Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 12.05.2024 - 11:08


registracia nameserverov?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: registracia nameserverov?  PostPosted: 26.04.2010 - 16:20 #82346
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
zaregistroval som si prvu domenu .tv kde som dal poziadavku aby domenu nasmerovali na moje ns servery. dosla mi odpoved

Dobry den,

pri pokuse o nastavenie Vami zadanych nameserverov sme obdrzali chybove hlasenie. Pri domenach TV spravca domeny totiz vyzaduje, aby boli nameservery pre registraciu tychto domen zaregistrovane. V tomto smere Vam moze pomoct len spravca tychto nameserverov.

Riesenie sa ponuka v nastaveni sucasnych nameserverov na Vami pozadovane zaznamy, cize ak by ste nam napisali, ako pozadujete mat zaznamy nastavene, zabezpecime to.

S pozdravom

kedze spravca nameserverov som ja a este som o registracii ns nepocul, poradi mi plz niekto o aku registraciu sa to teda jedna? ma s tym niekto skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 26.04.2010 - 16:50 #82347
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Zaznam mas na svojich DNS ? Ak by sa jednalo o NS v tej istej domene tak glue zaznam - IP DNS serverov. Mozno by to chcelo presnejsie info od spravcov .tv
Inak neviem co ine by este chceli ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 26.04.2010 - 20:18 #82354
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dal som im samozrejme dotaz, zatial mi vsak neodpisali... podla mna mam nska ok, vid

http://clez.net/net.dns?ip=ns.elson.sk#graph
http://clez.net/net.dns?ip=ns.elsonet.sk#graph
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 27.04.2010 - 08:51 #82357
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
neuveritelne, na moj dotaz som opat dostal kompetentnu a jasnu odpoved

Dobry den,

registraciu tychto domen realizujeme prostrednictvom nasho partnera, spolocnosti Eurodns. Podla informacie, ktoru sme obdrzali na Vasu poziadavku, je potrebne, aby nam bolo poskytnute pozadovane nastavenie zaznamov v pripade, ak spravca dns serverov nedokaze tieto zaregistrovat alebo nakonfigurovat pozadovanym sposobom.
Standardne vacsina spravcov domen nevyzaduje registraciu nameserverov, no pri niektorych TLD, ako napriklad DK a TV, to je podmienkou.

S pozdravom

rozumie niekto z vas o com ten clovek toci?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 27.04.2010 - 16:44 #82362
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Chalan wrote: ›neuveritelne, na moj dotaz som opat dostal kompetentnu a jasnu odpoved

Dobry den,

registraciu tychto domen realizujeme prostrednictvom nasho partnera, spolocnosti Eurodns. Podla informacie, ktoru sme obdrzali na Vasu poziadavku, je potrebne, aby nam bolo poskytnute pozadovane nastavenie zaznamov v pripade, ak spravca dns serverov nedokaze tieto zaregistrovat alebo nakonfigurovat pozadovanym sposobom.
Standardne vacsina spravcov domen nevyzaduje registraciu nameserverov, no pri niektorych TLD, ako napriklad DK a TV, to je podmienkou.

S pozdravom

rozumie niekto z vas o com ten clovek toci?


Mas tri moznosti:

-napisat im, ze su jebnuti
- regnut si to sam cez godaddy.com
- regnut u nas cez napr. websupport a poziadat nasledne po registraci o delegovanie zaznamov na tvoje DNSy. Idealny stav je uz mat pred poziadanim vytvorene dane zony korektne na oboch DNSoch , lebo si to mozu checknut a zasa do teba budu jebat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 28.04.2010 - 10:41 #82386
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
proste im posli zonovy subor co si si predpripravil Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 28.04.2010 - 11:06 #82387
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
zelmar wrote: ›Mas tri moznosti:

-napisat im, ze su jebnuti
- regnut si to sam cez godaddy.com
- regnut u nas cez napr. websupport a poziadat nasledne po registraci o delegovanie zaznamov na tvoje DNSy. Idealny stav je uz mat pred poziadanim vytvorene dane zony korektne na oboch DNSoch , lebo si to mozu checknut a zasa do teba budu jebat.


domenu som im riadne zaplatil a tieto natahovacky zacali az po tom ked im nabehla platba na ucet a zacali to registrovat... takze bod 2a3 uz asi neprichadza do uvahy... a pisat im ze su blbci nema vyznam... podla vsetkeho som mal este pred registraciou korektne nastavene zaznamy pre danu domenu, vid... jediny problem som mal ze mi oba dns servery ukazovali na tu istu ip, co som vsak obratom vyriesil a poslal im odpoved...

