru nejakym potrebam a su robene v malych seriach v nasich zemepisnych sirkach, tak taketo vec budu vychadzat furt drahsie ako nieco co sa robi v obrovskych seriach v krajinach kde ludia robia za hrst ryze na den. su plechy za 74 eur vyrobene na slovensku drahe? neni problem, objednaj si to iste z ciny lacnejsie.... ak to tam najdes. nenajdes? holt smola. vyrob ty a daj na trh lacnejsie.

btw pisal som to sice v druhej osobe ale nemusis to zobrat osobne, reagujem na postoj viacerych ludi, akurat ze ma k tomu nastartoval tento prispevok Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 18:09 #97087
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

pixall wrote: ›
Express wrote: ›prapac ale ja by som ti asi 74E za to nedal. Bol by som velmi zvedavi, co s tym spravi vietor pri 120km/h.


nechces, nekupuj... velmi podobne reakcie (ze drahe) som pocul aj na svoje superpoe, a davnejsie aj na manazovane ups s ethernetom. pritom cena vznikla (napr pri superpoe) tak, ze sa objednavali suciastky v tisickovych mnozstvach na sklad aby bola na nich dobra cena, naklady na vyvoj som vobec do kusovej ceny nezaratal a zaplatil som ich ja, a nad (mnozstevnu) cenu suciastok isli iba naklady na kompletizaciu, a na zaver nejaka symbolicka 10% marza ktora nezahrna ani tu reziu spojenu s tym ze to bolo treba vyrobit (vyvoj v tom nie je ao som uz vravel). a niekto povie drahe? tak smola, ber alebo nechaj tak. alebo pohladaj cinana ktory ti to iste preda lacnejsie, ak to existuje. alebo zober uver, objednaj 10tisic kusov, zalet trikrat do ciny kontrolovat vyrobu, nes riziko zlyhania, a potom mozno dojdes na cenu nizsiu o 30%. ked si zohladnis to co si do toho musel dat, das si 30% marzu a si na rovnakej cene na akej sme my. a pritom neviem kde toho predas 10tisic kusov.

ak sa budete snazit porovnavat ceny veci ktore su robene na mieru nejakym potrebam a su robene v malych seriach v nasich zemepisnych sirkach, tak taketo vec budu vychadzat furt drahsie ako nieco co sa robi v obrovskych seriach v krajinach kde ludia robia za hrst ryze na den. su plechy za 74 eur vyrobene na slovensku drahe? neni problem, objednaj si to iste z ciny lacnejsie.... ak to tam najdes. nenajdes? holt smola. vyrob ty a daj na trh lacnejsie.

btw pisal som to sice v druhej osobe ale nemusis to zobrat osobne, reagujem na postoj viacerych ludi, akurat ze ma k tomu nastartoval tento prispevok Wink



v takychto pripadoch sa da povedat len jedno a to ze sa to neoplati vyrabat a treba vymysliet nieco ine.
Je to nieco nove,neodskusane,nik nevie aky to ma vplyv ci sa to vobec oplati za tu cenu.To je ako ked pride na trh nova antena s vyssou cenou,nik to spociatku nekupuje lebo nevie co to je,az po prvych pozitivnych info,kde niekto popise napr na fore aka je sa to rozbehne.
Ja to rozhodne vyskusam,neviem kolko bude stat kryt na nanobridge ale urcite zoberiem na skusku 2ks pre jeden spoj,lebo momentalne nemam ziadny napad ako inac zamedzit ruseniu od inych anten a toto vyzera ze to aj bude fungovat,tak preco neskusit.Vsak ak je to blbost tak sa to dozvedia vsetci a vyroba sa skonci tak rychlo ako zacala.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 19:38 #97092
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

server3 wrote: ›v takychto pripadoch sa da povedat len jedno a to ze sa to neoplati vyrabat a treba vymysliet nieco ine.


co na to povedat... synchra su tiez drahe, takze sa ich podla tejto logiky neoplati vyrabat a treba vymysliet nieco ine...

napriklad na tie "drahe" superpoe a "drahe" manazovane zdroje prerabame my zaradom vsetky nase sajty. a kde sme to nasadili, tam odvtedy nebol ani jeden vyjazd. vypadky energie prezivame s vylozenymi nohami a funkcnymi sluzbami, zariadenia prestali vdaka stabilnym zdrojom mrznut (prepinanie UPSky na zalohu je riesene bez relatka, takze je absolutne plynule), a ked nahodou nieco, tak restart vybraneho zariadenia tiez spravim s nohami na stole. a naviac viem ze som aj pre ochranu pred prepatim a bleskom urobil najviac ako sa dalo, takze ked potom pri burke nahodou niekde nieco odide, tak to uz je proste vola bozia, nie nasa nesikovnost. a ze musim na postavenie jedneho sajtu vynalozit jednorazovo o par desiatok EUR alebo nejaku stovku viac, ako keby som to robil ako prasa? to sa v peniazoch vrati po jednom dvoch vyjazdoch a jednom dvoch odidenych zariadeniach. na kvalite sluzby a na redukcii vypadkov je to na nezaplatenie uz teraz. zakaznik si vie dobre porovnat, ci mu internet vypadol za rok 3x, sice len na par hodin, alebo nevypadol vobec.

