Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:25


ISP admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 8 < 12345678 >
Author Message
Express
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 20:06 #97175
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

a totok KomplexFree od Alfeusu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 20:16 #97176
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

free nepodporuje mikrotik, iba 1 uzivatel... airnet mi poslal celkom zaujimave screenshoty... uvidim co z toho bude...

PS: preco si tak proti ispadminu? mas zle skusenosti s funcionalitou, supportom, upgradom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 20:25 #97177
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

mne sa nepaci jedna ves na isp jednoducho sa ti votre domk a strasne ho vytazujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 20:40 #97178
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

yeager bolo by to dost na dlho, ale cele zle, ci uz support, upgrade, ochota vsetko. Proste po zaplateni neexistuje pomoc. Napr. mam problem s niecim, poslem post odpisu ze to na dialku nevedia spravit napisu mi na A4 prikazy, ktore treba pospustat samozrejme, ze to nepomoze, nasledne odpisu aby som pockal na dalsi update ale ani ten problem neodstany a takto to ide dookola. Napr. co ja mam problem je ze sa niekedy stane ze do MK zapise viac krat tie iste pravidla (do mangle alebo IP filter) a potom je RB v prdeli neostava nic ine len vymazat duplicitne pravidla. Tento problem nemam len ja ale viacery...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 21:08 #97179
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

hm, neulahcite mi to Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 21:21 #97180
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

No my mame asi stastie. Ale skoro vsetko co som potreboval nastavit som nasiel na wiki. Asi 4x som pisal na support ale zvacsa sa jednalo o nie poctatne veci odpisali asi do 2 dni. Co sa tyka stability a zatazovania RB zatial som sa stym nestretol, asi mame stastie, alebo je to mozno v tom ze to pouzivame cca rok a od verzie asi 3.5. Akurat nam asi nestihaju disky, lebo cca kazdych 10min to vytazi server na plno (na disky zapisuje a cita o zivot) po cca 15s sa to upravy a ide to opat svizne... Mozno su Vase problemy sposobene aj neustalim update zo starej verzie, alebo neviem no...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 06.03.2012 - 22:30 #97181
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

yeager, a co ma robit to nieco? nedavajme maximalny zoznam veci vratane varenia kavy, ale minimalny must have.... a mozno cosi vymyslime
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 07.03.2012 - 06:59 #97183
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Nemam nejake extra ocakavania, ale potreboval by som nasledovne funkcie:
- generovanie faktur + export do uctovnictva
- automaticke pridavanie pravidiel do MK
- planovanie prac pre technikov
- nejake statistiky (aby som mohol vypnut druhy server s cacti)
- netflow + nejaky frontend (nie je nutne, ale potesi)
- presmerovanie neplaticov + blokovanie
- viac userov s roznymi pravami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 07.03.2012 - 16:46 #97193
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

...asi chcem vela, vsak Smile

ako tak pozeram demo vreziu, uz sa mi nepaci ten system pridavania novych userov. to sa neda na jednej stranke zadat noveho uzivatela a nastavit mu aj tarifu? to za kazdym musim rozklikat "informacie -> aktivne sluzby" a tam nastavit sluzbu? no otras... Smile
dalej, ked kliknem na "kontakty" tak tam vidim vseliake nepotrebne informacie o klientoch, ale ze aku sluzbu vyuzivaju to nie.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 07.03.2012 - 19:13 #97194
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

to bol jeden z dovodov preco som nad ispadminom neuvazoval ale pustil sa cestou opensource lms...
ked si si pozrel demo, tak asi si videl ze tam je takmer vsetko na jednom mieste a da sa naklikat na jednej stranke...
da sa to skombinovat aj s ROS (asi cez konfig upload) ale to som neskusal, kedze vela mikrotikov na sieti nemam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 07.03.2012 - 20:14 #97195
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

ved prave tomu by som sa chcel vyhnut aby som musel nastavovat veci na 10 miestach....
buduci tyzden bude spustene demo systemu co mi poslal airnet, tak to este pockam a potom sa rozhodnem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 07.03.2012 - 23:18 #97197
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

yeager wrote: ›...asi chcem vela, vsak Smile

ako tak pozeram demo vreziu, uz sa mi nepaci ten system pridavania novych userov. to sa neda na jednej stranke zadat noveho uzivatela a nastavit mu aj tarifu? to za kazdym musim rozklikat "informacie -> aktivne sluzby" a tam nastavit sluzbu? no otras... Smile


no je to system, kde si mozes pridat aj telku, aj internet a myslim, ze aj voip ak sa nemylim. tak keby mas mat na prvej strane vsetky tieto info, tak rolujes myskou veeeelmi dlho dole. aj mne sa to nepacilo na uvode, ale uz vidim co tym autor myslel a myslim, ze je to ok.

