Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:33


presmerovanie neplaticov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
pedro4444
Post subject: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 18.02.2012 - 19:04 #96845
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

Zdravim vo spolok
Riesim problem s neplaticmi...
Zatial to mam tak poriesene, ze samozrejme ked nezaplati ani po upozorneny presmerujem jeho 80 port na svoj web server kde mu uz len zobrazuje stranku ze nezplatil.

Teraz ale postupne ma uz prestava aj volat a upominat ludi ze su po splatnosti takze rozmsylam pouzit rovnaky princip aj na upozornovanie.
tzn. Ze ked teda bude po splatnosti a ja ho budem chceit na to upozornit tak mu 20 minut pojde net a 1 minutu sa mu bude zobrazvoat moja stranka kde bude mat ze nezplatil este a ak to nespravy bude odpojeny....

na nete som nasiel toto
http://www.ispforum.cz/viewtopic.php?f= ... %A1n%C3%AD

ako je to tam super vyriesene funguje to presne ako som pisal hore ale problem je v tom ze na servery uz mam stranku pre neplaticov po upozorneny.

Otazka a co teda riesim znie ako spravit na svojom debianovom servery aby stranka neplaticov bola na 80 port a stranka pre upozornenie isla napr na 6000 port... Aby som mohol presmerovat uzivatela kde ja chcem.
Da sa to nejak na tom linuxe riesit??
abo ako to riesite inac???
za odpoved vopred diki...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 18.02.2012 - 19:37 #96846
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
co takto opacne....


samotny php kod podla source ip vypise co je potreba?

Jednoduche , prakticke...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 18.02.2012 - 20:31 #96848
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

aj to je riesenie a prakticky to ako zrealizovat vies byt podrobnejsi? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 19.02.2012 - 09:51 #96851
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Tiez riesim tento problem a z casti ho mam uz zmaknuty. Ked ma niekto nedoplatok za 1 mesiac a do 10 neuhradi tak mu az po 25 dni zobrazi upozornenie. Ak ma niekto 2 a viac tak mu po 10 dni zobrazuje az pokial neuhradi. Najsprostejsie je to ze je to riesene cez PHP skripty a mal som broblem s odstranenim IPciek s adress listu. Takze ak daco budes chciet napis na ss. Uz som skusal kadejake fora a kazdy si to svoje strazi takze vymenim za aputomaticke spracovanie platieb - stiahnutie platieb z banky.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 19.02.2012 - 11:23 #96854
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

jardo poslal som ti pm a k tym platba tam je to najhorsie ze mne vela ludi plati pomocou posty a tam to je nemozne odstopovat koho je aka platba ale tak v podstate by sa to dalo podlamna aj riesit cez faktury co ti posiela banka nejaky programik co ti najde variabilny symbol ak najde urobi to a to ... Neviem ci to zrovna tatko funguje bo tiez to este nemam ale to ma tka napadlo...
Otazka na isp... Ma to niekto tak spravene??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 00:28 #96872
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
zelmar wrote: ›co takto opacne....


samotny php kod podla source ip vypise co je potreba?

Jednoduche , prakticke...


ale len za predpokladu že mám databazku do ktorej vie web server pozerat

ked nie a má len všeobecne dva oznami "zplat lebo ta odpojíme " a "nezaplatil si tak sme ta odpojili " tak to musí riešiť cez porty


do apachu prihodí další riadok "Listen číslo_portu" a knemu vytvorí ďalšieho virtual hosta
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 10:08 #96873
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Komplikovane, najidealnejsie je ziadne riesenie alebo riesenie za vela penazi. Momentalne mam MK ako hlavny router a zvlast webserver. No nastavit pravidla aby MK robil to co ma je uzas. Ale uz to ide tak ako som chcel. A mam rovno spravene ze blokuje neplatica, nie ze ked nezaplati tak odpojime, ale pokial nezaplati tak ho blokuje.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 10:19 #96875
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

hej thomas dobre riesenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 17:48 #96878
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

diki chlapi uz som to poriesil a zelmar alebo thomas nahodou skript aby som tomohol spravit na kazde 15 kliknutie nemate?? bo takto mi to fakci ale tak no je to zavisle od toho casu. Viac by s a mi to pozdavla kazdy 15 klik s tym mi neviete poradit??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 18:31 #96880
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
jasne že máme skript ale ten ty bude nanič , lebo je to kompletné riešenie evidencie userov a celej siete.
Ja lejem do tika cronom cez api IPčky do addreslitu a bud sa zobrazi userovi stranka s upozoronením a tlačítkom "áno som chuj , už viem že som nezaplatil a pokiaľ budem aj naďalej keket a nezaplatím tak mi nepojde internet vôbec" po kliknutý na tlačítko sa to z addreslitu odmaže (znova cez api) presmeruje sa na pôvodnú stránku a znova sa čaká x minút kým to tam cron zasa nenaleje .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 19:41 #96883
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

billing ma ispadmin, lms alebo nieco ine?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 21:48 #96885
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

thomas super riesenie troska si o tom nastudujem a pak sa do toho aj ja pustim najma to tlacitko ze aby sa mu to uz nezobrazovalo sa mi paci super riesenie diki... urco mas poriesenie aj parovanie platieb mas to poriesene cez ispadmina, lms???
alebo mna napada riesenie ze cez programik ktory mi bude citat prf co mi posiela banka a bude vyplnat podla variabilneho symbolu kto zaplatil a kto nie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 20.02.2012 - 23:46 #96887
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
system máme od nuly napísaný vlastný

párovanie platieb si rieši účtovníčka v účtovníctve , systéme si už len načítava faktúry zo záloh účtovníctva .
Na FA je taká vetička že : Fakturujeme vám podľa zmluvy o pripojení č. 123456/78 ...... Podľa tohoto čísielka sa pripáruje faktúra aj s úhradami ku klientovi .
Ale pokial si párovanie chcete nasilu riešiť cez evidenciu klientov nech sa páči , ale nevidím dôvod výmýšlať niečo čo si vie automaticky riešiť účtovníctvo .
licky k účtovníctvu sa musia tak či tak kupovať , takže nevidím dôvod prečo vyvíjať učtovníctvo keď ho už raz máme zakúpené aj s modulmi ....
navyše nemám čas a ani chuť sledovať čo zas kde danováci pomenili mna a systém zujímu len dátum vystavenie fa , dátum splatnosti a úhrady , fakturovaná suma , výška úhrady a variabilný symbol aby som to vedel trotlom vypísať prečo že im nejde internet
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 09:17 #96891
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

mne toto riesi LMS... mam tam generator faktur, nacitanie exportu z IB a sparovanie podla VS alebo cisla uctu a potom nemam problem php skriptom ostrit kadeco ohladom evidencie klientov... samozrejme nepouzivam to ako uctovnictvo, vygenerovane fakturky si exportom preklopim do Pohody a tam ich uz spracuvam ako bezne faktury. Tiez nevidim dovod vymyslat koleso...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 14:15 #96893
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

ja by som potreboval uz len to, aby mi stiahlo platby z banky. da sa to poriesit aj dako cez PHP?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)