Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:08


10. SKFREE-ALPI stretko

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 11 of 13 < 1...8910111213 >
Poll
Ktory vikend stretko?
17.-19.6 2011
68%
 68%  [ 11 ]
24.-26.6.2011
31%
 31%  [ 5 ]
Total Votes : 16


Author Message
rakel
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 19.06.2011 - 21:34 #91952
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ja som si zaspominal na studentske casy, ked v celej mlynskej doline kazdy rok na tri tyzdne odpojili teplu vodu, a manzelka na jedalny listok skolskej jedalne pri zakladnej skole
ale celkovo pohoda, zasmiali sme sa a citili sa o par rokov mladsi
Vecer sme boli pozriet www.hotelmineral.sk a v nom bol pomer cena/vykon 2x vacsi nez v jantare, ...len tam by asi nebolo kde varit gulas a taktiez by sa to zacalo velmi podobat na akcie typu metro.
Mne osobne napriklad metro nevonia uz len svojou "snobskou" atmosferou. Takze nakoniec mozno je caro skfree je aj v tej studenej vode.
Co sa tyka sponzorov, mozno by sme to mohli trosku zredukovat, niekedy mi ich (vzhladom k ucasti na prednaske) aj bolo trosku luto.
Nemam ani len predstavu o vynosoch a nakladoch takejto akcie, ale mozno je uz cas si zacat pozyvat "platenych" hosti. Napriklad stavebny odbornik na telekomunikacne stavby by bodol.

Ale inak vdaka, celkovo to bolo fajn. Z profesneho hladiska sa tesim na dalsiu akciu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 19.06.2011 - 21:51 #91953
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ma niekto "predkupne" pravo na dalsiu skfree akciu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 19.06.2011 - 23:04 #91954
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
rakel wrote: ›ma niekto "predkupne" pravo na dalsiu skfree akciu?

nema , skus to. Budem rad ked to budeme tocit okolo slovenska. Ja pridem prvy aj ked to budem mat 400 km od firmy....................
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 19.06.2011 - 23:13 #91955
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Vyuctovanie sponzorskeho bude zverejnene na alpi.sk ale ci veris alebo nie, 21 obedov(x5€) som musel zacvakat lebo okrem pixalla mi nikto neuviedol cas prichodu a obedy boli pripravene odhadom. Nepredpokladal som ze polovica ludi pride len kvoli tombole poobede az vecer.... Takze 1 sponzor platil nezjedny obed Sponzorske som nastavil nizko,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 02:43 #91956
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›Michal, toto neriesme tu. Ako som napisal, vzdy budu nedostatky a su sposobene vonkajsimi vplyvmi. Za to ja fakt nemozem.


mtec, ani slovkom som nenaznacil ze za to mozes ty, takze tvoja osobna dotknuta reakcia nie je na mieste. naopak, napisal som ze tebe dakujem za zorganizovanie stretnutia. za problemy sposobene hotelom moze hotel. za sluzby som platil priamo im, takze som si to riesil priamo s nimi, nepotrebujem aby si to riesil ty. pri rekapitulacii stretnutia som sa na hotel postazoval nakolko som s nim nebol spokojny, verbanla kritika je vsetko co s tym mozem urobit. nakolko udalost je uz minulost, tak to uz nevyriesime ani vo fore, ani mimo fora.