Quote: ›
dalej, ked kliknem na "kontakty" tak tam vidim vseliake nepotrebne informacie o klientoch, ale ze aku sluzbu vyuzivaju to nie.....


toto sa da nastavovat uplne plnohodnotne k tvojmu zelaniu. v nastaveniach si zvolis co chces vidiet, co nie, mozes si pridat rozne slpce o ktorych asi ani nemas paru a co je este take fajne na tom, ze hore v pravo si mozes vyberat medzi zuzenou obrazovkou a rozsirenou. t.j. vies si nastavit rovno dva druhy zobrazovania sa udajov o klientoch a prepisas sa medzi nimi jednym klikom.

vela ludi nadava na tento system, ale ja som viac menej spokojny. ale verim tomu, ze mi k tomu dopomohol jeden nas kolega, ktory to cele musel prekopat. inak ak niekomu nieco blbne, tak odporucam format a uplne novu instalaciu. skoro kazdemu, koho poznam sa pocas neustalych updatov uplne rozpadol system, prestavali fungovat niektore veci, blbli a pod. ako system je naozaj funkcny a bezproblemovy, ale tie updaty programatory evidentne domrvili.

inak aj support sa podstatne zlepsil oproti tomu co to bolo na uvode. reakcie su zvacsa do 24-48 hodin.
jedine co sa mu da vytknut, tak to je cena, to ze sa plati na pocet userov, to ze maju dost blbo spoplatneny update a par dalsich drobnosti. ale od tak modularneho systemu zas nemozte cakat zazrak.
vsak na windowse pracuju stovky programatorov, predsa je nahovno - ma kopec chyb a skoro kazdy tuna na tom bezi a je spokojny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 08.03.2012 - 00:02 #97198
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

yeager wrote: ›Nemam nejake extra ocakavania, ale potreboval by som nasledovne funkcie:
- generovanie faktur + export do uctovnictva
- automaticke pridavanie pravidiel do MK
- planovanie prac pre technikov
- nejake statistiky (aby som mohol vypnut druhy server s cacti)
- netflow + nejaky frontend (nie je nutne, ale potesi)
- presmerovanie neplaticov + blokovanie
- viac userov s roznymi pravami

Je to tam vsetko a mnoho ineho. Dost sa dozvies o fukciach ked si precitas changelogy. Treba si to len nainstalovat a naplno to vyuzivat isty cas. Tie dristy ako je to neschopny system to su len take krcmove reci.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 08.03.2012 - 07:53 #97199
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

keksik wrote: ›
yeager wrote: ›Nemam nejake extra ocakavania, ale potreboval by som nasledovne funkcie:
- generovanie faktur + export do uctovnictva
- automaticke pridavanie pravidiel do MK
- planovanie prac pre technikov
- nejake statistiky (aby som mohol vypnut druhy server s cacti)
- netflow + nejaky frontend (nie je nutne, ale potesi)
- presmerovanie neplaticov + blokovanie
- viac userov s roznymi pravami

Je to tam vsetko a mnoho ineho. Dost sa dozvies o fukciach ked si precitas changelogy. Treba si to len nainstalovat a naplno to vyuzivat isty cas. Tie dristy ako je to neschopny system to su len take krcmove reci.


je to perfektny a zaroven debilny system.
prefektny v tom co vsetko je tam a ako funguje a ako je to prehladne, chalani a baby u mna s tym vedia efektivne pracovat a nemusim sa osobne o nic starat - az na par veci co by som pomenil a co su tam dakedy nelogicke - paradne all in one riesenie