server3 wrote: ›Je to nieco nove,neodskusane,nik nevie aky to ma vplyv ci sa to vobec oplati za tu cenu.To je ako ked pride na trh nova antena s vyssou cenou,nik to spociatku nekupuje lebo nevie co to je,az po prvych pozitivnych info,kde niekto popise napr na fore aka je sa to rozbehne.
Ja to rozhodne vyskusam,neviem kolko bude stat kryt na nanobridge ale urcite zoberiem na skusku 2ks pre jeden spoj,lebo momentalne nemam ziadny napad ako inac zamedzit ruseniu od inych anten a toto vyzera ze to aj bude fungovat,tak preco neskusit.Vsak ak je to blbost tak sa to dozvedia vsetci a vyroba sa skonci tak rychlo ako zacala.


tieto veci (tienenia na tie anteny) uz boli doskusane, v zahranici aj v nasich zemepisnych sirkach, a je jasne ze to funguje. toto je napokon jasne hned z fyziky - cez plny plech prechadza signal pomerne tazko. rozdiel moze byt v mechanickej pevnosti, preciznosti vyroby, tym ci je domysleny odvod vody atd. ale ci sektor vyjde na 160 eur bez tienenia, alebo 250 eur s tienenim, je stale zadarmo oproti tomu kolko stoji sektor napriklad pri FWAcku, kde to cele vynasob minimalne krat 10, alebo este viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 02.03.2012 - 19:42 #97093
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ale chuja, co to tarate....Cena je síce vysoká, hold keď tá sektora stoji 100€ Very Happy je to nič moc, keď treba dalsich 100€ na kryt. No viete to niekto vyrobiť lacnejšie? Nie neviete. Sám som bol za, aby sa toho niekto chytil a som rád že je možnosť to kúpiť. Objednávka s ameriky + starosti = 3x viac penazi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
palique
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 13:32 #97110
Basic


Joined: Feb 07, 2012
Posts: 31

V podstate ano, zamyslal som sa nad viacerymi argumentami ktore tu uz padli,
v zasade co sa tyka tieneni, toto uz odskusane bolo, je to v podstate to iste co predavaju v usa s drobnymi obmenami. Cena by sa mozno na ukor kvality este dala znizit, ale do toho som moc nechcel ist. Dali sa pouzit lacnejsie materialy(hlinik, zinkovy plech), vyrobny proces sa mohol tiez ocesat ... atd,
Co sa tyka tychto vyrobkov, snazil som sa to posunut do profesionalnejsej sfery a co sa tyka vyrobku samotneho, je to antikorovy plech rezany na vodnom luci, ohybany na CNC masine, rucne opracovane vo finale.
Usetril som radsej na tom ze to k vam nepride v krasnej potlacenej krabici s plnofarebnym manualom a nie na tom ze to bude z tenkeho plechu ktory sa bude prehybat a po zime cely zhrdzavie.
V kazdom pripade ak sa rozhodnete si takyto produkt zaobstarat budem rad za kazdy feedback, aj dobry aj zly a zmysluplne navrhnute zmeny sa budem snazit zapracovavat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Oriesok
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 18:17 #97119
Basic


Joined: Júl 06, 2011
Posts: 44

Pekne, z vlastnej skusenosti, tie plechy maju jeden zasadny problem, cele je to zvarene a ak pride zima tak na spodku vznikne lad tomu nijak nezabranis a ak ten plech je tvrdsi ako sektorka tak ti ju polame. Dva zimy skusenosti v horach ma poucili a pouzivam zasadne iba hlinikove reflektory, pred casom som to tu publikoval.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 18:21 #97120
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nestrašte páni Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Oriesok
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 18:25 #97121
Basic


Joined: Júl 06, 2011
Posts: 44

Nestrasim to je realita, tieniace plechy na UBNT sektorky pouzivam uz da sezony toto su prakticke skusenosti. Snazim sa iba poradit aby ste v zime neriesili problem poskodeneho sektora ako ja pred rokom.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 18:31 #97123
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

vodotesna je kazda krabica ktora ma zospodu dieru.... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Tieniaci kit na ubnt sektorky velke  PostPosted: 03.03.2012 - 18:33 #97124
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Oriesok, nedošlo mi volako čo by na tej sektore malo prasknut? keď sa dole nahromadí lad? Ja to skor vidim na pouzitie do mesta....keby padal taky fajny lepkavy sneh verim, ze by to dokazalo odpredu riadne zabit sektoru aj s krytom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)