Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 06:05


airos a gre

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kubiik
Post subject: airos a gre  PostPosted: 24.01.2012 - 14:31 #96217
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Zdravim,

stretli ste sa uz s tym, ze by vam airos (ubnt nanostation,airgrid....) nevedel routovat gre protokol v "NATroutingClient rezime"? v podstate ani v port forwarde to nie je (je tam TCP/UDP na vyber).
Aj ked je zaujimave, ze v NAT je spomenuta podpora v checkboxe...
a od v5.2 je pisane: Include PPTP/GRE NAT modules....

respektive da sa tam GRE nahodit cez IPTABLES cez konzolu?

Alebo si len dotycny pan co vravi, ze mu to nefunguje robi zo mna srandu alebo ma on nieco zle?

kubiik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: airos a gre  PostPosted: 24.01.2012 - 21:25 #96234
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›Zdravim,

stretli ste sa uz s tym, ze by vam airos (ubnt nanostation,airgrid....) nevedel routovat gre protokol v "NATroutingClient rezime"? v podstate ani v port forwarde to nie je (je tam TCP/UDP na vyber).
Aj ked je zaujimave, ze v NAT je spomenuta podpora v checkboxe...
a od v5.2 je pisane: Include PPTP/GRE NAT modules....

respektive da sa tam GRE nahodit cez IPTABLES cez konzolu?

Alebo si len dotycny pan co vravi, ze mu to nefunguje robi zo mna srandu alebo ma on nieco zle?

kubiik


GRE nie je TCP ani UDP, je to samostatny IP protokol (47), takze cez standardne webrozhranie to tusim nenaforwardujes. ak sa nemylim tak okrem tohto samotneho este moze byt problem s tym ze tunel ma na jednej aj druhej strane napevno definovane IP adresy svoje a protistrany, a tym NATkom sa mu to cele doj*be pretoze adresy sa prelozia, a stroj potom pakety ktore mu pridu, nepovazuje za korektnu sucast tuneloveho spojenia, kedze tam nesedia IPcky.... modul je potrebny tusim na to, aby to cez to NATko vobec nejak preliezlo, ale ten sam este tusim nestaci, musi sa vyriesit aj NATovacie pravidlo. videl by som to na nejake

iptables -t nat -I PREROUTING -s (verejna-ip) -p gre -j DNAT --to-destination (vnutorna-ip)

ale netestovane... ked nepojde hladaj tu

http://seclists.org/firewall-wizards/2002/Dec/10
http://lists.netfilter.org/pipermail/ne ... 52773.html

a ked ani tak, tak este tcpdump na ubiquitach (na jednom aj druhom rozhrani) je tvoj kamarat....

btw, po asi 3 bezsennych nociach som zistil, ze ked pustis GRE (alebo mrkvotikove EOIP co je vlastne varianta GREcka) cez UBNT spoj so zapnutym airmaxom, budes mat v tom tuneli take napucu latencie, ze az... airmax musi byt vypnuty, potom to bezi ok. asi nejaky bug (5.3.5) alebo co...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: airos a gre  PostPosted: 25.01.2012 - 08:36 #96240
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall wrote: ›
kubiik wrote: ›Zdravim,

stretli ste sa uz s tym, ze by vam airos (ubnt nanostation,airgrid....) nevedel routovat gre protokol v "NATroutingClient rezime"? v podstate ani v port forwarde to nie je (je tam TCP/UDP na vyber).
Aj ked je zaujimave, ze v NAT je spomenuta podpora v checkboxe...
a od v5.2 je pisane: Include PPTP/GRE NAT modules....

respektive da sa tam GRE nahodit cez IPTABLES cez konzolu?

Alebo si len dotycny pan co vravi, ze mu to nefunguje robi zo mna srandu alebo ma on nieco zle?

kubiik


GRE nie je TCP ani UDP, je to samostatny IP protokol (47), takze cez standardne webrozhranie to tusim nenaforwardujes. ak sa nemylim tak okrem tohto samotneho este moze byt problem s tym ze tunel ma na jednej aj druhej strane napevno definovane IP adresy svoje a protistrany, a tym NATkom sa mu to cele doj*be pretoze adresy sa prelozia, a stroj potom pakety ktore mu pridu, nepovazuje za korektnu sucast tuneloveho spojenia, kedze tam nesedia IPcky.... modul je potrebny tusim na to, aby to cez to NATko vobec nejak preliezlo, ale ten sam este tusim nestaci, musi sa vyriesit aj NATovacie pravidlo. videl by som to na nejake

iptables -t nat -I PREROUTING -s (verejna-ip) -p gre -j DNAT --to-destination (vnutorna-ip)

ale netestovane... ked nepojde hladaj tu

http://seclists.org/firewall-wizards/2002/Dec/10
http://lists.netfilter.org/pipermail/ne ... 52773.html

a ked ani tak, tak este tcpdump na ubiquitach (na jednom aj druhom rozhrani) je tvoj kamarat....

btw, po asi 3 bezsennych nociach som zistil, ze ked pustis GRE (alebo mrkvotikove EOIP co je vlastne varianta GREcka) cez UBNT spoj so zapnutym airmaxom, budes mat v tom tuneli take napucu latencie, ze az... airmax musi byt vypnuty, potom to bezi ok. asi nejaky bug (5.3.5) alebo co...


diki pixall -
presne toto som si aj myslel a co to vycital z for... chcel som si len overit svoje pochybnosti.

som sa v tom rypal aj cez konzolu ale pochybujem, ze vo firmware bude ako modul aj GREcko....

cize tam bude treba supnut transparentneho klienta a bude vybavene....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)