Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:40


Uhlova spojka

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
marshall
Post subject: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 09:04 #94751
Basic


Joined: Sep 10, 2011
Posts: 41

Zdravim,

surne zhnama tuto spojku : http://wifi.aspa.cz/vf-l-kus-spojka-n-m ... 65-z18427/

ale nikde ju neviem najst. Nevie niekto kde ju zohnat??

Vdaka
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mudroch
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 17:15 #94759
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 31

Na jake pasmo ma byt ta spojka pouzita?
Mám zkusenost ze tyto "noname veci" jsou pouzitelne tak do 1GHz...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 17:20 #94760
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

predpokladam ze 5Ghz Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mudroch
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 17:46 #94761
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 31

Presne tu samou tady nemam ze bych ji otestoval, ale z takoveho no-name "smeti" tu mam treba nekolik kusu spojky prime N-N samec-samec a na 5GHz jse SWR 1:2,6 az 1:4,3 u jedne a u druhe 1:1,3 az 1:1,2...
Zalezi kus od kusu.
U te uhlove spojky to bude podobne a mozna horsi o to, ze je tam zalomeni o 90 stupnu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 18:49 #94763
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ak mate p. Mudroch techniku a skusenosti, ktore ste popisoval v inych prispevkoch asi by nebolo odveci ponuknut na nejakom aspon malom webovomobchode kvalitne konektory, kable ci merane patchkordy. Nie je vela ISP ale urcite sa najdu taki co si radi priplatia za kvalitny tovar s meracim protokolom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 20:04 #94768
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nikdy som tieto spojky a veci nemal rad...aspon viem preco. Suhlasim s 421, rad priplatim za kvalitne pigtaily.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stouracpetr
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 20:47 #94773
Basic


Joined: Nov 26, 2011
Posts: 2

http://www.ispforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=8305
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mudroch
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 26.11.2011 - 21:13 #94774
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 31

Vím že je problém s kvalitním RF materiálem.
Problém je ale především v tom, že zde chybí "střední třída" co se týče kvality.
My používáme většinou ve svých aplikacích koaxy a konektory do 2GHz - to je relativně pohoda - bohužel na 5-6GHz je situace už úplně odlišná.
Pro toto pásmo můžeme zatím nabídnout pouze 10mm koaxiální kabel s přímými konektory "N". Takto u nás vyrobený kabel má výsledné SWR lepší než 1:1,15 a při délce 10m útlum lepší než 3,5dB.
S 5mm tenkými koaxy je zatím problém protože ty co jsou, tak buď mají špatné parametry odrazu, nebo se na ně dost špadně shánějí kvalitní konektory.
Webová prezentace ohledně kabelů (+ ceny) se připravuje.
Co se týče spojek a ostatní "bižuterie", tak můžeme nabízet i tyto dležité drobnosti, ale nechceme jít cestou "no-name" a následného výběru "malého zla z hromady šrotu".
Bohužel ty kvalitní věci jsou poměrně drahé a pochybuji že by někdo zkousl 28€ za metr koaxu jako cenu pouze za materiál bez konektorů a práce ikdyž je to koax co se běžně používá i na aplikace v 10GHz pásmu.
Proto se momentálně snažíme najíd vhodného výrobce koaxiálních kabelů u kterého bude příznivější cena i zaručena kavlita z dlouhodového hlediska.
U no-name se nikdo nemůže zaručit že po roce používání budou parametry stále stejné a touto cestou opravdu jít nechceme...

Mudroch
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 30.11.2011 - 05:21 #94853
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
p. Mudroch cele na tomto systeme chore je to, ze providera moze robit ktokolvek. Potom sa naozaj dostavame do stavu, ze clovek ktory to robi nevie vobec nic o vf technike a v podstate ani nemusi lebo k zariadeniu sa pripaja ethernet kabel s poe. Este aj ten low router mu doda mikrotik a ispadmin k tomu .... Firma hotova. Cize odbornu cast na vf ku ma robit odbornik a co sa tyka routovania, natovania a switchovania zasa odbornik. Musim vsak podotknut ze zlahcovanie situacie pri montazach rr spojov zacala paradoxne alcoma.... Jednoducho cesi xcu vsetko zlahcovat a vzapati na tom " vydelat" poznate zlate ceske ruciciky. A tak prave v alcome vznikla v cenniku polozka " sefmontaz" cize na slovensko pride sef z alcomy vy mu to zaplatite a on sa diva ako tu alcomu montujete a ladite a popri tom ma k tomu tie slavne kecy.... Ja som na sefmontaz tiez zvykli a preto si vzdy ked montujeme nejaky rrspoj pustam radio impuls, vyjde to lacnejsie ako sefmontaz z alcomy......
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mudroch
Post subject: RE: Uhlova spojka  PostPosted: 30.11.2011 - 12:16 #94856
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 31

421 wrote: ›p. Mudroch cele na tomto systeme chore je to, ze providera moze robit ktokolvek. ............... Ja som na sefmontaz tiez zvykli a preto si vzdy ked montujeme nejaky rrspoj pustam radio impuls, vyjde to lacnejsie ako sefmontaz z alcomy......


Je to bohužel tak... Dodnes se směju nad různými návody "jak si na koleně udělat anténu"...
Jeden až dva lidé nemohou zastupovat celý tým odborníků ze všech oblastí tak, aby to bylo po všech stránkách na 100%.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)