btw je mi srdecne jedno kolko zaraba personal, mna zaujima kolko platim a aku sluzbu za to dostanem. pomerne k zaplatenej cene su sluzby v hoteli jantar okokote. tuto nedaleko od nas je ubytovna kde stoji izba 6 eur na noc a obed stoji 2,90 eur a ich sluzby su na vyssej urovni nez v jantari za 30 eur za noc a 10 eur za ranajky s obedom. primarne ma u nich sice vytocil technicky problem, moze sa to aj nestastna zhoda nahod, bohuzial akurat som sa cely nasamponoval a namydlil a zo sekundy na sekundu prestala tiect voda a nezacala ani po ~10 minutach postavania v sprche - ak by prestala tiect postupne, alebo o minutu neskor, alebo ja by som sa tak nenamydlil, nebol by dopad tak neprijemny, holt blba nahoda. to co ma ale vytocilo dvojnasobne bol pristup kokota na recepcii ktory sa tvaril ze problem neexistuje a podla vsetkeho to takto podal aj tebe. faktom je ze udrzbar mi neskor potvrdil ze ano, naozaj, ked sa pusti vodoliecba, tak klesne tlak v systeme a netecie voda. a aj niektori dalsi ubytovani potvrdili ze uz na druhom poschodi tecie voda chvilami velmi slabo a na stvrtom vobec, a potvrdili aj to, ze rovnaky stav bol aj pred rokom. takze bud tam ten kokot recepcny robi prvy den, ze o tom nevie, alebo kamufloval technicky problem hotela tym, ze spravil zo mna debila ktory si problem vymyslel. a toto je pruser, to je totalne nezvladnuta komunikacia. vobec nezalezi na tom kolko ten clovek zaraba - to ci bude kamuflovat a robit z klienta debila, alebo pravdivo prizna problem a ospravedlni sa v mene hotela a aspon prislubi ze s tym nieco do buducnosti spravia, ho nestoji ani viac energie, ani viac penazi, nestoji ho to nic, len musi po otvoreni ust povedat ine slova. recepcny si z tych dvoch moznosti vybral horsie riesenie, nehodne akehokolvek poskytovatela sluzieb. mat technicky problem a tvarit sa ze nie, nemam ho, a klient je kokot, to je podnikatelska samovrazda. ja byt majitel, nedam mu ani 300 eur a kopnem ho do riti. ked im ta vodoliecba zerie tolko vody, nech jej predradia vyrovnavaciu nadrz alebo posilnia pripojku do budovy, alebo nech daju na izby oznam ze pozor, chvilami netecie tepla voda, nech clovek vie do coho ide, alebo nech sa aspon k veci postavia korektne, nie takto ako kokoti.

napokon ved s podobnymi krizovymi situaciami sa nezriedka potykame aj my v ulohe dodavatela. ked zavola klient, ze mu nejde internet, da sa to riesit aj tak ze pingnem jeho wifinu a ked mi pride icmp reply, poviem ze ziadny problem na pripojke nie je a hotovo, vec je pre mna vybavena, klient si asi vymysla alebo ma problem u seba. toto som musel nie raz opakovat mojim ludom kym pochopili a naucili sa, ze to ze opingaju jeho wifinu, alebo si overia ze je online, neznamena to ze klientovi internet ide a ze problem neexistuje. problem mohol medzicasom docasne zmiznut, problem moze byt od wifiny k pocitacu, v pocitaci, v zahranicnej konektivite, v DNSku, v klientovej nevedomosti, hocikde kde nam to ping neukaze, a nasou ulohou pri poruche nie je opingat zariadenie, ale zariadit aby bol klient spokojny - iba tak nam nabuduce posle peniaze a nie vypoved. ked mi klient zavola ze ma problem, a ja mu poviem ze ziadny problem nema, tym jeho spokojnost nedosiahnem, tym ho akurat naseriem. preto aj ked na prvy pohlad problem nevidime, v zaujme zachovania nasho podnikania je nasou psou povinnostou zaujimat sa o klientov problem a riesit ho dovtedy, kym klient nebude spokojny (alebo kym si nepovieme ze to za to nestoji a ze je lepsie nechat klienta odist). recepcny velmi pravdepodobne vedel ze maju nedostatky na vodoinstalacii a napriek tomu sa tvaril, ze ho nemaju, a ze problem musi byt v mojej hlave. a to je este horsie nez ten samotny problem s vodou.

btw dovolim si pozicat slova pana preradovica, ktory cestuje pomene vela a dost casto spava po hoteloch na slovensku, cesku, i v inych krajinach. jantar hodnotil velmi slabo, co sa tyka stravy tak extremne slabo. ano, pripomenulo nam to skolsku jedalen, ale v nej stoji takato strava nieco vyse 1 eura, nie takmer 10 euro. za tu cenu je to tam cele bullshit.

m-tec wrote: ›Tvoju vec sme riesili s personalom, vraj ked isiel skontrolovat izbu tak tepla voda isla. Ale naozaj to nie je o tom teraz ze riesit rozvod teplej vody. Prosim zamerajme sa na problemy ktore su lebo ta zial musim potom zaradit k tym vecnym "hundracom".


kludne ma zarad do akej kategorie chces... nepocitujem potrebu drzat hubu a tvarit sa ze mi hotel vyhovoval, len preto aby si ma niekam nezaradil. som ti vdacny a dakujem za zorganizovanie akcie, bohuzial z hotelu jantar som mal nedobry pocit uz minuly rok, dufal som ze to bude teraz lepsie, a naopak, len potvrdiil a umocnili zly pocit z minuleho roku. to nie je tvoja chyba, je to ich chyba. a moja chyba by bola, ak by som to po tejto skusenosti tam isiel skusat este treti raz. a k teme jantar som tymto povedal uz viac ako som chcel, finito..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 06:33 #91957
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
No môžem dať rakelovi typ ak xce urobiť zimu, jednal som z hotelom kolowrat v belianskych tatrach, dali aj veľmi dobrú cenu ale gyro sa potom rozhodol pre Ružomberok ale urcite existuje vela iných zaujímavých lokalít Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 07:34 #91959
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

