Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 22:26


Stoziare a stavebne povolenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
euro
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 07:12 #93413
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

no ale ked polozis kontajner na betonovu platnu a k nemu pripevnis stoziar bez kotviacich lan tak podla tvojho vykladu to stavbou nie je
Pokila vyrobys platnu na povrchu zeme to by bolo trochu chore vybavovat nanu stavebne, ved to by si musel ziadat stavebe aj na chodnik k tvojmu domu, popripade prijazdu ku garazi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 14:17 #93419
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

aky je rozdiel ked polozim betonovy panel na zem a na nho napr privtam stoziar a ked tam vybetonujem platnu?toto riesi daky zakon?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 16:00 #93424
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

server3 wrote: ›aky je rozdiel ked polozim betonovy panel na zem a na nho napr privtam stoziar a ked tam vybetonujem platnu?toto riesi daky zakon?


minimalne v tom je rozdiel, ze ked na vyberonujes platnu na mieste, tak nieco zhotovujes stavebnymi postupmi zo stavebnych materialov, a takto to ovela viac splna definiciu stavby v zmysle stavebneho zakona. ked na miesto odnesies a polozis hotovy panel, tak si nemal ani stavebny material (cement, vodu, piesok) ani si nemal ziadny stavebny postup.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 16:10 #93425
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›no ale ked polozis kontajner na betonovu platnu a k nemu pripevnis stoziar bez kotviacich lan tak podla tvojho vykladu to stavbou nie je
Pokila vyrobys platnu na povrchu zeme to by bolo trochu chore vybavovat nanu stavebne, ved to by si musel ziadat stavebe aj na chodnik k tvojmu domu, popripade prijazdu ku garazi.


ked kontajner polozis/pripevnis na volne polozenu betonovu platnu (bez upravy terenu!!!), a hoci aj na ten kontajner das aj stoziar, tak to nesplna definiciu stavby podla stavebneho zakona. takisto auto podlozene tehlami a s odmontovanymi kolesami a namontovanym stoziarom nie je pevne spojene so zemou ani ktovenene k zemi lanami tak nie je stavbou podla stavebenho zakona.

v podstate ide o to, ze to co mozes zobrat a premiestnit o tri metre dalej a nezostane po tom na povodnom mieste ani stopa, to nie je stavba. ak sa to premiestnovat neda ale je to pevne uchytene, je to stavba.

chodnik a prijazd ku garazi je taktiez stavba a taktiez potrebuje povolenie. preco si myslis ze nie? pretoze ich vsetci maju spravene? no spravidla ich maju v projekte stavby domu. alebo ked sa nieco dodatocne meni, tak sa to uz casto robi nacierno a nikto do toho nevrta, ale betonovany chodnik je bezpochyby stavba. spevnena plochu na parkovanie spada pod specialny stavebny urad (pre cestne ci dopravne ci jake stavby, uz je to nejake roky co som tam riesil, zabudol som presny nazov). pre zaujimavost, v mojom pripade sme spevnenu plochu na parkovanie pri dome nemohli robit (resp bol velmi velky problem ju povolovat) lebo cez pozemok mi ide podzemne vysokonapatove vedenie a spevnenou plochou by som staval nad tymto vedenim a zabetonoval pristup k tomu vedeniu, pre pripad poruchy by sa k tomu nedalo dostat, a v ochranonom pasme nemozem stavat. povolenie bolo tazko priechodne, tak sme zvolili variantu ze sme na dvor vysypali strk a parkujeme na nom, s tym nema problem ani urad ani my.

btw chodnik ci parkovacia plocha si vyzaduje upravu terenu (zapusta sa do terenu) a preto je to bezpochyby stavba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 16:16 #93426
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

podobne, urad nam nechce dovolit vyasfaltovat parkovisko v centre mesta Smile ide tam VN niekde popod. Hotovo, jedina moznost bola vysypať srtk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 20:11 #93429
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

no ked to cele zhrniem na SK legislativa nepraje (nie len) ISPckarom... v CR je to cele volnejsie a dokonca v CR je aj 10GHz pasmo urobene ako freeband.... ale vdaka aspon za dobre typy ako obchadzat nase stavebne zakony a schvalne je tu vlastne niekto kto z Vas ma ten stoziar legalne? cest vynimkam a rad by som tie vynimky aj spoznal a nechal si poradit... diky Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 20:55 #93430
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ano mame vydane stavebne povolenie Smile trvalo to vyše 2 mesiacov. Pozemok ma asi 60 majiteľov..šlo to verejnou vyhláškou, je tam lehota. Preto tie 2 mesiace.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 21:01 #93431
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

co je to verejna vyhlaska?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 21.09.2011 - 21:15 #93432
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ked zacne stavbne konanie kazdy s ucastnikov dostane list od stavebneho uradu aby sa zucastnil, daju datum a hodinu kedy sa zidete na mestskom urade koli pripomienkam. ked je ucastnikov konania vela vylepi sa len papier na informacnu tabulu, aby neposielali listy tolkym ludom. Ostatne neviem presne, nech ma niekto doplni..mozno som daco zabudol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 22.09.2011 - 07:38 #93436
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

co tak pouzit zamkovu dlazbu?
ta sa predsa da rozobrat a k vedeniam sa da dostat a nemusite behat po strku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 22.09.2011 - 18:46 #93445
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hm, no zamkova dlazba neviem ci by bola stavba alebo nebola, ale to je jedno, lebo zamkova dlazba sa mi nepaci a mojej penazenke tiez nie Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)