zly je v tom, ze je to cele neoptimalizovany zlepenec a je tam vela veci a tym padom je tam casto plno bugov ktore sa vysytnu a zmiznu, lebo na vselico pri updatoch a upravach zabudaju. ta firma je bordel ako sa patri ale tiez ako sa to da povedat o 90% "akoze serioznych" firiem aj v SR, ked sa vsetkci tvaria aky su majstri sveta a kodu.... totalne nasere ich podpora ked nieco nutne a dolezite prestane zrazu ist alebo robi chujoviny a ich podpora sa bud neozyva alebo sa vyhovara na ine veci. Ked sa clovek dovola tipkovi a ten povie, ze toto riesi jeden clovek a ten je teraz chory a na PN a treba mail a mate len L1 podporu tak musite cakat kym sa dostane k vasmu mailu je to na porazku. Mal som par krat pocit, ze sa tam vyberiem a vypalim im firmu. platby za tech podporu? hajzlici to vymysleli tak, ze ak ti dajme tomu skonci podpora (tehcnicka podpora a upgrade - plati sa na rok) v januari a ty si chces hodit novy update v auguste, neplati ti podpora od toho augusta ako ju zaplatits ale zapocita sa ti spatne uz od januara. brutalna konina kedy fakt platis za nic. odpoved pracovnika je to tak v ovseobecnych podmienkach podla autora majitela - sysa. WTF?

ale viac menej som spokojny, pre mna v sucasnosti neexistuje vhodna alternativa....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: ISP admin  PostPosted: 08.03.2012 - 13:28 #97203
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

kubiik wrote: ›
keksik wrote: ›
yeager wrote: ›Nemam nejake extra ocakavania, ale potreboval by som nasledovne funkcie:
- generovanie faktur + export do uctovnictva
- automaticke pridavanie pravidiel do MK
- planovanie prac pre technikov
- nejake statistiky (aby som mohol vypnut druhy server s cacti)
- netflow + nejaky frontend (nie je nutne, ale potesi)
- presmerovanie neplaticov + blokovanie
- viac userov s roznymi pravami

Je to tam vsetko a mnoho ineho. Dost sa dozvies o fukciach ked si precitas changelogy. Treba si to len nainstalovat a naplno to vyuzivat isty cas. Tie dristy ako je to neschopny system to su len take krcmove reci.


je to perfektny a zaroven debilny system.
prefektny v tom co vsetko je tam a ako funguje a ako je to prehladne, chalani a baby u mna s tym vedia efektivne pracovat a nemusim sa osobne o nic starat - az na par veci co by som pomenil a co su tam dakedy nelogicke - paradne all in one riesenie


zly je v tom, ze je to cele neoptimalizovany zlepenec a je tam vela veci a tym padom je tam casto plno bugov ktore sa vysytnu a zmiznu, lebo na vselico pri updatoch a upravach zabudaju. ta firma je bordel ako sa patri ale tiez ako sa to da povedat o 90% "akoze serioznych" firiem aj v SR, ked sa vsetkci tvaria aky su majstri sveta a kodu.... totalne nasere ich podpora ked nieco nutne a dolezite prestane zrazu ist alebo robi chujoviny a ich podpora sa bud neozyva alebo sa vyhovara na ine veci. Ked sa clovek dovola tipkovi a ten povie, ze toto riesi jeden clovek a ten je teraz chory a na PN a treba mail a mate len L1 podporu tak musite cakat kym sa dostane k vasmu mailu je to na porazku. Mal som par krat pocit, ze sa tam vyberiem a vypalim im firmu. platby za tech podporu? hajzlici to vymysleli tak, ze ak ti dajme tomu skonci podpora (tehcnicka podpora a upgrade - plati sa na rok) v januari a ty si chces hodit novy update v auguste, neplati ti podpora od toho augusta ako ju zaplatits ale zapocita sa ti spatne uz od januara. brutalna konina kedy fakt platis za nic. odpoved pracovnika je to tak v ovseobecnych podmienkach podla autora majitela - sysa. WTF?

ale viac menej som spokojny, pre mna v sucasnosti neexistuje vhodna alternativa....


No, ono ich komunikacia asi zavisi aj od toho ako velmi do nich rypes. Ja od zaciatku sa k nim spravam slusne, aj ked som v zaciatkoch mal par krat penu okolo huby Wink , ale posledne dva roky riesia nehorlave veci do 1-3 dni. Ak nieco hori, tak ten den ci na druhy max. . Aj ked mame zaplatene len upgrady - ale tie zas platime od zaciatku poctivo kazdy rok. Niekolko veci porobili zadarmo, aj ked to uz by malo byt podla nich platene, ale ked som trosku obrazne zdvihol obocie ze v principe je to vec ich softu tak sa dalo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 8 < 12345678 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)