421 wrote: ›No môžem dať rakelovi typ ak xce urobiť zimu, jednal som z hotelom kolowrat v belianskych tatrach, dali aj veľmi dobrú cenu ale gyro sa potom rozhodol pre Ružomberok ale urcite existuje vela iných zaujímavých lokalít Smile

Na Kolowrate mame sektor.. Takze s netom by nemal byt problem... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 09:53 #91960
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
hodil som nejake fotecky na web, mozete omrknut (mam aj ine ale tie su nezverejnitelne Wink )
Dalej je zakupeny zo sponzorskeho roll-up stojan, poskytnem na dalsiu akciu, nemusite to kupovat aj tak su drahe.(2 plachty UV vodeodolne+stojan stali s DPH 260€) Plachty vyrobila Afinita s.r.o. Sliac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 12:54 #91961
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

zacnem od konca;
stojan si nemusel zo spoznozrskeho kupovat. mohlo sa pekne spravit vyberove konanie. ako som par ludom psominal, mam znamych co maju reklamku a nakupuju dost veci za smiesne ceny, sem tam mi vytlacia aj veci zadara/nakupnu cenu. predpokladam, ze by som to vedel vybavit lacnejsie.
je dobre ze si sa podujal investovat takto peniaze, ale chybou komunikacie sa mohlo usetrit.

Co sa tyka hotela.
sluboval si ze bude iny hotel ze to bude lepsie, co som aj ocakval. bohuzial sa to nestalo a podla mna bolo vsetko po starom a nevidel som (nehnevaj sa) absolutne ziadne zlepsenie.
samotne ubytko bolo okej, je mi v podstate jedno kde spim to bolo okej da sa poveda na vysokej urovni, dobre som sa vyspal. thomas nechrapal Smile. sprcha okej, ficala na druhom poschodi ked som nsa akurat sprchoval.

jedlo - bolo to asi ako bolo spominane podla standardu pre ubytovanych liecebnych hosti. Ja osobne nemam problem - zjem (skoro) vsetko, ale vzhladom na to ze som uz co to pocestoval dost nizsia trieda. Ranajky okej. Ale cudujem sa ludom co pili ten pomarancovy kentus zo stroja. voda s citronom rulez Smile

posedenie pri gulasi+pivko hodnotim pozitivne, az na toho jedneho pana (predpokladam, ze nebol od nas), ktory sa zrubal "spolocensky unaveny" na zem. vysiel bol chutny pochutnal som si - najlepsie jedlo vikendu.

chlebicky okej;
voda postacuje ale bolo by dobre aby sa kava mohla tiez dat v prezentacnej miestnosti nacapovat a nie chodit do jedalne....

vyborne som vyuzil ako minuly rok tak aj tento rok bazen - toto je obrovska vyhoda, ktoru nemoze ponuknut kazdy hotel. nie je lepsie ako si ist rano/vecer zaplavat. to som si vychutnal. takisto ako aj preteky v brodeni sa Smile

hodnotim tiez kladne (ako minuly rok) ze ubytovani hostia maju moznost zdarma vyuzit tenisovy dvorec, nie sice prefektnej ale dostatocnej kvality.

program bol okej;
sam som sa cudoval, ci je nutne davat tolko prenasok, a co nam podaktori ludia porozpravaju, lebo netusim co by chceli(steve/rasto/petras).
stacilo menej prednasok, ale o to zaujimavejsich co sa aj stalo - hlavne velka vdaka za p.Cabalu a p.Rybarika Smile

cela organiziacia bola ale amaterskejsie prevedena. Nielen vdaka Organizatorom ale aj vdaka nedisciplinovanosti ci uz zucastnenych i nezucastnenych; Je zaroven na plac a smiech aby bolo v case prenasky raz tolko prednasajucich a sponzorov ako ucastnikov !!!! Toto je mega fail !!!. Vobec sa mi nepacilo, ze prave ja som musel zopar krat ziadat ucastnikov aby sa presunuli do prednaskovej miestnosti...
Urcitych ludi mam radsej ako inych ale je maximalne neseriozne pripomienkovat viac menej serioznu prednasku vulgarizmami a chechtat sa a podobne.
Fakt som sa niekedy citil ako keby som bol v spolocnosti pubertakov a nie majitelov spolocnosti, ktori by mali mat inu uroven.

