Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:52


Stoziare a stavebne povolenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
xmato00
Post subject: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 21:15 #93374
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

Ahojte, otazka znie ako je to presne na SK so stavebnym povolenim na stavbu stoziaru? V CR je to tak, ze do 15m nie je potrebne stavebne povolenie. Neviem ako to funguje ked chcem postavit stoziar cca do 20m. Mam nejake ponuky priehradovych a tycovych stoziarov avsak neviem presne ako mam pokracovat dalej ked si to chcem cele postavit svojpomocne.... dakujem za rady
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 21:33 #93375
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

U nás na meste (stavebnom urade) jasný verdikt. Stoziar, základ = stavebné povolenie. Vyjadrenia od vodarov, SSE, zivotne, atd.. + projekt stavby, pripojka, hromozvod.... Rolling Eyes je toho cely papier. GL
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 21:36 #93376
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

a to aj v pripade ze ho chcem postavit na prenajatom mieste a nepozadujem el. pripojku? (rozmyslam nad kombinaciou solar+veterna)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 21:39 #93377
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ak prenajate + najomna zmluva (original). Majitel dostane v stavebnom konani oznamenie cize si s nim vybav veci tak, aby nebol pruser. Samozrejme vyjadrenie od susednych parciel (zalezi kde stavas) Ak nechces pripojku tak to netreba, ale uradnik tam zazeral po mne ako to ze stoziar nebude mat el. pripojku.

za projekt na stoziar ma dost cvičili. Ten co dáva wifi.aspa.cz im vobec nestačil. Musel som dať robiť vlastný a doniesť im originál.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 22:19 #93378
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

OK a vies mi poradit kto mi urobi projekt? vies dat na niekoho link ako priklad? dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 22:35 #93380
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mne to robil jeden pán od nás z mesta, vedel čo tam potrebuju Smile odporucam lokalne niekoho najst.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 22:44 #93384
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Stavba stoziarov nieje normalna vec ktora sa len tak povaluje na internete ako priklad a tiez vela ludi ktory ti to urobia na kluc za prekvapivo nizku cenu tiez vela nieje .Ak o tom nic nevies tak sa do toho ani nepustaj - vyhnes sa problemom Smile Tak isto ak to bude coilen trochu na ociach tak to nebetonuj len tak na blind aby to niekto vydel.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 19.09.2011 - 23:12 #93390
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

konzola, vykopat, naukladat kocky, betony, skaly...a nepotrebujes ziadne povolenie hh
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 06:59 #93394
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

no ako to urobit aby to bolo bezpecne to viem len zavist ludi je beznhanicna.... Smile Ide o to ze firma co vyraba stoziar www.elv.sk ma vsetky ISO, staticke posudky a dodava k stoziaru aj zakladovy rost a vykres zakladov takze z tejto strany by tam uz nic nechybalo, dalsia vec ktoru potrebujem je to stavebne povolenie a to sa teda zacina vybavovat v obci v ktorej ho chcem postavit alebo na stavebnom urade? nie je tu naozaj niekto kto to cele absolvoval? alebo aspon neviete poradit niekoho kto robi projekty a pomoze s papierovou realizaciou? absolutne netusim ako mam takeho cloveka hladat....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 07:42 #93395
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

midnight_man wrote: ›konzola, vykopat, naukladat kocky, betony, skaly...a nepotrebujes ziadne povolenie hh

Kazda stavebna uprava podkladu ,coilen zobratie ornej vrstvy znamena stavebny zasah.Mozno v jednom okrese zo 100 by ti to preslo .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 10:13 #93396
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

a co tak bez absolutne ziadnej upravy, len odliat velku zakladovu dosku, k nej pripevnit kontajner a nan uchytit stoziar?
prakticky by to nemalo potrebovat stavebne nakolko to nijak nie je spojene so zemou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 10:51 #93397
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

Ano aj to ma napadlo ale z nejakej firmy co robia stoziare (uz neviem ktora to bola) mi povedali ze to sa tak neda ze aj na to treba stavebne povolenie lebo zaklad pre kontainer musi mat projekt a na projekte je napisane preco ten zaklad ma 1m do hlbky pre stoziar do 20m. Takze ani sam neviem ale asi by som to skusil cestou "drobnej" stavby a ked to schvalia tak potom by som nieco robil dalej inak je tu mozno moznost ze to schvalia lebo ten stoziar by som nenazvam ako stoziar ale ako kovovy stlp Very Happy lebo v skutocnosti je to tak (mozno trepem ale topiaci sa aj slamky chyta ci jak je to porekadlo) Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 11:10 #93398
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

a co tak skusit to legalne a mat navzdy pokoj. Az take zlozite to nie je a ak mas suhlas vlastnikov pozemku s najmom tak tu najhorsiu cast mas za sebou. Mozes to skusit aj ako drobnu stavbu ale ked ti na to stavebny urad pride tak ak budes potrebovat nieco nabuduce tak to uz moze byt problem. tiez ta moze udat konkurencia a som zvedavy co spravis ked ti cez to bude tiect 30mbit a budes to musiet zdemontovat.... aj ked neviem ci sa uz nieco take niekedy stalo.
Samozrejme ta to bude stat nejaky cas, nervy a hlavne to bude stat o dost viac penazi.
a zo stavebnym povolenim pre stoziar je to v SR presne takto:

Ohlásenie stavebnému úradu postačí
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,

je to par. 55 stavebneho zakona
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 12:18 #93400
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Problem s tym co si napisal je ten ze to musis umiestnit na existujuci objekt. Ty ten storiaz staváš, cize ako som pisal potrebuješ celý postup stavebného konania až k stavebnému povoleniu. Stavebná komisia bude obhliadať miesto pred začatím stavby aj po jej skončení.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Stoziare a stavebne povolenia  PostPosted: 20.09.2011 - 14:28 #93401
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

vid stavebny zakon, stavbou je aj to co potrebuje upravu podkladu, alebo co je zhotovovane stavebnymi postupmi zo stavebnych materialov, alebo je pevne s povrchom zeme.

takze volne polozeny stoziar na zemi (napriklad vysoky 10 metrov, s patkou 4x4 metre na ktorej su naukladane tri tony betonovych panelov) nie je stavbou v zmysle zakona, lebo nie je pevne spojeny so zemou. telekomunikacny kontajner zlozeny z auta na luku a postaveny na 4 betonove kocky taktiez nie je stavbou v zmysle zakona, lebo nie je pevne spojeny so zemou.

vyssie spomenyty stoziar, keby bol naviac prikotveny lankami, je uz stavbou podla zakona. telekomunikacny kontajner, keby sa luka na ktoru je polozeny, vopred zrovnala, je uz stavbou v zmysle zakona.

aspon z predpisov toto vyplyva. a tiez to ze posudzovanie ze co je a co nie je stavbou, prinalezi stavebnemu uradu.

a este sa mi mari nieco o napojeni na verejne siete - to ale tusim zatial neplati, no uvazovalo sa o tom (ze ked volne polozeny kontajner bude mat elektricku pripojku, tak bude stavbou).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)