Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:55


ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
majak
Post subject: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 31.10.2011 - 21:18 #94068
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
na 900m chceme riesit jeden specialny spoj cez dve nanostation locoM2 (dovod pouzitia: 5,4ghz je zahltene) a potrebovali by sme sa poradit ako na takyto spoj vplyva pocasie. mate nejake skusenosti? a aka je realna priepustnost? zarusenie pasma je minimalne... dakujem vopred za odpovede Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 31.10.2011 - 21:25 #94071
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Tak Tak to nemas co riesit s pocasim a daj tam radsej BulletM2 a nejake lepsie parabolky ....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 31.10.2011 - 22:22 #94073
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

myslim ze na 900m to bude OK...Samozrejme nechci od 2,4Ghz zázraky. Ale pôjsť to pôjde. Počasie tomu moc neublíži.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 01.11.2011 - 17:11 #94085
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
a mate taku skusenost ze ked na jednom konci spoja je nanostation a plni zaroven ulohu switcha kedze ma dva ethernet porty ze jre prenosova rychlost medzi oboma zariadeniami vyssia? lebo nevieme preco ale ked tam je cokolvek ine a nie nanostation (konkretne m5) a je tam povedzme aj rocketm5 s rocketdishom a switchovanie dvoch kablov nerobi antena ale switch zapojeny pred nou tak to dava mensiu prenosovu rychlost.. menili sme tam uz aj switche aj kable .. nevieme si to vysvetlit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 01.11.2011 - 23:47 #94090
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

majak wrote: ›a mate taku skusenost ze ked na jednom konci spoja je nanostation a plni zaroven ulohu switcha kedze ma dva ethernet porty ze jre prenosova rychlost medzi oboma zariadeniami vyssia? lebo nevieme preco ale ked tam je cokolvek ine a nie nanostation (konkretne m5) a je tam povedzme aj rocketm5 s rocketdishom a switchovanie dvoch kablov nerobi antena ale switch zapojeny pred nou tak to dava mensiu prenosovu rychlost.. menili sme tam uz aj switche aj kable .. nevieme si to vysvetlit


zeby oneskorenie switchu? predsa len je to dalsie zariadenie v rade..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 02.11.2011 - 00:13 #94091
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nikdy som s tymto nemal problem, zeby switch robil zle tymto sposobom. O akých rýchlostiach sa tu bavíme?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: ma pocasie vplyv na locoM2 na 900metrov?  PostPosted: 03.11.2011 - 23:36 #94128
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ide o to ze na strane kde je switch je robeny kvazi uplink do internetu - pouziva sa tam chello a upc k tomu dava 3 ip ako iste viete a ten byt je cely v prenajme a kolega co tam ma najomnicky ma prerozdelene tie ip nasledovne: prva ide najomnickam do nejakeho 20-korunoveho wifi routera - o tuto cast siete sa netreba starat Razz a mna co to pre neho zistujem zaujima ako je mozne ze ked tie zostavajuce dve ip adresy preposiela z toho bytu prec cez nanostation ktory ma eth1 aj eth2 asi 800-900 metrov do rodinneho domu tak mu ich krasne prenesie a internet (skusal torrenty a nejake referencne ftpcka a httpcka) mu ide cca 80megabitov/sec. a aj prenos vramci "lan" medzi antenami (dva kusy ns m5 oproti sebe) mu ide okolo 80-90megabitov/sec. (skusane medzi dvoma pocitacmi napriamo - dole aj hore zapojene rovno do anten ale akonahle mu ulohu switchovania tych troch chello ip sprostredkuva switch ktory je pred tou spodnou antenou v byte kde je ten uplink tak mu internetove spojenie zahadne ide zrazu uz len okolo 50-60megabitov/sec. pricom ale prenos po "lan" medzi dvoma pocitacmi priamo zapojenymi za antenami na oboch koncoch vykazuje stale rovnake vysledky +-80-90megabitov/sec.... vymenene tam boli uz aj sietaky na oboch stranach aj anteny a ci uz tam da rockety s rocket dishmi alebo nanobridge to je jedno proste vsetko co ma jeden eth port mu robi hentu haluz ale ked ma antena dva eth porty a "switchuje" tie ipcky tak to odrazu ide normalne aj smerom do internetu.... nastavenia antena skusane hadam uplne vsetky mozne.. napada dakoho nieco?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)