Nebudem sa vyjadrovat k posunom programu, za toto nesie organizator iba mensiu vinu. Vinu nesu ostatni, ktori sa radsej rozpravali pri cigaretke pred vchodom... Organizator hadam bude nabuduce mudrejsi a realnejie odhadne, kolko by ktora prezentacia a diskusia mohla trvat a kolko ich bude.

Co si maju sponzori pomysliet o nas lokalnych, aj ked nas tam bolo mizive percento....
Byt sponzorom, tak si o tom myslim svoje a nabuduce si "nenajdem cas".
Namiesto toho aby sa zucastnilo co najviac ludi, prislo mizive percento. Preco? Mam nejake odpovede ale necham si ich pre seba.

Samotne Alpi stretnutie bolo v pohodice. Hlavne vdaka Pixalovi, kebyze nepride ten, tak sa v podstate nemame o com bavit, nemyslite? Otazkou je, ci sa nieco zacne riesit alebo sme sa zasa iba k veci porozpravali.. Uvidime som vsak v tomto smere skepticky. Kazdopadne som si odniesol zopar dobrych nastrelov na niektore temy.


sluzby personalu:
tiez ma absolutne nezaujima kolko zarabaju a co su zac a ci je dakto unaveny ale podobne. Clovek si za daco plati a mal by to dostat. Chalani na recepcii vyzerali ze su novi a zmeteni. Dorazilo ma ze ked som chcel platit za ubytko a recepcnemu som povedal ze fakturacne udaje najde na mojej web stranke, dal mi pero a papier aby som mu to napisal, nech si to moze prepisat. Som na neho pozeral ze ci je drbnuty alebo co. Neznasam robit zbytocne veci. Internet mu tam siel a stacilo skopcit text. Som sa tam snim o tom musel dohadovat 5 minut. NAkoniec som si to natukal na telefone, zoomol a drbol pred neho nech si to opise...

Lutujem mladu casnisku co mala cely cas sluzbu, ale ked som na takejto akcii necakam, ze mi chcu zatvorit bar o pol noci (piatok), nie to uz o 2200(sobota) WTF? Sefka hotela je trubka, ze nezabezpeci pomocnu sluzbu? Mozno to vsak Mtec nepozadoval a chcel aby sme boli rano cerstvi, co sa mu podarilo, za co mu na druhu stranu dakujem Smile

Cez vsetky tieto vytky (iste som na nejake zabudol) vsak som clovek, ktory nie je narocny a celkovo som spokojny.
Je na OBROVSKU skodu, ze sa tychto akcii nezucastnuje niekolko nasobne viac ludi, mohlo by.

M-tec si (dufam) konecne uvedomil, ze je blbost organizovat stretko (aj ked dostatocne dopredu) bez zavaznej registracie a zalohy. V tejto komunite ludi to inak nejde. Navyse ako organizator mohol slahnut napriklad banner na skfree stranku, respektive obvolavat ludi pre potvrdenie a podobne....

Osobne nemam problem zaplatit aj vyssi poplatok za lepsie sluzby.
Osobne v mojej lokalite nemam absolutne problem zorganizovat nejake stretko. Hlohovec je vsak dalej od stredu Slovenska:)
Mam na to moznosti-kontakty, zopar (zasa nie extra moc) skusenosti, aj svojich ludi.
Kludne vo vacsom alebo mensom meritku (napr ak by sa nastarovalo Alpi)

Ale Mtec este raz opakujem, aj cez vsetko to co som napisal, dakujem, ze si sa ujal organizacie a zvladol si to a verim, ze sa to casom bude len a len zlepsovat Smile

Ak by vam v zime vyhovovala Horska chata kosodrevina - chopok juhu alebo hotel liptov na severe chopku. mozem pomoc s organizaciou, majitelia su z HC osobne ich dobre poznam. Nie je to moc hviezdickove ale je to pouzitelne, zazil som tam pekne chvile Smile


Last edited by kubiik on 20.06.2011 - 13:00; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 12:58 #91962
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›No môžem dať rakelovi typ ak xce urobiť zimu, jednal som z hotelom kolowrat v belianskych tatrach, dali aj veľmi dobrú cenu ale gyro sa potom rozhodol pre Ružomberok ale urcite existuje vela iných zaujímavých lokalít Smile