kerberos ~ # cat /var/bind/sec/elson.tv.zone
$ORIGIN .
$TTL 38400 ; 10 hours 40 minutes
elson.tv IN SOA ns.elsonet.sk. admin.elsonet.sk. (
2010041602 ; serial
10800 ; refresh (3 hours)
3600 ; retry (1 hour)
2419200 ; expire (4 weeks)
38400 ; minimum (10 hours 40 minutes)
)
NS ns.elsonet.sk.
NS ns.elson.sk.
A 86.110.226.37
MX 10 mail.elson.tv.
MX 20 mx.elson.tv.
$ORIGIN elson.tv.
* A 86.110.226.37
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 29.04.2010 - 07:26 #82404
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja ale nechapem jednej veci... domenu som si zaplatil na rok, som teda jej drzitelom, nieje ich psia povinnost mi ju nasmerovat kam sa mi zachce bez ohladu na to ci sa im na tom nieco paci alebo nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 29.04.2010 - 17:22 #82415
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
Akoze neviem ci je to pravada... Viete ze vtipy o madaroch koluju aj v IT sektore... Ale pocul som ze pre domenu .hu uz aj na registraciu potrebujes mat zriadenu zonu obsahujucu validny MX record a SMTP server s nejakou preddefinovanym funkcnym mailboxom pre tu domenu.
Nechce sa mi googlit, znie to neuveritelne. Ak by to vsak bola pravda, tak tvoje problemy sa mi zdaju byt mensie Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 29.04.2010 - 19:39 #82419
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ano je to tak, dokonca v .hu top level registrator overuje ci mas primarny a sekundardny server v inych sietach (musis mat iny traceroute, iny adresny priestor), ci mas funkcne MX, a tusim ci postmaster na tom MX regulerne prijima postu... okrem toho musis mat korektne nastavene TTLka - v nejakom RFC su tieto hodnoty odporucane, v madarsku je povinne riadit sa tym odporucanim, nemozes si vymysliet ze pre tvoju domenu bude TTL 2 hodiny, kdezeeee... a este tusim nejaka podmienka tam bola... a ked toto cele zabsolvujes a regnes a rozchodis a potom nahodou niektora z podmienok prestane byt splnena, proste ti domena prestane fungovat, vydrbu ti ju zo zony Wink ked nemas dobreho registratora ktori ti to da vediet alebo ktory zmeni domene DNSka na seba a tym ju zachrani pred zrusenim, tak mas problem... keby mi niekto na .sk domene zmenil DNSy (a odpolil mi tak postu, webku, a co ja viem co vsetko), tak ho prinajmensom zabijem, naopak v madarsku je toto zasluzny cin a v takychto pripadoch posielame registratorovi podakovanie za rychly zasah. akakolvek manipulacia s madarskym DNS, to je jak zonglovanie s odistenym granatom, tyzden mavam nocne mory.

na druhej strane mi prave prisla faktura za .hu domenu na dalsi rok, preratal som tych 1100 HUF na eura, a ty kokso, 4.15 EUR.... za rok... iny kraj, iny mrav. hu som rozchodil, mame ich zopar, ale co je registracia nameserverov ktoru chcu v tuvalu (.tv), tak to bratu netusim. este stastie ze picasso.tv je obsadene a nemusime riesit taketo kokotiny.

ono chalan aj teba tie frajeriny prejdu po tom co si tam na elson.tv zavesis nejaky uzitocny a dolezity obsah a prestane ti to fungovat a niekto ti to udrbe. v takychto obchodoch je jedinou istotou to, ze ty im posles peniaze, vsetko ostatne je bez zaruky. ked chces vediet preco s .sk domenami chodime k notarom jak kokoti, tak preto, lebo tusim gullerovi (ktory pisal tieto pravidla sknicu) alebo nejakemu jeho znamemu niekto udrbal nejaku zahranicnu domenu, tak to chceli na slovensku pozichrovat, akurat ze z toho spravili az taku byrokraciu, ktora tiez nema vo svete obdobu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 29.04.2010 - 21:53 #82421
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ale no tak .. do sk-nicu staci prist osobne aj s podpisanymi papiermi a nepotrebujes ani notara ... som neveril ako jednoducho sa daju robit ticketove operacie , bez toho aby si overili ci sa jedna skutocne o majitela domeny ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 26.11.2010 - 11:53 #86608
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja uz neviem co snimi doteraz to nemam vyriesene a domenu mam zaplatenu, opatovne som im poslal poziadavku nech nasmeruju domenu .tv na moje servery a dosla mi takato kompetentna odpoved

Vazeny zakaznik,

dakujeme, ze ste si zvolili spolecnost Zoner s.r.o., ktera umoznuje firmam a podnikatelum naplno vyuzit ich potencial v online svete.
bolo prijate nasledujice riesenie dna 26.11.2010 11:47
------------------------------------------------------------------

Dobry den,

na zaklade poziadavky z 18.11.2010 sme sa vykonali niekolko pokusov o nastavenie serverov podla poziadavky, dosial vsak stale s rovnakym vysledkom, cize neuspesne.

S pozdravom

je toto normalne? nenapisali chybovu hlasku ani dovod preco im to nejde, som skutocne vytoceny a neviem co s nimi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
broli99
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 26.11.2010 - 16:40 #86612
Basic


Joined: Mar 01, 2009
Posts: 107
Location: PD
Nabuduce kupuj domeny cez godaddy.com
 
 View user's profile Send private message Send e-mail  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 27.11.2010 - 16:34 #86616
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
tam problemy nerobia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: registracia nameserverov?  PostPosted: 27.11.2010 - 19:10 #86617
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

oni to vedia nastavit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)