Nechcem ta sklamat ale aj ty sam vies ako to chodi. Polovica ludi ti bude namietat ceny, ktore nie su prave najnizsie. Ak si vyjednas lepsie ceny, je to za cenu rezervacie a tympadom musis zaplatit aj za tych co ti nepridu. A po tychto skusenostiach naozaj treba byt opatrni. Jedna vec je co sa popise tu a druha vec je potom realita. Takze jednoznacne platba vopred aj ked sa mnohym pacilo to ze netreba nic rezervovat a platit dopredu. Inac sa proste neda. Ak vynechas sponzorov, je nemozne potom dat gratis chlebicky,kavu, vody, gulas, pivo a kto zaplati bannery a propagacne materialy. Na takuto akciu potrebujes cca 1000€ vyzbierat, inak to niekto musi zaplatit. Ja som sa zmestil do tej sumy kompletne aj vdaka tomu ze sa nenechal otvoreny bar a suroviny som nakupil v Metre. Nebyt tych nestastnych obedov co sa museli zaplatit, chcel som zvysok penazi hodit do baru a nealko co vypijeme uhradit. Vlani bolo penazi cca dvojnasobok, kupilo sa vino a preplatil bar. Ked som ale videl co bolo na tom 1200€ ucte z baru, musel som si sadnut. Neviem ci si niekto odnasal pijatiku na izby ale boli tam cele flase tvrdeho alkoholu a nie prave najlacnejsieho (absinth, chivas, metaxa a pod.) takze ani tadialto cesta nevedie. Vzdy sa najde niekto kto dobro zneuziva.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 14:13 #91963
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mtec nerozoberajme to tu....alebo to prenesme do ISPfora.......ja hodnotim akciu kladne, co sa tyka vykrikov niektorych ludi, aj ja rad pridam poznamku ked pocujem nieco co nie je celkom koser. Zasa si treba kubiik uvedomit, ze nie sme stado debilov, ktorym moze nejaky predajca-obchodak, ktory ti rad naslubuje hocico len aby si zaplatil za tovar, narozpravat nezmysli. Myslim, ze ked bola odborna debata ci od Cabalu alebo pixalla neboli skoro ziadne poznamky, to ze na prezentaciu zyxellu bolo poznamok vcelku dost a a zelmar sa nakonci nezdrazal a pohostil aj profiber je len dobre. Ja som ochotny radsej pocut, ze to a to nechodi aj ked je to poznamka od kolegu sediaceho vedla mna ako nakupit a potom sa vsetci tvaria ze nic. Rovnako ako pristup alternetiva k rieseniu rakelovej reklamacie.....posli, mi posleme raz za kvartal do izraela, zaplat fakturu za dopravu cca 250Eur a ked uzname ze to je v ramci reklamacie vratime prachy.....tak pani toto je pre mna skusenost jak hrom.....a za taketo informacie dokazem prepacit, ze informacia nie je v powerpointe na hlavickovom papieri a nie je tam uvedene ISO.....musim povedat, ze v buducnosti by sme si mali ako to bolo pominule roky nechat viac priestoru na diskusiu medzi sebou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 14:35 #91965
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›zacnem od konca;
stojan si nemusel zo spoznozrskeho kupovat. mohlo sa pekne spravit vyberove konanie. ako som par ludom psominal, mam znamych co maju reklamku a nakupuju dost veci za smiesne ceny, sem tam mi vytlacia aj veci zadara/nakupnu cenu. predpokladam, ze by som to vedel vybavit lacnejsie.
je dobre ze si sa podujal investovat takto peniaze, ale chybou komunikacie sa mohlo usetrit.

Co sa tyka hotela.
sluboval si ze bude iny hotel ze to bude lepsie, co som aj ocakval. bohuzial sa to nestalo a podla mna bolo vsetko po starom a nevidel som (nehnevaj sa) absolutne ziadne zlepsenie.
samotne ubytko bolo okej, je mi v podstate jedno kde spim to bolo okej da sa poveda na vysokej urovni, dobre som sa vyspal. thomas nechrapal Smile. sprcha okej, ficala na druhom poschodi ked som nsa akurat sprchoval.

jedlo - bolo to asi ako bolo spominane podla standardu pre ubytovanych liecebnych hosti. Ja osobne nemam problem - zjem (skoro) vsetko, ale vzhladom na to ze som uz co to pocestoval dost nizsia trieda. Ranajky okej. Ale cudujem sa ludom co pili ten pomarancovy kentus zo stroja. voda s citronom rulez Smile

posedenie pri gulasi+pivko hodnotim pozitivne, az na toho jedneho pana (predpokladam, ze nebol od nas), ktory sa zrubal "spolocensky unaveny" na zem. vysiel bol chutny pochutnal som si - najlepsie jedlo vikendu.

chlebicky okej;
voda postacuje ale bolo by dobre aby sa kava mohla tiez dat v prezentacnej miestnosti nacapovat a nie chodit do jedalne....

vyborne som vyuzil ako minuly rok tak aj tento rok bazen - toto je obrovska vyhoda, ktoru nemoze ponuknut kazdy hotel. nie je lepsie ako si ist rano/vecer zaplavat. to som si vychutnal. takisto ako aj preteky v brodeni sa Smile

hodnotim tiez kladne (ako minuly rok) ze ubytovani hostia maju moznost zdarma vyuzit tenisovy dvorec, nie sice prefektnej ale dostatocnej kvality.

program bol okej;
sam som sa cudoval, ci je nutne davat tolko prenasok, a co nam podaktori ludia porozpravaju, lebo netusim co by chceli(steve/rasto/petras).
stacilo menej prednasok, ale o to zaujimavejsich co sa aj stalo - hlavne velka vdaka za p.Cabalu a p.Rybarika Smile

cela organiziacia bola ale amaterskejsie prevedena. Nielen vdaka Organizatorom ale aj vdaka nedisciplinovanosti ci uz zucastnenych i nezucastnenych; Je zaroven na plac a smiech aby bolo v case prenasky raz tolko prednasajucich a sponzorov ako ucastnikov !!!! Toto je mega fail !!!. Vobec sa mi nepacilo, ze prave ja som musel zopar krat ziadat ucastnikov aby sa presunuli do prednaskovej miestnosti...
Urcitych ludi mam radsej ako inych ale je maximalne neseriozne pripomienkovat viac menej serioznu prednasku vulgarizmami a chechtat sa a podobne.
Fakt som sa niekedy citil ako keby som bol v spolocnosti pubertakov a nie majitelov spolocnosti, ktori by mali mat inu uroven.

Nebudem sa vyjadrovat k posunom programu, za toto nesie organizator iba mensiu vinu. Vinu nesu ostatni, ktori sa radsej rozpravali pri cigaretke pred vchodom... Organizator hadam bude nabuduce mudrejsi a realnejie odhadne, kolko by ktora prezentacia a diskusia mohla trvat a kolko ich bude.

Co si maju sponzori pomysliet o nas lokalnych, aj ked nas tam bolo mizive percento....
Byt sponzorom, tak si o tom myslim svoje a nabuduce si "nenajdem cas".
Namiesto toho aby sa zucastnilo co najviac ludi, prislo mizive percento. Preco? Mam nejake odpovede ale necham si ich pre seba.

Samotne Alpi stretnutie bolo v pohodice. Hlavne vdaka Pixalovi, kebyze nepride ten, tak sa v podstate nemame o com bavit, nemyslite? Otazkou je, ci sa nieco zacne riesit alebo sme sa zasa iba k veci porozpravali.. Uvidime som vsak v tomto smere skepticky. Kazdopadne som si odniesol zopar dobrych nastrelov na niektore temy.


sluzby personalu:
tiez ma absolutne nezaujima kolko zarabaju a co su zac a ci je dakto unaveny ale podobne. Clovek si za daco plati a mal by to dostat. Chalani na recepcii vyzerali ze su novi a zmeteni. Dorazilo ma ze ked som chcel platit za ubytko a recepcnemu som povedal ze fakturacne udaje najde na mojej web stranke, dal mi pero a papier aby som mu to napisal, nech si to moze prepisat. Som na neho pozeral ze ci je drbnuty alebo co. Neznasam robit zbytocne veci. Internet mu tam siel a stacilo skopcit text. Som sa tam snim o tom musel dohadovat 5 minut. NAkoniec som si to natukal na telefone, zoomol a drbol pred neho nech si to opise...

Lutujem mladu casnisku co mala cely cas sluzbu, ale ked som na takejto akcii necakam, ze mi chcu zatvorit bar o pol noci (piatok), nie to uz o 2200(sobota) WTF? Sefka hotela je trubka, ze nezabezpeci pomocnu sluzbu? Mozno to vsak Mtec nepozadoval a chcel aby sme boli rano cerstvi, co sa mu podarilo, za co mu na druhu stranu dakujem Smile

Cez vsetky tieto vytky (iste som na nejake zabudol) vsak som clovek, ktory nie je narocny a celkovo som spokojny.
Je na OBROVSKU skodu, ze sa tychto akcii nezucastnuje niekolko nasobne viac ludi, mohlo by.

M-tec si (dufam) konecne uvedomil, ze je blbost organizovat stretko (aj ked dostatocne dopredu) bez zavaznej registracie a zalohy. V tejto komunite ludi to inak nejde. Navyse ako organizator mohol slahnut napriklad banner na skfree stranku, respektive obvolavat ludi pre potvrdenie a podobne....

Osobne nemam problem zaplatit aj vyssi poplatok za lepsie sluzby.
Osobne v mojej lokalite nemam absolutne problem zorganizovat nejake stretko. Hlohovec je vsak dalej od stredu Slovenska:)
Mam na to moznosti-kontakty, zopar (zasa nie extra moc) skusenosti, aj svojich ludi.
Kludne vo vacsom alebo mensom meritku (napr ak by sa nastarovalo Alpi)

Ale Mtec este raz opakujem, aj cez vsetko to co som napisal, dakujem, ze si sa ujal organizacie a zvladol si to a verim, ze sa to casom bude len a len zlepsovat Smile

Ak by vam v zime vyhovovala Horska chata kosodrevina - chopok juhu alebo hotel liptov na severe chopku. mozem pomoc s organizaciou, majitelia su z HC osobne ich dobre poznam. Nie je to moc hviezdickove ale je to pouzitelne, zazil som tam pekne chvile Smile

Dakujem, toto je konstruktivna kritika ktoru prijimam a vychadza zo slovenskej reality. Toho stareho vrtaka co tam oxidoval nakoniec potrestal osud Smile (Roli by ho bol sundal keby neprestal ale takto sa to vyriesilo same). Cena za stojany bola standardna, pozeral som aj inde. 2x banner a 2x stojan za cenu 260€ je vraj dobre, pytal som sa aj ja kamosov v reklamkach. Viacmenej mi odporucili tuto firmu lebo toto nerobi hocikto, to nie je vyrezavane z folie ale je to speci potlac. Takze stalo sa, stojany su, samozrejme sa dalo mozno aj lacnejsie ale bol som v casovom strese a toto bolo vsetko pod jednou strechou, este som kvoli tomu urobil 150km na co kaslem. Do buducna isto dobra investicia, skoda ze sme nedohodli dalsie stretko a buduci usporiadatel to mohol brat so sebou.V piatok som barmanku podplatil takze ostala dokedy bolo treba, v sobotu som nepredpokladal nejaku velku navstevu baru a pijatiky bolo myslim dost aj na chate. Povedal som to vcas ze bude koncit skor, kto chcel nejaku flasku, mohol si kupit ale myslim si ze pivo bolo dostatocne a aspon sme sa nerozbili na srot Wink O problemoch s vodou som sa dozvedel len v nedelu rano, skoda ze ste mi to nepovedali ze aj vlani boli problemy, to vidim ako zavazny nedostatok a je to na vymenu hotela. Ostatne veci su subjektivneho charakteru kde mozeme mat rozdielne nazory. Porcie oproti vlanajsku boli vacsie, ze to bolo dietne mne osobne nevadilo, preto som tam vsunul tie chlebicky a ten gulasik.Pizzu si nemusel nikto doobjednavat tentoraz Smile A nad ranom tie rozky no to nekomentujem radsej mojho technika Ruda. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 16:51 #91966
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

podla mna treba riesit tieto akcie platbou predom. serizony host nema problem zaplatit aj predom (ak doveruje organizatorovi, co uz po desiatich akciach by nemal byt problem). a ak niekto nie je seriozny (povie ze pride a nepride, atd), tak platba predom je tiez to najspravnejsie mozne riesenie, aby kvoli neseioznym netrpel organizator a ostatni ucastnici. v cene by malo byt zahrnute ubytovanie, strava a obcestvenie (podla toho kto ako dlho bude). drahsi konzum (chivas a metexu) by som nechal nech si uz plati kazdy sam. ked si chceme pozvat nejakych hosti a uctit si ich, tak z ceny co zaplatia ucastnici by sa mali platit aj naklady na ubytovanie stravu a obcertvenie tychto hosti.

a este raz dodam ze ja k takejto akcii sponzorov (v zmysle toho ze nam budu platit nase chlastanie) vobec nepotrebujem. pri dobrej a zmysluplnej akcii je mi jedno ci zaplatim 100 eur alebo 150 eur, pretoze dobra akcia poskytne tolko inspiracie, informacie a kontaktov, ze 50 euro je popri tom odrobinka. sponzori a hostia z radov firiem a dodavatelov by mali byt vyberani podla toho, ci ich prezentacia bude pre nas prinosom, alebo nie. nie je rozumne aby nam niekto pol hodiny alebo hodinu prezentoval riesenia ktore stoja desiatky milionov korun (nenarazam na nic kontretne), toto treba jasne definovat, stanovit aj firmam mantinely (casove, obsahove) aby vysledny efekt bol aj pre nich aj pre nas zaujimavy. v takomto pripade nech minimalne zaplatia nejaku korunu na prednaskovu miestnost pripadne obcerstvenie alebo nieco do tomboly, a hotofka.

a este jeden navrh do buducnosti - cela akcia potrebuje moderatora, ktory by systematicky strazil dodrziavanie casoveho planu, obsahu, krotil pripadnych nezbednikov ktori pri prezentaciach rusia, bavia sa, odbiehaju od temy, atd. v ramci alpi stretnutia som sa ulohy moderatora neplanovane zhostil ja, tym ze to bolo neplanovane to nebolo ani tak zvladnute ako by mohlo byt, ale myslim ze celej akcii by takato uloha neuskodila, naopak by pomohla.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 17:03 #91967
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
pixall wrote: ›podla mna treba riesit tieto akcie platbou predom. serizony host nema problem zaplatit aj predom (ak doveruje organizatorovi, co uz po desiatich akciach by nemal byt problem). a ak niekto nie je seriozny (povie ze pride a nepride, atd), tak platba predom je tiez to najspravnejsie mozne riesenie, aby kvoli neseioznym netrpel organizator a ostatni ucastnici. v cene by malo byt zahrnute ubytovanie, strava a obcestvenie (podla toho kto ako dlho bude). drahsi konzum (chivas a metexu) by som nechal nech si uz plati kazdy sam. ked si chceme pozvat nejakych hosti a uctit si ich, tak z ceny co zaplatia ucastnici by sa mali platit aj naklady na ubytovanie stravu a obcertvenie tychto hosti.

a este raz dodam ze ja k takejto akcii sponzorov (v zmysle toho ze nam budu platit nase chlastanie) vobec nepotrebujem. pri dobrej a zmysluplnej akcii je mi jedno ci zaplatim 100 eur alebo 150 eur, pretoze dobra akcia poskytne tolko inspiracie, informacie a kontaktov, ze 50 euro je popri tom odrobinka. sponzori a hostia z radov firiem a dodavatelov by mali byt vyberani podla toho, ci ich prezentacia bude pre nas prinosom, alebo nie. nie je rozumne aby nam niekto pol hodiny alebo hodinu prezentoval riesenia ktore stoja desiatky milionov korun (nenarazam na nic kontretne), toto treba jasne definovat, stanovit aj firmam mantinely (casove, obsahove) aby vysledny efekt bol aj pre nich aj pre nas zaujimavy. v takomto pripade nech minimalne zaplatia nejaku korunu na prednaskovu miestnost pripadne obcerstvenie alebo nieco do tomboly, a hotofka.

a este jeden navrh do buducnosti - cela akcia potrebuje moderatora, ktory by systematicky strazil dodrziavanie casoveho planu, obsahu, krotil pripadnych nezbednikov ktori pri prezentaciach rusia, bavia sa, odbiehaju od temy, atd. v ramci alpi stretnutia som sa ulohy moderatora neplanovane zhostil ja, tym ze to bolo neplanovane to nebolo ani tak zvladnute ako by mohlo byt, ale myslim ze celej akcii by takato uloha neuskodila, naopak by pomohla.

Ano, mozeme ist tymto smerom, tympadom zredukovat pocet ucastnikov, technikov nechat doma a zamerat sa na konkretne problemy. Ja som viacmenej pokracoval v tradicii a tou je ze je to viacmenej hromadna akcia a oddych zaroven. Uz to ale potom nebude skfree ale ciste ALPI. Vyjadrite sa k tomu, s rakelom som dnes telefonoval, mieni to asi skusit, pomozme mu v tom a podporme to. Takze ocakavam konkretne napady a kritiku teraz uz uzavrime. Ked niekto povie ze je nieco zle, treba povedat ako to teda urobit aby sme sa vyhli v buducnosti dalsej kritike a dalsiemu znechuteniu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 19:29 #91970
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
A mne sa pacilo a prvy x som vydrzal do konca...gulasovina s pivom bola uplna pecka a nebyt sprostych antibiotik tak si supnem viac .... skoda ze nemame na videu steveho paniku po tom ako dostal po riti s varechou Smile (preepac pan kolega netusili sme ze zpanikujes)

Inak hotelove sluzby naozaj bieda by si zasluzilo majitelom poslat par krasnych pozdravov (pokial nie su totozny s tou sefkou tam).
Jasne som im povedal ze papierove utierky v zachode na ruky smrdia viac ako hajzel - nic sa neriesilo
To by normalny riaditel urcite nedopustil ale budiz...

Celkovy dojem pre man bol pozitivny (az na jedneho ozrana ktory nebol od nas ) mi nijaky iny nepokazil vikend...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 11 of 13 < 1...8910111213 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)